Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

^Absolutelly agree

По-скоро Ханеман, отколкото Кинг. Все пак той стои зад повечето неща на Слеър и определено е по-добрият (според мен) от двамата B)

По темата :

Chuck Schuldiner, Ritchie Blackmore, Tommy Iomi, Paco De Lusia, Mille Petrozza, Jeff Hanneman и колкото и да ви учуди(защото са малко хората харесващи български китаристи) - Васко Първановски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeff & Kerry са кильр тандем - и по добре да не ги делим

 

всички разбраха класацията ми за латино китаристи :godbless: ( за неразбралите - винаги има и такива - Сантана-нумеро уно, Меола-нумеро дуе)

 

за бьлгарски китаристи - имаме 2 теми

една моя - дето не е актуализирана от много отдавана - и беше в говорилнята

и една при раздел китара

 

отиди на една от 2- те или тук - ако смяташ, че е на чак такова световно ниво и сподели кой е Васко Първановски?

(аз наистина за пьрви пьт чувам това име)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ЛС.

П.С. Не иде реч за чак такова световно ниво. Става въпрос за любими китаристи какъвто е той за мен.Пък дали е велик, аз не се наемам да кажа, тъй като нямам право да оценявам хора, постигнали повече от мен. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да изчета всички имена, обаче аз като човек, който не съм китарист слагам - BRIAN MAY - не го видях никъде(докъдето гледах в темата) - такъв човек рядко се намира, а пък за китарист - честно казано - не знам. Той е изключително скромен - не е краен егоцентрик, успява да се впише в една от най-великите групи и това според мен е най-невероятният китарист групар(сигурно ще ме оспорят, но аз така смятам). Стила му не можеш да го сбъркаш - изкючително добре работи върху ефектите си, свири на клавир, свири доста добре и на акустична китара, прави невероятни неща на електрическата китара и е най-цялостният музикант, който съм чувал, освен това сам си е създал инструмента. В солата му има безкрайна енергия. Той не е най-добрия рок, метал, jazz, progresive китарист, той излиза извън тези рамки - събира всичко това заедно.

Еми това е

Иначе Jimie Hendrix e ......... абе всички почти класации го посочват за най-големия.

И третия човек е David Gillmoure - изключителен - не заради скоростта, а заради силата - всеки тон е на мястото си.

Jimmy Page

Satriani

Eric Clapton

Mark Knopfler също е доста подценяван

Santana

и ОЩЕ И ОЩЕ И ОЩЕ

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сега съм на вълна Smooth Джаз и най-много се кефя на Ronny Jordan. Тоя човек е гениален китарист, и макар че има завидна техника, не парадира с нея, просто си прай музика.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да изчета всички имена, обаче аз като човек, който не съм китарист слагам - BRIAN MAY - не го видях никъде(докъдето гледах в темата) - такъв човек рядко се намира, а пък за китарист - честно казано - не знам. Той е изключително скромен - не е краен егоцентрик, успява да се впише в една от най-великите групи и това според мен е най-невероятният китарист групар(сигурно ще ме оспорят, но аз така смятам). Стила му не можеш да го сбъркаш - изкючително добре работи върху ефектите си, свири на клавир, свири доста добре и на акустична китара, прави невероятни неща на електрическата китара и е най-цялостният музикант, който съм чувал, освен това сам си е създал инструмента. В солата му има безкрайна енергия. Той не е най-добрия рок, метал, jazz, progresive китарист, той излиза извън тези рамки - събира всичко това заедно.

Еми това е

Иначе Jimie Hendrix e ......... абе всички почти класации го посочват за най-големия.

И третия човек е David Gillmoure - изключителен - не заради скоростта, а заради силата - всеки тон е на мястото си.

Jimmy Page

Satriani

Eric Clapton

Mark Knopfler също е доста подценяван

Santana

и ОЩЕ И ОЩЕ И ОЩЕ

То4но така.Браво,но Queen като групая напражо си е ееее...... майката.Страшни музиканти.!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на свое мнение.....аз лично хич не го харесвам както и музиката на Guns

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джими Хендрикс - без коментар

Ричи Блекмор - заради чувството с което свири всеки тон

Брайън Мей - уникален по свой начин

Джо Сатраяни - просто ме кефи

Стив Вай - тоя е направо нечовек

Джон Петручи - свири раздвижени и мелодични неща без да се натрапва с нищо

Ингви Малмстийн - най-любим ми е. Въпреки че в почти всяко соло свири едни и същи неща. Много мелодия има дори и в бързите му сола

Марти Фрийдман - по много странен начин само бута струните с перцето, а солата са му наистина супер

Чък Шулдинър - ебаси пича честно е бил тоя!

Майкъл Шенкер - супер просто, гениален

Марк Кнопфлер - не може да го сбъркам с никой друг

Джон Норъм - има много хляб в него

Стив Морз - също гении

Сашо Мариновски - български китарист от световна класа

За сега толкова!

Редактирано от kirilp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C.C. De Ville от Poison really kick ass

 

между другото на прослушването за китарист

на групата се състезавали той и Slash

и познайте кого избрали? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, много от китаристите, които избоихте са доста добри и са едни и от моите любимци, но мисля, че и Dave Murrey от Мейдън също е доста добър...... та го посочвам и него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.