Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-яките китарни сола


metalhammer

Recommended Posts

Дори не мога да го обясня, всъщност може да е и грешен термин, може и да е от самия звук на Edge, наистина не знам, но първата ми мисъл когато чуя началото на това соло е колко чисто и кристално звучи.

 

Но определено нямам предвид общоприетия термин за чисто изсвирено/размазано соло. Който както иска да си го приема, знам ли и аз. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод горното с голям кеф ще цитирам Ричи Блекмор: "Как може китарист свирещ толкова фалшиво да стане толкова известен" :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми не е било важно какво и как е изсвирено, важното е било духът, послението и т'ва да си бунтар... :) Love, peace, brotherhood :) ...

...ма верно е мноо фалшиво на моменти...

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале па джазмените що фалшиви тонове вкарват,или блус китаристите,които опъват жицата с част от тона и не мое да фанеш мажор или минор е - тия трябва да се забранят със Закон :hysterical:

Ричката сигурно го е яд,че не е толкова известен,и плюе по блус китаристите (какъвто е и Хендрикс в основата си),

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе незнам кое е хубавото на "кристално" чисти сола,ама няма ли плътност звука,нещо не ми се хЪризва.

Това е от мен:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плътност..

Са се сещам за лафа,че Хендрикс си поръчал в музикален магазин 2 глави Маршъл с по два кабинета 4х12"..

Та продавача очаква да дойде господин Хендрикс с идеята,че е някакъв страшен зализан богаташ..

В един момент му се явява "гаден негър с кал под ноктите" и пита - "Дойдоха ли ми усилвателите,аз съм Хендрикс?" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от мен:

 

 

John Frusciante и мен много си ме кефи , ама солата просто не му се отдават :) Особено това , което си постнал ми е супер безсмислено :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цялото парче може да ви е малко хард психария :)

http://www.youtube.c...h?v=-Tj_7qOJJ1w

- на 02.00 почва скот хендерсън, лека полека.

- към 03.00 се разлютява и става невероятно зъл, почти нямам идея как го свири това. Легато има някакво, дали е дабълхенд, кво точно...??

брутални излияния - изродските шредове, но не по скалите от 18 век, като малмстийн ами,...пентатоники и още нешшо...

btw, някой ако може да ми обясни к'во прави към 3:10 - 3:20 и нататъка.. евала! Благодарен ще съм.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Горното соло> и друг път съм го слушал на забавени обороти, но просто няма смисъл... :)

http://www.youtube.c...h?v=YmtEFjQOgww

-5,10,15,20% забавяне

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо слушане в 3:20 до 3:24 чух секвенции върху целотонната скала, след това низходящо по пентатоника или блус скала. Парчето е в До.

Още от началото на солото ползва и двете целотонни скали, но е майстор във връщането в тоналността.

Ако не си гледал видеата му, на всяка цена ги намери. През 90г дотолкова се изкуших от тях, че на първото видео - Fusion съм нотирал всичко, което свири и обяснява.

За мен той е най-добрият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.