Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

Има грифове (заготовки) в иБей, фингърбордове също. Средно по 20-25 паунда съм ги виждал, т.е. 50-60 лв.

 

Блг,не знам как се пазарува от там.Как да ги намеря,за да ги видя?

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има грифове (заготовки) в иБей, фингърбордове също. Средно по 20-25 паунда съм ги виждал, т.е. 50-60 лв.

 

Блг,не знам как се пазарува от там.Как да ги намеря,за да ги видя?

 

С уважение RDG

 

50-60 лв. + 50-60 лв. за доставка обаче!!!

И аз наблюдавам нещата в ebay, но гриф и от там излиза солено. На такава цена по-добре купи някоя цяла китара Стаг или Беринджър от форума. В момента гледах, че един пич продава във форума Беринджър за 150лв. Иначе търси във форума стари Български китари или грифове от тях. Вземаш тялото на грифа, а за фингърборд може да ползаваш дъски екзотичен масивен паркет (венге, абанос, палисандър и др.) само трябва да намериш фирма за такъв паркет. Не може да няма в Русе!

Успех! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dandilov

Съгласен съм за цените и доставките, но честно аз досега не съм пипал българска китара, която да свири вярно или грифа да ми е удобен. Колкото и работа да хвърлиш по тях, има неща които не можеш да поправиш. Предполагам същото важи и за тия Беринджъри по 150 лв. Ако се интересува човека да направи нещо стойностно, а предполагам това му е целата. По-добре да си го прави сам. От личен опит в работата ми знам,че 100 пъти по-трудно да поправиш нещо, направено неправилно, отколкото да го направиш наново.

 

@rdg_design

 

Не е толкова сложно, но има няколко неща,които са задължителни:

1) Да имаш ПейПал акаунт с международно разпознаваема Дебитна или кредитна карта

2) иБей акаунт с добра история (това се постига, когато успешно бидваш и купиш неща и продавача си получи плащането безпроблемо и тогава ти оставят положителен рейтинг)

3) Добри познания по английски. Понякога в обясненията към продаваната стока загатват завоалирано за даден проблем или особеност, който може да ти попречат да ги ползваш пълноценно и ако се оплачеш, винаги ще се оправдаят че са го споменали. Но ти ако не си разбрал, си е твои проблем.

 

Това е в общи линии.

 

п.с. Моя проект за Винтиджите за сега го отлагам, защото ми излязоха други неща, които имат приоритет за момента.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блг на съфорумците!Ще се възпозвам от идеята за части от форума.Очаквам предложения със снимки,разумни цени за цели или на части елкитари.Кой от каквото е решил да се отървава,сега му е времето!Както се изразява един наш политик-цар.

 

СуважениеRDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие се вкарвате в някакъв ням филм, ама от тия най-първите, с тоя ибей. Откакто бг е в евр(оп)ейския съюз цените за доставки с DHL от ес, към бг паднаха многократно. Пример - пакет от германия до бг излиза от порядъка на 17-27 евро. Не казвам, че е малко, но все пак е много по-малко от 50-60. Зяпайте немския, италианския и т.н. европейски възможности. За UK и US е малко по-различно, не че то UK не пращат също до бг за 20-25 евро :D

 

Колкото за ибей - точка 2 отпада - от няколко месеца е премахнат моментът с даване на негативни оценки за купувачи - демек можеш като купувач само да кяриш, а като продавач вече има и риск... Не е задължително пазаруването с пейпал - става и с банков превод, особено ако имаш сметка в банкова група с тази, на която превеждаш и не те ощавят безбожно за някоя елементарна транзакция. Иначе с пей-пал е най-удобно, така е. Става с повечето кредитни и дебитни карти и в бг, но има шанс и да не стане (пример моя виза електрон от първа инвестиционна). Иначе ситуацията не е чак толкова страшна :D

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие се вкарвате в някакъв ням филм, ама от тия най-първите, с тоя ибей. Откакто бг е в евр(оп)ейския съюз цените за доставки с DHL от ес, към бг паднаха многократно. Пример - пакет от германия до бг излиза от порядъка на 17-27 евро. Не казвам, че е малко, но все пак е много по-малко от 50-60. Зяпайте немския, италианския и т.н. европейски възможности. За UK и US е малко по-различно, не че то UK не пращат също до бг за 20-25 евро :)

 

Колкото за ибей - точка 2 отпада - от няколко месеца е премахнат моментът с даване на негативни оценки за купувачи - демек можеш като купувач само да кяриш, а като продавач вече има и риск... Не е задължително пазаруването с пейпал - става и с банков превод, особено ако имаш сметка в банкова група с тази, на която превеждаш и не те ощавят безбожно за някоя елементарна транзакция. Иначе с пей-пал е най-удобно, така е. Става с повечето кредитни и дебитни карти и в бг, но има шанс и да не стане (пример моя виза електрон от първа инвестиционна). Иначе ситуацията не е чак толкова страшна :)

 

Поздрави,

Влад

 

Здравей,блг за ориентацията,само не разбрах за Първа инвестиционна,с нейната Виза става ли или не,защото и аз съм клиент на тази банка!

 

С уважениеRDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кредитна виза - става, с дебитна виза електрон - не. Сестра ми е с първият вариант и пейпалът й бачка безпроблемно. Аз имам дебитна на пиб, но така и не ми я приеха от пейпал като все нещо не се харесваше в номерата на картата... :recourse:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кредитна виза - става, с дебитна виза електрон - не. Сестра ми е с първият вариант и пейпалът й бачка безпроблемно. Аз имам дебитна на пиб, но така и не ми я приеха от пейпал като все нещо не се харесваше в номерата на картата... :rolleyes:

 

Поздрави,

Влад

 

Ок!Блг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с кредитна VISA на ПИБ и имам доста успешна вече няколкогодишна криера в харчлъка на пари през нета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с кредитна VISA на ПИБ и имам доста успешна вече няколкогодишна криера в харчлъка на пари през нета. :thumbs_up:

 

Блг,щом стана готов ще те потърся.Ели не си от Русе ти?

 

Поздрави RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Някой да има инфо за материал за изработка на илейни?

 

Перца за китара. ;) Има едни - имитация на седеф. :hysterical:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/930/1815359226.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1476/355644031.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Celluloid май бяха...

 

Също така има едни супертънки лепенки, които се слагат върху грифа (или тялото, има различни):

InlaySticker.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Celluloid май бяха...

 

Също така има едни супертънки лепенки, които се слагат върху грифа (или тялото, има различни):

InlaySticker.com

 

 

БЛГ,много си точен!

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.