Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera 6260 Vs Peavey 5150


Valserp

Recommended Posts

Попаднах на доста интересен тест на един пич в Ютуб. Класическо Peavey 5150 изпревено срещу новоизлюпеното му "копие" - Bugera 6260.

 

Интересно ми е да чуя вашето мнение - кой усилвател ви звучи по-добре? Защо?

 

Ще се радвам ако се включат всички, прочели тази тема и никой не се влияе от мнението на еди-кой си, който много разбирал.

 

Имайте пред вид, че настройките и на двата AMP-а във видеото са сложени на средно положение.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=7CCeS3Ibbd4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така, само китарата звукът на Бугерата ми харесва повече - повече ниски, по плътен и мек.

 

Обаче имам чувството, че заедно с други инструменти звукът на Пийвито ще е по-пробивен и по- на място в микса. Разбира се важно е, че настройките са на 12 и и двата усилвателя са способни да звучат по-добре.

 

Общо взето аз за себе си стигнах до заключението от демото, че това са доста различни като звучене ампове, а Бугерата ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бугерата ми звучи доста мазно с повече гейн от другият амп, а това хич не ми е по вкуса. Пийвито ми харесва повече, заради по-стегнато си звучене. :greenball: Все пак Бугерата си е супер, просто на мен не ми допада чак толкова. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разбирач,но звука на Бугера ми хареса повече,като по-ясен и отчетлив. От мойта камбанария толкоз :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих взел Пивито, без замисляне, ако трябва да съдя само от записа. Макар, че се чува ужасно, тембъра му ми допада и звучи по плътно, докато този на Бугерата ми отива на транзисторен. Но всички тези неща са си въпрос на вкус, а и да се опитваме да преценим качества на амп по това мизерно видео е наистина много трудно.

 

п.п. Между другото, не разбирам нищо от техническата страна на въпроса, но предполагам, че със смяна на лампи плюс евентуален лек мод и Бугерата може да се направи да звучи по съвсем различен начин. От опит знам, че повечето по евтини ампове ( поне на фирми като Енгл, Фендер и тн. с които съм си имал работа) идват от магазина с посредствени шишета вътре, които най добре е веднага да бъдат сменени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tеста не е коректен - тва че са на 12 часа корекциите нищо не значи.

 

Дори да са напълно еднакви двата ампа (макара силно да ме съмнява да са 1 към 1) дребни разлики в компоненти и толеранси основно в тонкорекциите , но и не само в тях - дават честотна разлика в блендата.

 

 

Почти сигурен съм , че ако се поиграе с еквалайзерите на двата в определени положения ще звучат доста по еднакви !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey без грам съмнение. Не само заради марката - в този риг и тия настройки Бугерата ми звучи доста тъничко, макар и да има сложени баси. Малко като прекаляване с V-образен еквилайзер. Пийвито е по-плътно и балансирано, поне за мен. Освен това си е Пийви! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да...

 

Fender + Marshall = Мечтата на селянина

 

Знаем ги тия.

Хаха, видните селяни Джими Хендрикс и Ричи Блекмор :bravo:

В добавка към

Който няма пари за Гибсън си взима Джипсон, а който няма за Фендер взима Орфендер
- който няма пари за кубе си купува кюмбе, хихи.

Стига с този :) .Мнението ми е, че и двете си струват парите.Това, че сравнението не е съвсем адекватно е друг въпрос.Като опра до такива усилватели ще го мисля :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално на тоя клип Бугера-ампа звучи по-добре, но това се дължи на по-удачното разположение на кабинета към който е включен спрямо микрофоните на камерата.

Единственият сигурен извод който може да се направи от този клип е че като гейн двата ампа са равностойни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче, Бугерата наистина ми звучи синтетично...а тъкмо се бях замислил за тези ампове.

Прегледах едни други ревюта на този човек...повечето копчета на ХХЛ Ампа нямат ефект върху звука...жалко.

Май излиза, че пак Бери са се изказали с евтина имитация. Звука на Бугерата от тоя клип няма среди и звучи малко като Вамп1 :icon_shithappens:

Има нещо изшлайфано в войсинга на ампа.

5150 си звучи сурово и е наистина по-доброто в случая... :greenball:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.