Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли начин да поправя това?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Както споделих в една друга тема - вече успях да счупя чисто новата си китара :hysterical:

 

Китарата е Flying V и падна на рогата си. Това доведе до отлющтване на боя и от двата, като от долния дори се отчупи малко парченце дърво(горния загуби само около 2мм боя).

 

Та има ли вариант да боядисам с нещо качествено само тези две петна? А някакъв начин да поправя дефекта по релефа?

Прилагам снимки.

Hlp, plx. :thumbs_up::D

 

1.jpg

2-1.jpg

3.jpg

4.jpg

Borkn.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Трябва внимателно да подпереш подходяща боя.

Не знам дали имаш пистолет и дали има кой да ти пръсне толкова малко.

Боята гланц ли е или мат?

 

Има вариант и със спрейове, който до голяма степен ще закърпи работата.

Най-големия проблем е откъде ще намериш същата боя, така, че да не си личи....

 

Откъстванията можеш да ги оправиш с фиброкит - не ти препоръчвам обикновен кит, понеже се напуква.

Според мен е добре да ползваш body fiber, примерно - той е зелен кит с червен втвърдител.

 

След това праилната форма на рога се дошкурва внимателно, първо със 120, после с 300=400, а самия кит може да доизгладиш и със 600-800.

 

Накрая се пръска.

 

Принципно с пръска боя, която се зашкурва до мат, а отгоре - прозрачен лак - обаче това важи за гланц.

За мат, не знам как точно да процедираш.

 

Можеш да пробваш и да залепиш отчупеното дърво с лепило за дърво.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Evtim Djerekarov може да използваш влакнест кит, и след това да отидеш в специализиран магазин за бои и да ти направят същия цвят като на китарката ти.После при някой бояджия да ти я пръсне си ок. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли -> защо свириш на китара, нали всички към едно място сме тръгнали.

Току виж утре човек го блъснал хеликоптер или луноход и какво, за какво са ни тия китари.

Я най-добре се хапвай кебапченца и си пийвай биричка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Евтиме, Overdrive до някъде е прав.

Китарите с такава форма са пословични с очукванията по рогата.

Редовно се подбиват в тази си част - дори и да не я изтървеш, все ще я чукнеш в нещо.

 

Виждал съм да се продават на старо доста хубави Роудсове, на които собствениците не са оправяли очуканото по рогата, нито пък купувачите мърморят за това.

Просто се знае, че това е нормално за тези китари.

 

Все пак, ако човекът, пуснал тази тема, твърдо е решил да оправя ситуацията, аз препоръчвам пълно пребоядисване.

А то, както знаем е мътна и кървава, но като се направи, става гот, докато преливането на малко петно малцина бояджии го владеят.

Всичко зависи до каква степен се търси "перфектност" на козметиката в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм наясно с факта, че китарата няма да е винаги лъскава - аз дори не искам това. И другите ми китари си носят белезите с гордост. Но ми стана тъпо, че я "персонализирах" още на първия ден :rockon:

 

А не търся перфектно преливане на цветовете, а просто замазване на ситуацията(което включва и релеф).

 

Благодаря за отговорите - ще видя как стоят нещата с кита и дали ще си струва да пазарувам за такива дребни запълвания(другия вариант е да изчакам да я посъсипя малко повече и тогава да помисля за основен ремонт :) ).

 

Не се занимавай - другата седмица пак ще я изтървеш и така :rolleyes:

Освен да напоиш дървото с някаква смола или нещо, което го втвърдява.

 

 

Добра идея, аз по принцип обмислях варианта да й сложа гумена броня по ръбовете :music336:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако просто целиш да избегнеш светлото петно да привлича погледи можеш да процедираш и по много различни начини - като почнем от епоксидна смола (имаше навремето една черна, но май не се произвежда вече - помня, че беше зелена, а втвърдителят я правеше черен мат, но предполагам от десетина години не се произвежда, така че ще се озориш да намериш такава, но не е и задължително да е същата), преминем през боядисването на кита, с който ще запълваш дупката до какво ли не. Варианти много, стига да прецениш визия ли гониш или просто да отбиеш номера :yahoo:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин и той се казва Костадин Димитров от Нова Загора.

Тук се води като BassTraffic ,за него това е просто играчка.Виждал съм да оправя такива неща частично и не си личи.

Накарай го да ти я надлакира цялата -работи с много качествен полиеританов лак ,който не се драска или чупи лесно.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тяло от липа мисля, че не може да се направи много здрав финиш - самото дърво е много меко и при удари ще се очупва на парчета полиуретановия лак.

 

Напълни с кит местата и после с черния маркер :P

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълни с кит местата и после с черния маркер :P

 

А този черен маркер колко джазги е запълнил по мои и чужди китари не е истина... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та има ли вариант да боядисам с нещо качествено само тези две петна? А някакъв начин да поправя дефекта по релефа?

 

Явно в твоя случай няма.

 

 

 

 

П.С.

Мнението за липата и здравия финиш много ме зарадва.Ако не друго ,поне сте забавни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали - особено аз, ама така си е - който няма неща по 20000 евро е забавен, кво да се прави :thumbs_up:

 

Липата е най-здравото дърво на света, особено като я лакира някой легендарен майстор.

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.