Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

Рекламата гласи, че не пада! Но не мислете, че съм ги пробвал, след като давам линк. Просто ги гледахме с един фен, той ми ги показа. Не сме тествали, така че не приемайте това като препоръка от човек ползвал продукта!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целуоид е един страшен материал от близките и не чак толкова близките соц годинки, когато се ръгаше къде ли не. Като се замисля колко китари са ми минали през ръцете или само съм зяпал с перлоидни пикгардове и сърцето ми се напълва. Мисля, че в един момент обаче откриват че е токсичен - както той, така и газовете, отделени при горене (от целуоида стават страшни димки :godbless: ), пък и не е достатъчно евтин и го зарязват... Сега има какви ли не малоумни полимери. Иначе от перлоид става, но не е най-якият вариант. Продават се и седефени мъниста, от които става изработката, но е много играчка и честно казано ако не си сръчен, нямаш дремел и/или проектът не е важен не бих съветвал никого да се заема. Иначе че има лютиери, които се занимават с изработката на собствени седефени инлеи с т.нар. "резбарски триончета", това е факт. Имах една тема за една китара с такива къстъм инлеи, но снимките заминаха, защото ги бях качвал на едно фтп, което го махнаха и суровата действителност отнесе своите жертви... Ще видя дали ще успея да намеря снимки да покажа :girl_witch:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Лепенки = изтъркване! След като при не особено активно свирене за 2 месеца пада лак/байц/боя от грифа под определени струни на определени позиции, титаниеви ли ще да са тия лепенки, че да издържат? :D

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива лепенки съм ги заливал с авто лак и гаранция не мръдват!

 

Сега сме извадили снимки на илейни на стикери и скоро ще разберем резултата.

 

 

Е,хубаво е да си режеш ноктите редовно и няма опасност от изтъркване.

 

С уважение RDG

Редактирано от rdg_design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не говоря за търкане с нокти - струната е метална и какъвто и лак да има, при един бенд си тръква доста осезаемо лака. Ако се свири активно за не повече от половин година подобни лепенки ще са само спомен :thumbs_up: Аз затова не съм фен на лакираните грифове - палисандър и абанос със седеф - това е иситната и хем не може да ти се изтърка лака, щото няма, хем изглежда яко. :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за ноктите не го преимай лично.Всичко е в кръга на шегата.Онова,което казваш е напълно вярно, но засега можем да си позволим това.Абе тая световна криза не е излизала от нас.Не губим надежда, че един ден ще си тръгне и ще правим истински неща!

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нуждая се от стабилизатор на напрежението,защото ми горят крушките на скутера.Лаик съм на тази тема и търся съдействие.Инсталация 12в,консуматори 100вата.Има ли надежда?

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нуждая се от стабилизатор на напрежението,защото ми горят крушките на скутера.Лаик съм на тази тема и търся съдействие.Инсталация 12в,консуматори 100вата.Има ли надежда?

 

С уважение RDG

 

Нещо неразбрах... За какъв скутер става въпрос? А иначе от стабилизатори разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че е е от тия китайските, дето улиците на София напролет ще се задръстят с тях. :)

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че е е от тия китайските, дето улиците на София напролет ще се задръстят с тях. :thumbs_up:

 

 

Здравей,

Точно за тях става дума.За подробности,задавай въпроси!

 

С уважение RDG16bmy6e.jpg

Редактирано от rdg_design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време, се занимавах с моторчета, та:

1.Има ли реле за зареждането(не може да няма, мисля....) и настроено ли е да зарежда на 12-13В?

2,дали отваря и затваря нормално релето?

 

това са нещата за които се сещам.Стабилизатор не ти трабва, защото дори и да сложиш такъв и да си решиш проблема с крушките, то ако има неизправност в релето ще имаш главоболия с акумолатора, които са по-опасни от горенето на крушки.

За измерване, палиш моторетката и вързваш на клеймите на релето мултицета и си ти, само внимавай че някои мултицети "полудяват" и се влияят от полето, предизвикано от кабела за свеща и лулата, като дсават грешни резултати.Ако се случи - друг мултицет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, значи за такъв скутер иде реч... :blink:

 

Колегата liquid_death доста подробно е отговорил. Напълно съм съгласен с него! Трябва не стабилизатор в случая, а алтернатор. Между другото ако слагаш фалшиви крушки - те така си горят, дори и да е наред алтернатора. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е реле-регулатора.При замерване на напрежението при 7000 об,на акумулатора 13.8в,обаче на крушките 30в.Купих нов регулатор,никаква промяна в ситуацията.Вместо крушки на габаритите сложих светодиоди с резистор 1килоом,с тях няма проблем,но не са подходящи за основното осветление.Възможно ли е монтирането на реле-регулатор от алтернатор на автомобил?

 

205z7gj.jpg2nlwrix.jpg2zdoges.jpgofroms.jpg

 

 

С уважениеRDG

 

 

Относно крушките HELLA I PHILIPS

Редактирано от rdg_design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.