Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е проблема на липовото (basswood) тяло?


Jorko_Beliata

Recommended Posts

Мълииииииии, що нещо сте изписали... :girl_cray2:

 

Ей ся бах в Камертона - поизтормозих човека да ми слуша "свиренето" ( :music336: ), и за ръчичките ми лепнаха две "дръвца"

 

RG1570

 

Която звучеше доста по - добре отколкото очаквах - добър състейн и мек, но малко неотчатлив звук (б*си, да описваш звуци с думи...). Липовица. Първи избор. Фретборда ми се стори малко широк - и страшно удобен. :greenangel:

 

RGTHRG2

 

На която, ей Боже, описание в нет-а не намерих...

Човека каза че била нек-тру-боди. Страниците - от махагон. И тя ми хареса - звука беше много плътен и с добър състейн, ама фретборда на престижа ми се видя по - удобен. Само да не беше оня финиш....

 

Та, че е по - добре махагона по - добре е, но и липовата китара не беше зле. Просто беше различна.

 

Като заключение ще кажа на този приятел който отвори темата:-Вземи си удобна китара която е здрава и с здрава механика, сложи си едни хубави адаптери Dimarzio, Seymour dunkan EMG ili gibson-Дай ги на лютиер да ти ги върже и ще имаш супер саунд, както и ще спестиш много пари.Купи си Ibanez RGT42DX и ако не ти хареса звука просто смени адаптерите-няма да сбъркаш послушай батко ти ;-)

 

 

Ibanez RGT42DX ми представлява най - голям интерес - стига да имат поне в Алегро. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Предлагам модераторите да изтрият последните няколко страници офтопик от тази тема. Ако на някой му е интересно има ли значение дървото за звука (колкото и да е безсмислен въпроса) може да си отвори нова тема, м'кей?

 

Аз съм определено "против" това, да се трие каквото и да било от публикациите по темата поне за ден-два напред! От поместените умосъждения могат, да се направят полезни изводи! (поне за това - къде се намираме и какво ни очаква, ако се отнасяме повърхностно към работата, която вършим и във взаимоотношенията си).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са глупости!!!-ако на един микрофон си орязал високите-те няма да излезнат-така е и с адаптерите-те имат изходно ниво и честотна характеристика

 

Епа, то хубаво, ама на един микрофон ако му усилиш високите, а не му подадеш никакви такива на входа, ще се чуе ли нещо?

 

другото е струна-сустеин(от пружините на флойда да речем), и колкото е по-дебела струната-толкова по добре звучи(напрежението е по голямо- а рока е напрежение)

 

Преклон пред 27-те години свирене. Дано уменията ти с инструмента са обратно-пропроционални на познанията за звук, защото иначе ще излезе, че си си губил времето.

 

 

И все пак ПО ТЕМАТА - Не е "лоша" липата. На мен лично ми харесва в комбинация с кленов гриф или ако има кленов топ. Ако няма топ, ниските й може да са малко "кишави", затова(според мен) има нужда да се комбинира с подходящ дисторшън, който да я прибира малко(не нещо от рода на Big Muff, например). А ако свиря музика, за която не ползвам дисторшън - не бих си взел липа :greenangel:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ПО ТЕМАТА - Не е "лоша" липата. На мен лично ми харесва в комбинация с кленов гриф или ако има кленов топ. Ако няма топ, ниските й може да са малко "кишави", затова(според мен) има нужда да се комбинира с подходящ дисторшън, който да я прибира малко(не нещо от рода на Big Muff, например). А ако свиря музика, за която не ползвам дисторшън - не бих си взел липа :greenangel:

 

Кишаво. Това е думата. Сгурно ако мине през компресор ще е по - добре, ама пък ще се загуби състейна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един и същ адаптер, сложен на различни китари, вади различен звук. Това е факт.

 

Факт плод на фантазията на музиканта!!!

 

....според мен нещо което да е плод на фантазия не може да е факт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак - след като много изпълнители, производители, любители, книги за лютиерство и т.н. по чуждоземско имат склонност да дават подобни определения на звученето на различните дървесини, аз мисля, че ние можем само да се поучим от техния опит, базиран и на по-големи финансови възможности. Дори некомесиална литература изтъква същите разлики. А ние защо се караме?

Нещата са такива, каквито са и е добре да им търсим хубавите страни и да знаем кое за къде е най-подходящо.

 

Тук често се получава така, че болшинството спорещи са си купили първата китара за 300лв или втората за 500, не дай си боже 3-тата за 1000-1200 и вече се разбира от всички китарни въпроси и всички дървета.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искааааам...Искааааам...Гибсънски звук на липова китара с флойд за 500 лева. :thumbup:

Редактирано от alrock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да сме здрави и да имаме сили да се борим с предизвикателствата, които ни предлага съвременния свят!

