Jump to content
Българският форум за музиканти

С какво да комбинирам 100 ватово 6L6 VMB комбо за як Rock Sound


Stivy_k

Recommended Posts

Здравейте на всички моля за съвет:

 

Имам 100 ватово кубе VMB с лампи 6l6. Кабинет с Celestion g65 2x12. На главата няма лооп за ефект тоест направо в инпута трябва да се включи драйва.

 

Та въпросът ми е какъв драйв може и предусилвател би паснал на такава комбинация.

 

Целта е як рок саунд с доста драйв.

 

Благодаря на всички предварително ;)

 

 

Темата вероятно не е за семпли, но все пак реал саунд тестинг май има само тук във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал конкретният модел,

но имайки представа от ВМБ амповете,

предполагам, че някой АМТ ефект би звучал добре.

Те имат богата гама от дистери/драйвове, който направо дават някакъв определен звук.

Моделиращи на базата на известни звуци от ампове.

 

Май всичко опира да МНОГО пробване.

Може да пробваш и бос/ дигитек стомпове.

Може и бустери.

Сиймър Дънкън пикъп бустер, ДОД 308,МХР дистер плюс или дистер 3,

Чандлер тюбдрайвър, ХиК тюб фактор,Фултон,ЗиВекс,ТиРекс.

Или каквото ти попадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобно ВМБ, със същите лампи но с два преампа - фендерски и маршалски. Докато свирих в група го ползвах го със С-амп(НикиФена) и напълно задоволяваше. Другия китарист имаше пак почти идентичен усилвател но звучеше коренно различно.

Тъй, че най добре пробвай различни камьончета ако имаш възможност да вземеш от приятели, за да чуеш как биха се държали с твоя усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Дими ти ме разбиваш :)

Всичко го докарваш до схеми и чаркове :lol:

 

Относно въпроса - слагай един драйв отпред и си готов. Аз като имах ВМБ си включвай директно отпред BossGT8 и се получаваше супер. За този ценови клас!

 

А какъв точно драйв или процесор - както казва Тони - пробваш, харесваш и свириш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафо твоето комбо беше с ел 84 и е друг модел.

 

Имам известен опит с точно този модел за който е пусната темата.След като генерално някой неща са направени не добре - няма начин да подобриш саунда с външен ефект ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moeто мнение е, че с достатъчно време за проби и ефекти за пробване, рано или късно ще се достигне до напълно задоволителен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е як рок саунд с доста драйв.

 

Якия рок саунд го асоциирам с напържен каскаден гейн от преамповите лампи и клипнало крайно стъпало.

Един дист отпред едва ли ще е достатъчен - но всичко е въпрос на вкус и индивидуално.

 

Понеже борбата е за саунда нека му дадем варианти .

 

Моя вариант е ребилт на ампа - има определен потенциал да звучи сносно дори и сам без нищо отпред.

 

Естествено няма да им класата на скъпите усилватели заради посредствените изходни трансформатори.

 

едит - явно съм гладен и изпускам буквички тук там

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа, че от моя опит S-Amp (by Nikifena) & АМТ камьоните звучат в пъти по-добре когато се плъгнат директно в РА-тo!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Respect Пичове не съм очаквал да ми отговори някой. Благодаря за съветите..

 

Металхаммер. Амповете ВМБ са повечето на едно и също шаси. А имено ЛБ100. Разликата е единствено в лампите и моя има фендерски и маршалски преамп, както на колегата просто лампите са 6l6.

 

страното нещо което не мога да си обясня защо на PA Mode всичко звучи по добре в тоя амп. Лайн 6 в студио моуд е засега най успешният ми опит. Имам хот хед на дигитех и там звучи само в PA mode нормално( но все пак зле), когато мина на моуд за хед става като банциг положението.

 

инак на клийн саунда си е супер динамичен и плътен рита сериозно.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Разликата е единствено в лампите и моя има фендерски и маршалски преамп, както на колегата просто лампите са 6l6...

Това не го схванах, къде е преампа, къде 6L6...

 

Някои ефекти (като споменатите по-горе от мен) звучат по-добре в РА-то, защото самите те са преампове, а не просто дистър стъргалка и явно два преампа един след друг не се получава много добре. Освен това едни АМР-ове харесват много и различни ефекти, други по-малко, както и един ефект не навсякъде звучи толкова добре.

 

Тук е мястото да изкоментирам забележката на musicman относно ровичкането по схемите - според мен има доста файда, защото ти дава по-добра представа кое как бачка, защо се държи така или иначе и какви комбинации са най-удачни, резултатът от което е да можем да си направим по-добър саунд. ИМХО! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИМХО не, защото нищо не им чаткам на рисунките (е айде да не е съвсем нищо, но...не на ниво да ги променям)- капиш :cheers2: Не е задължително да знаеш какво е каскаден ала бала (сори, Дими, че ти използвам примера - не е нарочно :thumbup: ). Ръгаш китарата - ако звучи ОК. Трябва просто да се научиш като чуеш един амп да разбереш дали ще ти върши работа или не. С камиони, с ТИР-ове с каквото и да е. А това е практика и преминаване през повечко усилвателчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги е ставало ясно, менията са много и вкусовете разни.

 

бейби Томас не харесва АМТ в амп, а в централно, аз пък обратното.

(предпочитам ги плъгнати в ампа, за ДИ имам по удачни решения)

Последният ми опит бе свързан с тема на метълхемъра за нойз филтрите.

китара-амт(дист машин)- бос нф1- маршал (30 вата лампово комбо) :

хареса ми и с боса е по-добре, отколкото без него.

Вече пробата китара - амп - бос нф1 в лупа на ампа не ми допадна

и Дими метълхемъра е прав, да не се ползват там бос ной редъкшъните.

(ставаше дума за ламповите, за останалите е ок)

 

Та така, проби до откат. И на кой каквото му хареса - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, под "директно в РА-то" имам предвид РА-то на АМР-а! Тоест да прескочиш преампа на комбото/главата. В FX Return боцкаш и режеш ламарина! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.