Jump to content
Българският форум за музиканти

Maestro Guitras


Recommended Posts

Това не е ли от тези китари, които са за деца? Изглеждат малокалибрени

 

не, има картинка с момченце, щото сигурно са за по начинаещи с оглед по-ниската цена (предполагам де..не знам колко е ) иначе гледах 1 китара SG на сайта и си пише, че мензурата е 243/4" като на стандартен Гибсън, не са някви малки китарки :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче са направени от някви кирливи дървета (демек не са махагонки).

Макар че в случая си прав(пише си че не са от махагон) Не е задължително като не е най-качествения материал , да не е от махагон. Има си и махагон с по ниско качество и по ниска цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се знае как ще звучат.

Poplar е топола. Предполагам не е подбирана.

Има някои доста скъпи китари, които също са от топола.

А за махагона - има много различни видове, които са различно тежки и имат различен звук.

Това, че евтините копия са от махагон(някои) не значи, че са от "онзи" махагон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Интересно тополата какъв звук може да извади, предвид влакнестата структура на дървесината ? Мек и плътен, но малко приглушен ? :greenball:

 

А по темата - не ми се вярва някой да внася тези китари в България. Досега на Гибсън китари не съм видял по българските музикални магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мене твърде много автора се е захласнал по това, че има надпис "Gibson" на китарата.

При толкова евтини китари, надписа едва ли е от значение.

 

Като добри и известни по-евтини китари в някои западни страни може да се приемат Richwood(която е много продавана в UK), Blade и др..

За съжаление, тези марки са твърде неизвестни у нас, понеже тук има много роби на марки.

Всички предпочитат да свирят с squier by FENDER, евтина тояга, ама IBANEZ, и много други подобни примери.

За сметка на това, един куп китари, които едва ли са чак толкова по-лоши биват тотално оплюти, без дори да са пробвани, само защото не са нисък клас на никой голям производител :hysterical:. А че се правят във същите фабрики, от същите материали, със същите машини, че дори имат елементи, които са рязани със същата CNC програма - на кой му пука?!? Нали не са евтина серия на Gibson, Fender или Ibanez?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като добри и известни по-евтини китари в някои западни страни може да се приемат Richwood(която е много продавана в UK), Blade и др..

Аз освен от теб, покрай рекламата във форума, другаде не съм чувал/чел/виждал Richwood, така че, аз лично, не ги приемам за известни.

Blade са ми известни (швейцарски), като по-високия им клас модели са много добри инструменти.

Остави хората да харесват, каквото харесват и това е.

 

Отделно, личното ми мнение (което с годините се промени) когато ме питат, е че ако искаш Гибсън - отиваш и си купуваш Гибсън, същото е валидно за Фендър Страт. Няма такова животно "да звучи като".

Най-добрите Гибсън - "оподобни китари", които съм чувал и на които съм свирил са Heritage (правят се в Kalamazoo :D ) и струват колкото Гибсън. Няма китара под 500$, която да е изработена от материали и толкова качествено, колкото китара за 1500$ (звукът е много субективен - съвсем спокойно на някой може да му харесва повече Скуайър от PRS Private Stock). Това е - простичко и ясно. Аз имам и съм имал нисък/среден клас китари, които адски много харесвам, кефят ме как свирят и как звучат, така че и в това няма лошо. Като ти харесва определена китара - отиваш, пробваш, купуваш. Като спре да ти харесва - продаваш, като губиш известна сума, с която приемаш, че си си платил удоволствието да свириш, колкото си свирил и си купуваш друга. Каква чак такава философия има - не знам? Да - събираш известно време пари, лишаваш се от разни други неща, ядосваш се евентуално, че в US китарите са 2 пъти по-евтини от тук - но такъв е живота.

 

 

По-горе имаше въпрос за това как звучи китара от топола. Steve Morse например свири с такава от десетилетия MusicMan:)

 

Тези свирки Маестро за първи път ги виждам и съдейки по ценоразписа само - не се занимавай, освен ако не ти е първа китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Човече, давам ти награда ако ми посочиш български магазин, където мога да пробвам LAG Roxane 1000 !!!

 

Как човек може да пробва тук китари, при положение, че в музикалните магазини му предлагат само FENDER, Ibanez, Washburn ... ?

И при това само определени модели? И да имам парите да си ги купя, колко инструмента мога да си взема и да пробвам в рамките на 4-5 години ???

 

EDIT: @synchu - Я, това е новост ! :D

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.