Jump to content
Българският форум за музиканти

Stomp Boxes Vs Processors


Slacoth

Recommended Posts

Ами старичка тема по един въпрос предизвикващ противоречиви изводи.

 

Дали е по-добро решение компактният процесор с полираният звук или е по-сполучлив крайният резултат със един своеобразно изграден автопарк.

 

А към феновете на камьончетата: кое по ви дразни - многото захранващи и свързващи кабели или ограничението във конфигурирането на ефектите.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма едно мнение по въпроса.

 

Има както некадърни цифрови процесори с дърводелски симулации на ефекти, така и качествени процесори с много добро моделиране и дори аналогови драйвове вътре.

 

Също така има хубави и посредствени камиончета.

 

Според мен цената е определящият фактор. Десет хубави камиончета са 1400+ лв.

Хубав процесор също е толкова, че и по-малко, но е компактен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесорите имат строго подреден чейн,а при корекциите по-скоро избираш отколкото настройваш.

Това са си недостатъци според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавият дист се постига от амп естествено.

Процесорите ОБИКНОВЕНО имат постни дисторшъни, които звучат много синтезирано и ако се игнорира от чейна еквалайзерът и ревербът звучат кофти.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постен дисторшън кво значи? Процесорите са си с 1 предназначение, камионите с друго. Процесорът си има амп симулации и т.н. и съответно симулации на камиони. Съответно тва е по-добрия вариант, ако не разполагаш с хубав амп или тряаа да свириш в централно и т.н. Съответно при наличието на хубава апаратура, процеосрът пак може да се ползва, но не с пълното си предназначение. То си е въпрос на вкус, ама някой по-деспотичен "трък юзър" може да направи тука темата уресълмейниа. "Дали е по-добро решение компактният процесор с полираният звук..." на мен точно този по-полиран звук ми харесва повече, не винаги се забелязва, ама си го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и камиончета и процесор...и така не е нужно да се правят компромиси...ползваш това което ти трябва за случая и апаратурата ;-)

..процесора си е бюджетно решение с голям избор на звукови ефекти, а пък и ако знаеш какво искаш и и как да изстискаш максимума от процесора, той става добро попадение в чейна...

..кутийките са са си класика...по-естествен и натурален звук, лесна и гъвкава настройка ...ама много кабели, много батерии/захранвания, много кинти...

за това ако има и от двете е добре..."колкото повече - толкова повече"... :-)

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само на мене ли ми прави впечатление, че всички като говорят за процесори използват термина - СИМУЛАЦИЯ.

Не е ли за предпочитане оригиналът?

 

^^^MrDeath какво имаш предвид като казваш:"Процесорите са си с 1 предназначение, камионите с друго"?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също е добре да се спомене, че не всички процесори имат строго подреден чейн.

А за еднаквоста на дистовете..за жалост в повечето случай това е абсолютно вярно.

 

В общи линии ако не страдаш от някакви предрасъдъци, кое е по-добре зависи от целите ти. Аз на репетиция свиря с дист ръгнат в лампов амп и звука които докарвам за мен е напълно задоволителен. Обаче що ли имам съмнения че тоя дист едва ли ше свучи толкоз готино директно в компа...за туй си ползвам процесорче с симулациим. Виждал съм хора с някви лампови ампове да се опитват да ги ползват за практис ампчета, но на ниски нива звучат меко казано отвратително...което си е чиста проба съдизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като целта ни е дискусиика, ще спомена все пак и приятни впечатления от дисторшъна на един процесор.

Става въпрос за Digitech RP3 - жълтият.Още по-яко забива и RP-5 - синия.Това е още преди моделите им с ламповите симулации и тем подобни трикчета.

 

 

П.С. Абе тука май се събрахме половината метълисти от Форума. :cheers2:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение дали е процесор или камиони. Важното е някой да свири на тях.

 

Всеки си има мнение. Не може да се каже кое е по, когато базата за сравнение е относителна и лично индивидуална.

Всяко си има добри и лоши черти.

Лично мое мнение е да се ползва едно овърдрайвче и едно кубе. Колкото по-малко неща по жицата, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен приемливите варианти са:

1. Хубав амп с хубав крънч канал и фуутсуич за канал/реверб

2. Амп със някакви времеви ефекти в луупа, като всичко се контролира от педалиера.

3. Хубав процесор - може би най-компактното и практично за много случаи.

4. Амп и педалчета - вариант е, но си е разправия малко или много.

 

Към 1 и 2 може евентуално да има буустерче/драйвче, но ако ампа позволява, предпочитам да мина без него.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм-да,

Не се получи голям дебат, както очаквах, но пък обобщихме нещата, че даже и до спор не се стигна.

Може би Зоро е най прав - важното е да се свири.

Успех!

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.