Jump to content
Българският форум за музиканти

Колани


Slide

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

 

Днеска мернах при басистите, че има таква тема, а мен ме глжоди един проблем от доста време на сам, ама все си викам да не отварям безсмислена тема за него.

 

Проблема е в колана ми.

 

Е тва е модела:

https://store.ernieball.com/product/part_nu...16114.23621.0.0

 

Проблема общо взето е в това, че китарата постоянно се измъква и иска да пада от долната страна.

Вече все едно имам тикове да я хващам постоянно, щото се панирам, че ще падне, а това, че имам изкривявания и свиря като дърво, без да мърдам, само да не тръгне пак на долу е отделна тема... :yahoo:

 

Исках да попитам други дали имат от въпросните колани на Ernie Ball и имат ли проблеми с тях.

 

И въобще, като цяло, то се е видяло, че ще взема нов, ако може да ми препоръчате някакъв колан, който е доказано здрав и удобен. :)

Чувам все добри неща за коланите на DiMarzio, ама все от нета. :tomato:

 

Мерси.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам Димарзио колани завити с винтове за тялото. И самия колан се маха с едни щипки, като на чанта за кръст :)

Идеал са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти не е в колана, а в "чашките" за които се закача на китарата. Освен ако не е скъсан или захабен, няма за какво да купуваш нов. Купи си по-широки чашки или там както се казват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз имам Димарзио колани завити с винтове за тялото. И самия колан се маха с едни щипки, като на чанта за кръст :)

Идеал са.

 

Точно за тях говорех и аз, само дето тия щипки никога не са ми вдъхвали доверие, въпреки, че ми е пределно ясно, че щом се ползват толкова масов, са удобни и надеждни.

 

Най-малкото няма да се притеснявам, че ще пада постоянно китарата. :tomato:

Пък и ги гледам в сайта на DiMarzio са по 17-18$. Отделно вече наще търговци колко надценка ще сложат.

 

Борето, ясно, че е в тва. Аз го знам, като уши/чки.

 

По-тесни дупки трябват.

 

Попринцип продават ли се специализирани такива, или трябва да карам някой шивач да ми изреже и оформи от кожа просто?

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вземи си страп лок или нов колан. Свиренето би трябвало да е по-важно от 30-40лв, а ако не е - кво ти пука :)

 

Поздрави,

 

Петър

 

П.П. Виж в темата на басистите съм дал координаните на един кожар - той може да ти направи по твой модел, аз свиря с негови колани модел Китаратапешо от 5-6 години :tomato:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с някакъв евтин фендърски колан (10-15лв), който има адски твърда кожа.. Като го слагах на китарата си видях доста зор, но няма абсол'тно никакво мърдане - не съм го свалял никога, и кожата все още си е твърда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колан Ernie Ball, но не го ползвам често.

Откакто си взех Planet Waves, напълно забравих за Ernie Ball колана :)

MC_25L01DX.gif - Ето за това чудо става въпрос, нямам никакви проблеми с него, супер удобно коланче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единия ми колан е Фендер от най-евтините

FS606.jpg

стабилно е направен но се измъква и много ме дразни - един път китарата ми смаза пръстите на крака и от тогава не го ползвам

 

накой да знае в Пловдив майстор, който прави колани от кожа, като този в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страп локовете не са скъпи и оправят положението със всеки колан.Ерик Клептън свири с такъв ernie ball за 5$ на crossroads феста,явно му е удобен на човека :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си купих смотан колан на stagg за 8 лв. и от два дена се мъча да го надяна на китарата защото "кожата" е адски твърда и прилича на гума, наложи се да я срежа с макетно ножче. Та мисълта ми е да не си купувате такива колани :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колана на стаг е най-хубавото нещо правено от марката. За 8 лева и вече го нося повечв от година не е мръднал. Преди това имах два -един фендер за 15 и един с мека кожа (не помня вече колко струваше). Много гадно се вадеха. От както си купих стага съм безкраино доволен. Много голяма грешка че си го рязал трябваше просто да го сложиш с повече любов :icon_shithappens: Препоръчвам го. Това са най разумно похарчените ми 10 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си реших проблема с Dunlop Dual-Design Straplok System

за около 30-на лева.

На другата ми китара имам колан с много твърда кожа, който не се вади и

за да го сложа, трябваше да отвинтя болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.