А с работа днес Липа, а утре и Гибсони ще си купим :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup::cheers2::hysterical: Jororock,стига се излага бе..

А по темата-имах един Фендер японско рейшу 50-те май с тяло от липа-е като удариш акорд звучеше два пъти по силно от ако удариш един тон със същата сила- ми това не е китара за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То само в български форум може да се пишат такива отявлни мъдрости, само не разбирам DOCC и Евтим защо си губят времето. То в този форум отдавна е доказано че на един китайски Скуаиър като му туриш 3 Сиймърчета (може и 2, той средния за какво) и трепе 60тарските Фендери наред. Само няколко пича с въображение , не могат да чуят, ама те ( и аз там)свирят отскоро(няма и 27 години ) и са прости, че не им харесва някой превъзходен инструмент с готин Флойд и благородния саунд на туба за вино с адаптери. Леле, леле...не е истина

Кольо!-Много ме впечатляват умните изказвания в стил "Ние звездите говорим и знаем а вие в българия трева пасете", но форума е все пак да се казват мнения да се спори , и да се стига до истината, да се отговаря на въпросите. Щом не ти се губи време тук защо пишеш?-ние сме непросветени простосмъртни как така заслужаваме вниманието на "звездите". Имай уважение моля те!

 

Не мисля,че имам тенденции да се правя на звезда обикновенно уважавам събеседниците си, та били те и виртуални, което лесно може да се види, ако някой хвърли поглед на досегашните ми коментари.

 

Но за едно смятам да те послушам, а именно да се въздържам за напред от писане във подфорума китара, наистина няма смисъл, явно нямам какво да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре незнам на какво си ама е време да го спираш брат.

Премери си темепературата.

 

Ако не успяваш да доловиш ушевадната разлика между липа и махагон че и за 27 години свирене начи си патологичен случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурем съм че когато си пробвал липа и махагон , то те са били с различни адаптери , различна височина на струните, различно половение на шиша, различно обтягане на пружините , ралични струни, различни видове тремоло и все неща от механиката които имат влияние назвука и в-у струната , така че разликата можеш да усетиш при еднакво положение на всичко и то чуто едно след друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за това, човек да има китари от всякакъв материал -

който му звучи. Или пък една единствена китара от този който го кефи най-много.

Махагон, липа, елша, ясен, екзотични дървета и тн.

Китайски агатис - не го харесвам, но пък може да има хора които да му се кефят

тяхна си работа.

 

Та, след като е много вероятно да опра до "липовица" - според тези от вас, които имат впечатлевния, какво им е лошото на тия китари? :thumbup:

 

Няма никакъв проблем! Всичко е инсинуация и конспирация! :hysterical:

 

"какво им е лошото на тия китари?"

Проблема не е в тях. А в тези, които много мислят а малко свирят!

 

 

 

Къде/какво си прочел?

Нищо им няма. Много са си добри.

 

Ами, ей тук Евтим пише, че според много хора липата не е "дърво за свирка" :cheers2:

 

Дефинирай - бедно и богато звучене?

Аз разбирам - различно звучене.

Липата има много добра атака и дефиниция на тона. Не звучи толкова плътно в средите, колкото махагон или ясен да кажем.

Не е с толкова изразени ниски като махагона също. Много приятен и балансиран тон.

 

 

Какво мисля за китарите от липа?

ами готини са. и ме кефят, независимо от това, че разни яки имена ги ползват,

просто ме кефят.

Плюс това, има ли страхотни неща от супер световни звезди, записани с липови китари

ИМА И ТО МНОГО.

 

Моите уважения към Евтим, той има право да не харесва липов чай и липови китари,

но очевидно е насадил мнение, че липовите не струват.

А не е прав - справка Джо Сатриани.

Ок -нека махагона да е по-по-най.( Джо има и от махагон, за да е спокоен Евто)

Ама е различен.

 

Така - на кой каквото му харесва.

 

Моето мнение - купувайте си бейзуод(липови) китари, ако Ви кефят и да не Ви пука.

Ако не - има и други.(споменати по-горе)

 

Ако може, избягвайте китайски агатис.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре незнам на какво си ама е време да го спираш брат.

Премери си темепературата.

 

Ако не успяваш да доловиш ушевадната разлика между липа и махагон че и за 27 години свирене начи си патологичен случай.

Стига с тези 27 години, всеки знае че с възраста се углушава особено като се занимаваш с махагони ,липи и цепеници аз чак толкова изтънчен слух нямам за да позная липа от северозападния склон на стара планина :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.