Jump to content
Българският форум за музиканти

Frevo Rasgado


kolio_k

Recommended Posts

С един колега се готвим да правим скоро концерт и това е едно от парчетата в програмата. Той свири в случая на фламенко китара с пръсти ( звучи в ляво на записа ), а аз на електроакустичната ми Такамине Санта Фе с перо озвучена с микрофон ( в дясно на записа и хич не я бива за такива работи, иска си запис в комбинация с пиезото и мик). На мен много ми допада съвършенно различния звук при свирене с пръсти и с перо, собенно на солата, където въртим по 4 такта( първи е колегата с пръсти и типичен фламенко тип саунд, а аз втори с перото)

 

Записа го направих вчера по време на репетиция, има страшно много трески за дялане, ама и ние още не сме готови, а парчето не е от най лесните ;) , така че се надявм на снизходителност :D

 

Ето го и него

 

frevo rasgado

 

Качеството на записа и микса са посредствени, защото са правени на бързо, а да се записват добре такива китари си иска помещение и майсторлък, които ми липсват. Първоначалната идея ми беше да врътнем няколко варианта и да посъшия тук таме, но се получи силен crosstalk между каналите, понеже свирим много близко един до друг и се наложи да оставя цял вариант с мазните, ама така поне е по на живо

 

Надявам се да ви допада и ще се радвам на коментари, били те положителни или не до там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще си слушам ,че ми е беден речника за да коментирам :godbless:

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса определено. Фламенко китарата има огромен чар за мен специално.

Колегата е много зъл :godbless: !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Аз съм фен и на оригинала, държите ниво! Въобще жестоко! :D:recourse::)

Я виж, как "форумният сешън" можел да добие привкус и на престижен концерт!

(И ние малко да облажим душа, дет се вика... :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):recourse:;)

 

П.С.

Що не дойдете да посвирите малко някъде около нашия паралел, - писна ми да слушам Strangers in the Night в изпълнение на K. ****OFF

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги ;) . Наистина се радвам, че ви харесва

 

И аз бих искал да намина към къщи с някоя от формациите с които свиря, но обикновенно парите,които се намират не могат да покрият даже и пътните, та няма как. Ама дано стане някой ден.

 

Весела Коледа на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.