Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Ltd Kh-202


Azwraith

Recommended Posts

Здравейте!Гледах каталога на ESP и този модел китара ми допадна най-много.Искам да попитам каква е разликата между дърво Alder и Basswood.И да дадате малко инфо за тази китара как е като звук и заслужава ли си?Търсих тема за нея но неможах да намеря нищо конкретно.Благодаря предварително. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой съфорумец беше дал този невероятно полезен линк- http://www.warmoth.com/guitar/options/options_bodywoods.cfm

 

На мене ми е по интересно дали има взаимоотношение дърво->адаптери,адаптери->кубе,дърво->кубе и тн. В смисъл дали има например някое дърво което е несъвместимо с адаптери с по-висок аутпут и пак тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам точно този модел. китарата е добра, нямам никакви отрицателни впечатления нито от качеството на материалите нито от обработката. моята е произведена 2002 година и тогава ги правеха още с EMG HZ H4, сегашните доколкото знам са с някакви адаптри на ЛТД, така че за тях не мога да коментирам.

 

единствената ми забележка към точно тази китара е че цената и е висока. ако си вземеш един Ibanez 350 ще получиш същата китара (като материали и качество) но за по-ниска цена. естествено няма да имаш черепи по грифа, така че сам си прецени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

кирк хамлет е пича - купувайте си сигначър продуктите му :bravo:

макар че май "LTD"-то няма нищо общо с неговата китара :P

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черепи по грифа RULZZ, иначе и ESP да е пак няма да има много общо с на Кирчо китарата, ама голям праз, имаш ли кинти-взимай я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Да споделя само, че и аз се сдобих с този инструмент тия дни и на пръв поглед впечатленията са ми:

1. Made in China - в случай, че на някой не му е ясно да знае!

2. Тремолото е лиценз на флойд и не е много добро! (в смисъл разстройва малко и неможе да се регулира височината на струните поотделно)

3. Струните на са така близко до борда както ми се иска (ще се пили яко)

4. Шеста струна бръжди гадно от пето прагче нататък (и това ще се оправя)

5. Потенциометъра TONE попревърта малко - само малко :)

 

Като изключим гореописаното - не е лоша дрънкалката. Малко тунинг и готово :)

 

П.п. Забравих да кажа, че не съм я избирал в магазин, а ми я доставиха - нали се сещате, че едва ли бих я купил в това състояние!

Редактирано от nikevas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим гореописаното - не е лоша дрънкалката. Малко тунинг и готово :)

 

Абе човек,

ми то като изключим горното нищо не остава.

Жалко, че си се прецакал.Дано я оправиш, но

НЕ ПИЛИ ПРАГЧЕТА ПРЕДИ ДА ПРОБВАШ ВСИЧКИ ДРУГИ ВЪЗМОЖНОСТИ!!!

1. Имаш два болта на бриджа.

2. Имаш тръсроуд.

3. Смени струните с по-тънки.

 

Моят съвет е ако отбираш от тези неща първо вдигни бриджа нагоре с отвиване, после коригирай дъгата на грифа чрез тръсроуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим гореописаното - не е лоша дрънкалката. Малко тунинг и готово :)

 

Абе човек,

ми то като изключим горното нищо не остава.

Жалко, че си се прецакал.Дано я оправиш, но

НЕ ПИЛИ ПРАГЧЕТА ПРЕДИ ДА ПРОБВАШ ВСИЧКИ ДРУГИ ВЪЗМОЖНОСТИ!!!

1. Имаш два болта на бриджа.

2. Имаш тръсроуд.

3. Смени струните с по-тънки.

 

Моят съвет е ако отбираш от тези неща първо вдигни бриджа нагоре с отвиване, после коригирай дъгата на грифа чрез тръсроуда.

 

Благодаря ти много за съветите Slacoth.

 

Е, все пак остават качествените материали за изработката, ESP адаптерите (макар и неактивни не са много добри)), черепчетата по грифа :), и перфектен външен вид.

 

Естествено, че прагчета ще се пилят в краен случай. До седмица китарката ще е перфектна, но разбира се, че целта на поста ми е всеки който се чуди дали да поръчва на сляпо, да е наясно, че може да остане неприятно изненадан като мен.

 

Поздрави и още веднъж мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех! :)

Основното правило тук е да не се бърза.Аз така и не успях да се науча да го спазвам и може би затова и не стана лютиер от мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основното правило тук е да я занесеш на лютиер...няма смисъл да спестиш 20-30 лева за сетъп с риска да си прецакаш китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.