Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

Проблемите не са в Томан, а в нашите пощи. Първия път когато поръчвах чаках месец и половина докато разбера, че половината пратка е в пощата другата на митницата!!!!!

Втория път, скоро при това получих 2 пакета в два различни дни. Доставката дойде на 10-тия ден и всичко беше точно.

И сега ВАЖНО:

Български пощи не пренасят чупливи неша и не носят отговорност за тях!!!!

Потресох се от това изказване на гишето в пощата, ама докато са БЪЛГАРСКИ пощи ще е така........

Айде всички със здраве и да знаете, че и да има проблем Томан няма да Ви прецакат за едни 200-300Е. Това не е БГ......

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български пощи не пренасят чупливи неша и не носят отговорност за тях!!!!

Дам, сестра ми един път (преди години) спечели някакъв стенен часовник от едно предаване, и от Български пощи й го донесоха с потрошено стъкло :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UP;)

Търся човек от София, с кредитна карта и опит в поръчките от Томан,за съвместна доставка-НОЕМВРИ месец /предполагам до 5ти би следвало да се направи поръчката/.Пиша по-рано за да може ако има желаещ/и да си наместим графиците.Поръчката ми не е малка,на ЛС ще споделя сумата,а килограмите сигурно ще са до 15!!!

Офертата от моя страна е,че за услугата ,аз ще поема пътните разходи на стойност 30 Евро/ако не се лъжа/.АКО се намерят повече желаещи за съвместно пазаруване,разбира се в рамките на 30кг. и всички се договорим за UPS,аз поемам 30 евро.Разбира се,това са някакви предварителни сметки и предложения.Ако се намери такъв човек,всичко ще доуточним допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото,Томан отговарят ли въобще на запитвания по и-мейл????

Писах им 2 пъти вече с няколко въпроса около бъдещата ми поръчка....... и си чакам отговор,но такъв няма!!!!

Чудя се дали да чакам още или просто да им досаждам всеки ден,та дано отговорят?!

Вие как процедирате???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото,Томан отговарят ли въобще на запитвания по и-мейл????

Писах им 2 пъти вече с няколко въпроса около бъдещата ми поръчка....... и си чакам отговор,но такъв няма!!!!

Чудя се дали да чакам още или просто да им досаждам всеки ден,та дано отговорят?!

Вие как процедирате???

Ми на мен откакто си поръчах едни неща за доста парички ми отговарят до 24 часа. Ама иначе трудно намират време...... Пиши им , че имаш проблем в заглавието на мейла. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен досега 3-4 пъти вече са ми отговаряли, сравнително бързо при това - на другия ден най-късно.

ПП.Ако ще поръчваш, си дай GSM-а - пращат sms-и ако има някакъв проблем (на мен така ми пратиха, че има проблем с "кредитната ми карта" и затова не могат да я изпратят все още. Това, разбира се, беше понеже картата ми е дебитна със статут на кредитна и просто нямах пари в нея :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз съм пазаравул от томан.Взех си кардан,като пишеше че ще дойде за 6 дена, и имах абсолютно същият проблем.Званях и аз в ДЛЧ и там същатата работа с 12цифреният код,и накрая се оказа че томан ползва само логото на ДЛЧ,а нещатата до БГ идват с влак от Германия, и всъшност нещатата се бавят тук в БГ.Карадна си го получих на 11тия ден по БГ-пощатата като се обаждат на посочен телефон, всичко беше здраво и много добре опакавано,като слагат голям брой кисийки с въздух за да няма счупено.В крайна сметка нещатата пристигат но се бавят тук в БГ.

Редактирано от visorski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де,само не разбрах как да им привлека вниманието,че да ми отговорят на съществените въпроси,преди да направя поръчката!?

Написаното в подписа ми също е валидно!!!!!

Сори за двойният пост-интернетът в Турция е така ха ха!!!

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От томан принципно пишат, че доставката пристига до 8 работни дни в БГ, така че ако не е пратена в петък примерно, а сте почнали да броите + почивните дни ще ви се стори, че идва бавно.С tactonfan!!! от форума поръчахме клавир Yamaha mo8, който тежи 21 кг и дойде на 9тия работен ден. Клавира беше пратен на 16авг- и дойде на 28. Като го докараха до апартамента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа с едно въпросче...

Колко време сте чакали за confirmation email на поръчката си? Питам, защото направих поръчка в понеделник сутрин и вече трети ден няма никакав отговор /освен автоматичния reply, че заявката е приета успешно/...а навсякъде по хелповете им пише, че ти отговарят до няколко часа!

Случвало ли ви се е да чакате толкова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moят confirmation го получих няколко часа след автоматичния reply, не знам защо те бавят. Пиши им че си поръчал, но изглежда са ти пропуснали поръчката...

Не е критичен този confirmation - принципно, дори да не си го получил, те пак ще го изпратят, но е добре да го получиш, защото там пише всичко за поръчката така, както те са го разбрали - какъв точно е продукта, колко пари струва, на какъв адрес да бъде доставен и идеята е, че ти ако видиш несъотвествие, да им пишеш. При мен беше така - нали съм залупен, и като поръчвах, написах адреса, само че горе имаше едно падащо меню със страните, и там го бях оставил на United Kingdom, вместо да избера Bulgaria. Така адреса се получи Sofia, United Kingdom в confirmation letter-а, та аз веднага им писах да го оправят на България :) Не ми отвърнаха на този email, но по-късно всичко си е както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, там е въпроса, че на мен задължително ми трябва confirmation email-a, тъй като ще плащам по банков път и съответно ми трябва банковата информация, точната цена и т.н.

Писах им още вчера да питам какво става, но и на него не ми отговориха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли представа колко ще ти излезе банковия превод?Разбира се,ако не е тайна да споделиш и сумата на поръчката ти.

Но след написаното от теб,въобще няма да го правя на голям проблем това,че не ми отговарят на въпросите.....

Представям си какво ще стане като тръгна да поръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали не е имало такава тема и ако е имало , се извинявам. Имам следното запитване към хора, които са използвали услугите на този онлайн магазин:

Колко време се чака за доставка на една китара? Колко струва доставката? До адреса ли ти я доставят?

И ако може да ми обясните като на балък, колко горе-долу ще ми излезе доставката на китара 555 евро за София?

Благодаря предварително за информацията :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.