Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

...е тоя маймун ми предефинира понятието слайд китара...

Забравих да спомена един много любим мой китарист, за който сега ме подсещате:

Bernard Allison. За любителите на слайда и бързите скорости прилагам следното МР3 файлче - Speed Slide.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто стана въпрос за slide - Derek Trucks.

+1 за Trucks! Sonny Landreth е другия голям изрод на слайда за мен!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала пичове добре сте задали темата, защото ми е писнало от спорове на тема "кой е най-добрият китарист?"... Добрите китаристи с лопата да ги ринеш, но всеки си има вкус и различни фактори определят мнението му...За мен най-добри са Ричи Блекмор, Джими Пейдж, Дейвид Гилмор... Обичам ги защото съм се учила от тях и защото нещата които свирят ги доближават до сърцето ми и ми въздействат повече от всички други... Разбира се признавам и харесвам и китаристи като Вай и Сатриани, но те прекалено много залагат на техничните изпълнения, които в повечето случаи не могат да предизвикат особена емоция у мен... Дори елементарните на пръв поглед песнички на Бийтълс повече ми харесват!Въпрос на вкус...(казало кучето и си облизало г...) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за творчество и за рок музика - "бащата" на всички е Ричи Блекмор.

От "по - младите" - създателя на европейския пауър метал ( то си е чист heavy/speed) - Кай Хансен.

Споменатите по - горе са и прилични инструменталисти.

А фароритите ми виртуози са - Jason Becker, Marty Friedman (тандема Becker- Friedman е нечовешки), Michael Angelo, Michael Romeo...

Не знам дали сте слушали Митака (Nalbatov) - и той не е човек :lol:

Митак прати ми някога real drum kit - от твойте :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, ша ма извиняваш, но чичко Руди е много по-якия брат!!! :(

Не извинявам!Според мен,сравнени - Рудолф е като самодеец и то само с поощрителна награда от училищния преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха-хаааааа. КЕФИШ!!! ;)

 

Мен лично повече ме кефи другаря Руди. Уотевър, гении са и двамата. Лонг лив!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rik Emmett

 

Китаристът на Триумф. Страхотен музикант и инструменталист. Напоследък е изоставил тевърдия рок и се занимава с джаз или по моему джаз поп.

Печели и награда за джаз-китарист на годината в Канада.

Редактирано от Egon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тоя ми е любимия китарист момчета и хора

:)

 

http://new.photos.yahoo.com/philphilanselm...8803169994418/1

 

 

а също и Даръл Ланс Абат :)

най-лудия... R.I.P.

Редактирано от philphil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yngwie Malmstein ( Children of the sea), Richy Blackmore &.... Абе въобше всички от старите групи от родът на BlackSabbath, Deep Purple, Whitesnake & other...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yngwie Malmstein ( Children of the sea), Richy Blackmore &.... Абе въобше всички от старите групи от родът на BlackSabbath, Deep Purple, Whitesnake & other...........

От Уайтснейк всичките китаристи ли? :headbang:

Алекси, кой е тоз бре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.