Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара B.c. Rich и въпрос за заместител на кубе


Yves

Recommended Posts

В магазин в Пловдив видях китара B.C. Rich Warlock при това Kerri King Signature модел. Цената е малко над 900лв. Първо ми се види доста ниска, явно обяснението беше, че е правена в Китай. Това ясно. Въпросът е дали правена в Китай означава по-лоши компоненти или просто намалението е единствено от липсата на разходи за труд.

 

Другия въпрос е за кубе. Понеже нямам пари за наистина хубавия Маршал с големи говорители съм принуден да взема едно малко пак Маршалче 15 вата, което обаче вади малко импотентен звук. Та мога ли вместо това кубенце да инвестирам в един приличен процесор, а за звука да използвам усилвател (нормален домашен) и хубави големи колони? В смисъл дали неговият line-in има същите характеристики като тези на кубето и дали ще приема, респективно предава всички честоти от китарата? Защото не знам дали специализираните китарни усилватели нямат разни по-специфични характеристики.

 

Мерси предварително за отговора като най-вече ме вълнува втория въпрос :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе май още няма осъдени за купуване на процесор и ползването му в hi-fi усилватели, а има доста такива хора, така че би трябвало да можеш :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазин в Пловдив видях китара B.C. Rich Warlock при това Kerri King Signature модел. Цената е малко над 900лв. Първо ми се види доста ниска, явно обяснението беше, че е правена в Китай. Това ясно. Въпросът е дали правена в Китай означава по-лоши компоненти или просто намалението е единствено от липсата на разходи за труд.

Мерси предварително за отговора като най-вече ме вълнува втория въпрос :ok:

 

За 900 лв има китари в пъти по-яки от китайски BCRich.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В музикалния магазин в "малкия цум" на пиротска в София има bc rich warlock сток модела, не кери кингския, по-скоро ранно-макс-кавалерския, със стандартната bc rich глава, което според мен е по-якия модел, на половината цена на тоя дето си писал. Да не кажа и по-евтин. Така ще ти останат парички и за кубе, като моя съвет е да вземеш нещо добро ама на старо, отколкото някакви 15-ватови пръцни за стотици левове. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си в грешка...

Той говори за този модел, а ти за този , който пък ОПРЕДЕЛЕНО не е по-як, както и да го погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да си купиш и малкия маршал и процесор няма да сгрешиш.

Важното е да свикват ушите ти с китарен амп и китарна колона!

 

п.с. Вярвай ми саунда на малкия маршал никак не импотентен - има и доказателства из форума .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за ампа нищо не мога да кажа, но тоя Би Си Рич за парите си ми се вижда много зле как може китара с болт-он гриф и Basswood тяло да е 900 лв на твое място бих погледнал по-хубаво по другите магазини нищо че там китарите не са с "яките" форми и графики по тях можеби ще звучат 5 пъти по-добре.

Просто те съветвам за да не се окаже че след като си я вземеш да и се кефиш 1 седмица и след това като разбереш какво си купил да е късно.

Обиколи пробвай различни модели наляво-надясно и гледай най-вече нещата които немогат да се сменят да са качествени ако си купуваш скъпа китара.

 

Надявам се че съм ти помогнал. Успех и като си вземеш да пуснеш някой семпъл да чуем новата ти придобивка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така липова китара със завинтен гриф да не може да е 900 лева?!? Ти каталога на Ibanez виждал ли си :) ? BC Rich така или иначе никога не са били от най-евтините китари, пък и тая е сигнатурен модел с Калер тремоло, хубави адаптери и т.н. Иначе е вярно, че има не по-лоши китари за по-малко пари, но пък като човека иска Warlock Kerry King едва ли има смисъл да го разубеждавате и да му разправяте, че китарата не струва, още повече, че едва ли сте я пробвали.

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да си купиш и малкия маршал и процесор няма да сгрешиш.

Важното е да свикват ушите ти с китарен амп и китарна колона!

 

п.с. Вярвай ми саунда на малкия маршал никак не импотентен - има и доказателства из форума .

