Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли начин да поправя това?


Recommended Posts

Мисля, че целия проблем идва от това, че на практика почти всеки в този вид спорове си говори за собствените китари, а те са били закупени под влиянието на собствените личните китарни герои и стилови предпочитания на всеки. И хората просто взимат критиките срещу инструментите, като лични критики. Истината е, че за да бъде пожелана една китара, желаещия трябва да има апетити за развитие в съответната посока. Точна по тази причина ние никога не спорим за това, кое е по добро, Gibson ES 335 или Ibanez Artstar, просто почти никой не се интересува от такива китари и не ги е пробвал сериозно. Разбира се има и изключения всред потребителите наоколо, но те обикновенно не се намесват в тези теми и вероятно добре правят :)

 

По същата причина, във форума, предполагам най популярни са китарите за тежка музика и за шред. Повечето хора имат такива, такива искат, за такива си мечтаят и биха си купували такива в неограничено количество ( разбира се всеки разлино, според финансите ). Нормално си е да си ги харесват.

Просто ако кумирите са ми например Джо Сатриани, Стив Вай, Пол Гилбърт или пък някой от новите метъл свирачи, с които съм напълно незапознат :) , сигурно бих искал да изкарам саунд, колкото се може по близък до техния, а най логичния начин това да бъде постигнато е , да се обурудваме с китара, възможно най подобна на използваните от тях.

 

 

Просто, в края на краищата, всичко е наистина въпрос на вкус. Истина е че един Ибанец наистина има по тънък гриф, по удобен е (субективно разбира се ) има флойд и изглежда по модерно от едно ЛП, но просто е напълно неспособен да извади саунда, който искам да чуя. Същата логика е напълно приложима и в обратния ред. Каква полза от чудесен блусарски или чист тон, когато на свирача въобще не му трябва, а и на всичкото отгоре китарата (ЛПто) има гриф като половинка от мотика и супер неудобна е за свирене.

 

Аз, лично за себе си реших, че за последен път пиша в теми от този тип. Мисля, че по тези въпроси всичко вече отдавна е казано и наливаме от пусто в празно

 

На вкус и цвет, товащи нет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Просто ако кумирите са ми например Джо Сатриани, Стив Вай, Пол Гилбърт или пък някой от новите метъл свирачи, [...] сигурно бих искал да изкарам саунд, колкото се може по близък до техния, а най логичния начин това да бъде постигнато е , да се обурудваме с китара, възможно най подобна на използваните от тях.

 

 

Просто, в края на краищата, всичко е наистина въпрос на вкус. Истина е че един Ибанец наистина има по тънък гриф, по удобен е (субективно разбира се ) има флойд и изглежда по модерно от едно ЛП, но просто е напълно неспособен да извади саунда, който искам да чуя. Същата логика е напълно приложима и в обратния ред.

 

Mисля, че тези думи много добре приключват темата и спорът кое е по-добро от две различни по цел и функция неща.

 

А иначе темата с поправката отдавна приключи, китарата е поправена, ако някой е забелязал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.