Jump to content
Българският форум за музиканти

китарно комбо!


porcupine_tree

Recommended Posts

Решил съм да си взема кубенце за домашна употреба като съм заделил около 5 стотака. За тия парички долу горе съм се ориентирал към Behringer или Line 6...Ако някой има преки наблюдения и опит ще се радвам да драсне 2 реда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 500 лева можеш да си вземеш доста по-качествено кубе от Behringer или Line 6, което може да става и не само за домашно свирене. :pray:

 

Laney имат хубави оферти за около 450 лв 65 вата кубе с 12" говорител и reverb, и около 520 за същото кубе с добавени още ефекти (освен reverb имаш delay, chorus...). Разбира се, има и други марки, но за Laney мога да ти кажа, че си струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 500 лева можеш да си вземеш доста по-качествено кубе от Behringer или Line 6, което може да става и не само за домашно свирене. :pray:

 

Laney имат хубави оферти за около 450 лв 65 вата кубе с 12" говорител и reverb, и около 520 за същото кубе с добавени още ефекти (освен reverb имаш delay, chorus...). Разбира се, има и други марки, но за Laney мога да ти кажа, че си струват.

 

Но от друга страна ако ти трябва наистина за в къщи, лично аз ти препорачвам Fender Superchamp XD. Имам го и съм много доволен от него предвид съотношение цена - качество. Кубето е с 2 крайни лампи 6V6 и една предусилвателна 12AX7, има чист канал и моделинг такъв и предлага доста голямо разнообразие от саундове, както и секция с дигитални ефекти (дилеи, реверби, хоруси и тн.)Общо взето представлява моделинг амп с лампово крайно стъпало и една лампа в приампа за цвят. Не е повече от 15 вата и за свирене в къщи предоставя много добро като за парите си качество. Цената му ново е около 500 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има,главата е 300 и нещо,комбо 506 лв ,5 ватови са.

Fender Superchamp XD го чаках няколко месеца да дойде в xxxx и всеки месец "идваше" :pray:,най накрая си поръчах на Галин Orange Tiny Terror и не съм недоволен.

Fender Superchamp XD е около 600 лв в РФ,които са официални дистрибутори на Фендер за БГ,мейд ин чайна-в нормалните страни цената му е 300$. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Хюс и Кетнер, Маршал, Пиви.

Дори транзисторни( за тези пари) са хиляди пъти за предпочитане пред берингер.

За Лайн 6 - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блекхарта реже от кръста!!! Но тия 5 вата за в къщи са ужасно много... :girl_witch:

За репетиция става, но в зависимост от групата - може и да клекне. Тествах само с дръмс и бас и беше СУПЕР! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е моментът да попитам за себе си - препоръчайте ми, моля, кубе за вкъщи като изискванията са ми да е с 10' или 12' говорител, личният му драйв няма значение, тъй като ползвам външни ефекти(s-amp), не е необходимо да е прекалено мощно, просто да е възможно най-компактно с този размер говорител, дори и 20 вата да е. Просто ми е необходимо нещо с хубав говорител и чувствителен еквалайзер. Обмислям Laney вариантите, а също и Fender, но съм склонен на предложения. Парите са към 350лв.

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dread, мен ако питаш търси задължително АМР, който да има вход преди крайното стъпало. От крехкия ми опит с няколко Санс-а и няколко АМР-а, комбинацията му с преамп на самия усилвател не е особено добра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за в къщи ползвам Line6 Micro Spider - 4 канала, малко и звучи добре. Но не става за репетиции защото най-малкото каналите си ги превключваш ръчно. Има и ефекти - дилей, ревърб, тремоло... и най-хубавото е, че можеш да го намалиш колкото си искаш без това да се отрази на звука. В семпли съм сложил нещо записано с него можеш да чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Отзивите за тоя Blackheart са като цяло добри още повече, че става въпрос за лампа! Сега обаче видях, че е 205 Е в томан.де, което прави 400 наши пари...демек шипинга и надценката ми идват 100-ина лева, което е обяснимо...Така де, мисълта ми беше ако някой се е сблъсквал с подобно комбо да "убади" 2 думи за що иде реч! И още нещо...чувал съм, че като цяло ламповите амп-ове изискват по-специална подръжка...с други думи какви последващи проблеми би могла да ми създаде подобна машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВН5 главата я има в Динакорд, поне в понеделник я видях в магазина на 5-те кьошета дето е. Цената беше по-изгодна, от това, което аз дадох на Томан с щипинга.

Особености кой знае какви няма, освен че тук-там трябва да сменяш лампите. Включително когато си го купиш, че тия китайските са отврат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.