 

Аз процесор рано или късно ще си купя, което и кубе да взема, само че няма да е сега. Но съм максималист в тва отношение и не ми се ще да взимам малкото и след време да го продавам и да купувам голямото и така...

 

Дам, и аз затова реших, че стигат Гитар Ригове и други щуротии и трябва да купувам техника, било то и постепенно.

 

Малко си в грешка...

Той говори за този модел, а ти за този , който пък ОПРЕДЕЛЕНО не е по-як, както и да го погледнеш.

 

Ами не, всъщност не е нито единия. Мисля, че имаше и този с червените краски, но специално този, който гледах е чисто черен. Разликата с нормалния Warlock беше, че на мястото на модела пишеше Beast и инлейовете по грифа бяха други.

 

Бе май още няма осъдени за купуване на процесор и ползването му в hi-fi усилватели, а има доста такива хора, така че би трябвало да можеш ;)

 

Е, аз не питам дали има осъдени или дали мога...аз знам че мога и съм го правил. Въпросът ми беше дали има разлика в звука, защото за нетренираното ми ухо това е недоловимо и реших да се допитам до хора с опит :)

 

 

Значи да поясня, че нито съм решил това да е моята китара нито никакви подобни неща. Просто си търся хубава китара от среден клас и се спрях на тези, защото са голяма марка, а и уж signature моделите на големите звезди не са случайни инструменти. Тук да кажа, че имаше и V-образен Кери Кинговски, който вече хептен си приличаше на неговия с всичките трайбъли, огньове и каквото там...

 

Нещото, което ме кара да се двоумя е, че за същите пари има Jackson, който пак е с флойд роуз и заключващо устройство само че адаптерите са му Seymour Duncan, докато на тоя Рич кой знае какви са...

 

Въобще приемам всякакви предложения за китари в този ценови диапазон - до около 800-900 лв. Може и малко повече, но да знам, че няма да съжалявам за тях :) Може би е станало ясно, но целта ми е рок и метъл музика от Рейнбоу и Пърпъл до Пантера и Слеър....и най-много Металика :P

 

Благодаря на всички коментирали както и на тези, които предстои да се изкажат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си е хубав БС Рича, въпреки че не струва дори и 900. Имам такъв и забивам по концерти редовно с него. Не се имам за профи, но съм посвирил няколко години и съм пробвал няколко китари вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навярно си глредал във Филхармонията както и аз . Бих те посъветвал да минеш през РФ то . Там бях наскоро и хората споменаха че един Джаксон е леко отраскан и от 1000 ще стане 900 лв. а е с ЕМГ и флойдове . :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко "флойдове"? :music336:

Пипах един "Джаксон" за хиляда и малко лева, тотално дърво беше.

Аз бих си взел китарка за около 500 лева и по-смислено комбо. И естествено без проц!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си в грешка...

Той говори за този модел, а ти за този , който пък ОПРЕДЕЛЕНО не е по-як, както и да го погледнеш.

 

Не съм в грешка и не говоря за този модел който ти си посочил. Говоря за ТОВА и не можеш да ме убедиш че керикингската позьорщина е по-добрата китара от тия двете. Защото това е оригиналния модел warlock още от 80-те както си е бил. С оригиналната глава, без флойд роузове рогчета и глупости. Що се касае до адаптерите, оригиналните bc rich адаптери са много добри, и хъмбъкърите и сингъл койлите. Не са популярни защото и китарите не са (имам предвид в бг).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, колега. Оригиналните адаптери на БС Рич са пълен шит за мен. Докато не смениш с ЕМГ не звуква. Освен това китара от този клас, има само яка форма. От там нататъка можеш да се наслаждаваш на дефектите и и на кофти материалите, с които е направена.

Адаптерите, както и китарите са много популярни. Просто се водят екзотични донякъде, макар да са един стандарт в тежкия метъл.

В този ценови клас по-добре потърси нещо втора ръка. Ще излезне доста по-читаво. И не залагай на формата за качеството :music336:

 

Моите 5 ст'инки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.