Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои адаптери ?


DIMARZIO  

63 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Точа си лигите за нови адаптери, бих искал да чуя вашето мнение за изброените отгоре. Китарата ми е няква скромна евтина, js30rr.

Но като поразгледах, какви убийствени адаптери има, така реших да се пробвам да си ги сменя.

Редактирано от металогика
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква мета(логика) да правиш избор между различни адаптери .

Най-добре ги пробвай всичките и тогава направи избора си .

Все пак ти ще свириш на тая китара -не ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква мета(логика) да правиш избор между различни адаптери .

Най-добре ги пробвай всичките и тогава направи избора си .

Все пак ти ще свириш на тая китара -не ние.

 

Казах че бих искал да чуя вашето мнение. Не вярвам да няма никаква логика,

поради простата причина че има огромно разнообразие на адаптери и качества.

 

Просто исках да чуя мнението, защото всички от изброените отгоре ми харесват.

Ясно е че избора си е мой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕМГтата се по-скъпи и по-масово използвани, което не означава задължително че ще ти харесат повече. Бтв. и аз съм мераклия да пробвам един X2N (В комплект с един B.C.Rich Stelth Chuck Schuldinner Signature за предпочитане) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега като гласувате поне да кажете защо така гласувате . Като гледам ЕМГ как води ми се струва че номера е като в анкета Маршал срещу Меса Трипъл . Просто минахме на симпатии . Аз гласувам за ДиМарзио , просто защото активните адаптери не са така естествени в звученето си . Въпрос на вкус .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мразя да се повтарям.

Аз много добре разбрах какво си казал ,но не е сигурно дали ти си разбрал ,аз какво съм казал .

 

Няма никаква логика да правиш избор между различни адаптери .

т.е. -ако бяха приблизително еднакви да избереш по-добрите (сдъфкано),

но в нашия случай те са различни.

Най-добре ги пробвай всичките и тогава направи избора си .

 

 

 

.....така реших да се пробвам да си ги сменя.....

 

Не се пробвай -смени ги и ще разбереш.

 

Това беше моето мнение ,който разбрал-разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свирил на гореизброените адаптери, бих гласувал за ЕМГ-тата. X2N-на нещо не ме кефи, иначе Д активйторите си кефят.

Обмисли вариант и 2 Д активейтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise:

Айде сега като гласувате поне да кажете защо така гласувате . Като гледам ЕМГ как води ми се струва че номера е като в анкета Маршал срещу Меса Трипъл . Просто минахме на симпатии . Аз гласувам за ДиМарзио , просто защото активните адаптери не са така естествени в звученето си . Въпрос на вкус .

:help: Аз се съгласих абсолютно с теб. Имам китара с X2N bridge - доволно много ме радва, имам китара с два D-activator-а, които цепят мрака отвсякъде, следващата ми хубавица ще е с две активни EMG-та. Не бих заложил на един избор, както не бих казал - Ето това е най-доброто! Зависи за какво, как, личен вкус и т.н. е т.н. И все пак успех на колегата в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
моито непрофисионално мнение е Емг

 

и сега всички метАли - 95% от форума, които са виждали EMG само на снимка прочитат темата и гласуват за EMG, защото кърк хамет е с такива ;)

а и са по-метАлски - като ESP китарите също :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам смисъл да се сравняват, защото няма база. Дори на една и съща китара да ги сложите тези адаптери ще звучат по раличен начин, дори да смените китарата със същия модел и адаптерите бъдат монтирани ще звуат съвсем различно и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах на моята китара SH13,който май е нещо като еквивалент на X2N но след това минах на ЕМГта. Не казвам че съм направил най-добрият избор, но не съжалявам. Разликата според мен е, че този пасивен адаптер е яко напържен за да има висок аутпут и на чиста китара звучи малко грозно, в сми изкривява тона, докато с ЕМГтата такова нещо не съм забелязал..

ама аз не съм голям техник де :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.