Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose проблем


Recommended Posts

От доста време имам наблюдения в/у флойда на Jackson-а си, което е нормално, но странното за мен в случая е проблемът. Там, където са по-тънките струни, флойът ми е по-ниско от другата част на тремолото. Отначало си помислих, че е нормално, понеже струните са по-тънки и не оказват такова напрежение, че да придърпват по-нагоре флойда, но на картончето на струните имаше дадена тягата на всяка една струна. Според написаното там тягата на всяка струна е приблизително еднаква на останалите. Загледах се по китарата и видях, че седлата (там където пасват остриетата) са на различна височина. :surprise:

 

 

DSC00974.jpg

 

DSC00975.jpg

 

DSC00976.jpg

 

DSC00977.jpg

 

Не знам какво да правя. Доколкото знам по въпроса - точно тази част от флойда не трябва да се пипа, защото е специално нагласена и ако се размести флойдът няма да може да стои настроен, и същото се получавало при смяна на тремолото. Не знам колко е вярно това, но, моля, нека някой да ми каже какво да правя. :help::unsure::crying:

 

П.П.: На последната снимка, се вижда, че блокчетата на тремолото са изравнени (от мен). В случая няма нищо общо, но не знам дали не е грешка. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид, че тънките струни са ти по-близо до грифа от дебелите (на 3та снимка, че е наклонен на дясно) не шашкай-нормално е, макр, че твоето ми се вижда бая повече от необходимото. Ако не си имал тва предвид, опитай да обясниш пак, щото аз лично нищо не мога да схвана, ако ти е друг проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй...

няма никакво значение това, че тремолото е че едната част на тремолото ти е по-високо от другата. От това зависи екшъна на струните и ако харесваш по-нисък и не бръждят може преспокойно единия нож да е по-ниско от другия :icon_shithappens:

 

Това с блокчетата на тремолото е АБСОЛЮТНА ГРЕШКА и въобще не трябва да са равни. Те не са там за прегледност. Целта им е за да се настройва интонацията - това е като хванеш примерно 24то прагче и настроиш китарата според него (т.е. да е Ми на 0%, ако е първа струна), като свириш свободна струната, да е също 0%. иначе ще фалшивее. Сега китарата ти 100% фалшивее. По принцип, на повечето китари блокчетата са като стъпала нагоре (така както си снимал, високите струни са по-къси, т.е. блокчетата са по-напред, а ниските - по назад). Разбира се просто така се получава и това е краен резултат а не цел - ако ги направиш така, не е задължително да не фалшивее. Интонацията трябва да се настройва според отклонението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интонациите грам не ги бях видял. Лош ли съм, чака те ся малко играчка. Феникс ти обясни как се правят нещата. Свободната струна като я настроиш, целта е на 12 позиция пак да е същия тон. Съвсем леки отклонения са допустими, ама съвсем леки нали. Процедурата не е сложна, просто е изнервяща. Настройваш, виждаш как е, след това разхлабваш струната на макс, отвиваш седлото и го местиш. Ако на 12 позиция ти е по-висока, да кажем 1ва струна ти е ми, а на 12 ми и бяга към диез, трябва да преместиш седлото назад, ако ти е по-ниско - напред и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седлата са с различна височина заради радиуса на фингърборда.

Подредени са като дъга, като тези в центъра са най-високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Доколкото виждам на снимките и както разбрах въпроса ти,ще ти отговоря че целият флойдроуз се държи на двата болта които са завити в тялото.От тях се регулира чрез ключ шестограм колко да е висок целия бридж.И ако искаш да повдигнеш или да смъкнеш бриджа трябва да направиш няколко оборота.Гледай да не ти опират струните по позициите когато свириш,но и да не са твърде високи защото става неудобно за свирене.Иначе както казаха по горе колегите самите седла са за настройване на цялата скала на струната и веднъж настроени не трябва да се местят напред или назад.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отзивите. ;) Мисля си, дали не е възможно някакво усукване по грифа, заради флойда или някакви други странични действия? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отзивите. ;) Мисля си, дали не е възможно някакво усукване по грифа, заради флойда или някакви други странични действия? :thumbs_up:

Не разбрах какво питаш ,ама усукване на грифа заради флойда ми се вижда невероятност! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомням, че стъдовете НИКОГА не се въртят като има напрежение - демек със сложени струни и тремоло! Ама НИКОГА! Моите така ги бяха въртели и се бяха прецакали, так кихнах 40 лева на Томан за едно комплектче...

Направи си тремолото равно, оправи интонацията и свири. Т'ва е! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомням, че стъдовете НИКОГА не се въртят като има напрежение - демек със сложени струни и тремоло! Ама НИКОГА! Моите така ги бяха въртели и се бяха прецакали, так кихнах 40 лева на Томан за едно комплектче...

Направи си тремолото равно, оправи интонацията и свири. Т'ва е! ;)

 

Въртят се, :)

Има едно нещо дет му се вика смазка. Масло за шевни машини, не е необходимо да оливаш всичко, една капка е достатъчна.

Иначе става едно безкрайно, сваляне и поставяне на тремолото, което само по себе си също е доста опасно. :):metalist::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, човекът питаше за височината спрямо грифа, вие къде го набутахте в интонациите ;)

 

Дилетантът ти го е казал - така са направени, за да следват донякъде извивката на радиуса на фингърборда - нищо съществено - може с нея, може без нея. Зависи какъв екшън те кефи повече. Това, което ти говорят другите за седлата на флойда става въпрос като погледнеш тялото отпред да не са леглата в една линия (перпендикулярна на линията по дължината на грифа) - те трябва да са разместени, за да държи верни интонации - ако питаш защо са разместени, за да държи интонации не знам - знам само, че не лежат в една линия (досега повечето китари, които съм видял са 3х3 стъпаловидни).

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам,че дигам темата,но по-добре така от колкото нова.Проблема е,че след като скъсах първа и трябваше да я сменя забелязах,че винта отзад,който притиска струната просто не иска да се отвие и неможе да се сложи новата струна(това имам предвид: http://floydupgrades.com/images/hardware/ssl01_lrg.jpg[/url] Ако някой има идея моля да сподели.

 

Благодаря предварително

Редактирано от zeratuL_x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключващия винт ли не иска да се върти?

Ако е той, не напъвай много, сложи обилно смазка на резбата, нагрей го с поялник, чакай да изстине и така няколко пъти, пък барем се отвие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.