Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender


WaNTeDd

Recommended Posts

Добра китара ли е според вас Fender Highway One Stratocaster с три единични адаптера ?И кое според вас е по-добро Fender Standart Stratocaster ili Fender Highway One Stratocaster

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра китара ли е според вас Fender Highway One Stratocaster с три единични адаптера ?И кое според вас е по-добро Fender Standart Stratocaster ili Fender Highway One Stratocaster

 

 

Със сигурност Стандарт Страт е по-хубава :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи 'добра'? За траш метъл не става, да речем. И за грайнд няма да се класира.

 

едит: И за да не звучи като заяждане, просто искам да ти предложа да си изясниш малко въпроса. Примерно: "Свиря това-и-това/искам да свиря това-и-това, търся еди-какъв-си-звук, кефя се на саунда на еди-кой-си" и така нататък. Така ще получиш много по-точни и полезни за теб отговори.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ така е.

Хайуея също я бива.

Отиваш и пробваш.

Ако е въпрос на пари, по-евтиният хайуей ще свърши също работа.

Ако има някакво значение за теб, най-същественото като разлика според мен, е че хайуеят е по - лесно наранима, тоест тялото по-лесно може да се издраска.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря rock и искам звук като Ritchie Blackmore...насочил съм се към една highway one за 1362 лева със 3 единични адаптера... и във тази цена към 1400 искам да знам дали standart или highway one e po-dobra

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е много добра за парите си(все пак е относително евтина) и съвсем подходяща за рок, някои от Хайуей са ми харесвали повече от някой Стандарт. Според мен ,който

 си вземе такава, не би сгрешил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай! Тях ги правят от талашит!

 

Шегата настрана - принципно Highway One се водят по-добри от стандартните стратове. Хубавото е, че Highway-ят има много големи прагове, AlNiCo 3 адаптери, които се водят подходящи за свирене с драйв, както и Greasebucket тон контроли, които са за бридж и нек адаптера. Това е обективното мнение. Иначе аз лично бих си взел стандартен страт... Защо? Защото е базиран на винтидж китарите, но има и модерни екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измежду двете китари, като че ли Highway One е по-добрата. Вече ти си преценяваш. Аз пак ти казвам - аз бих взел мексиканския страт.

Редактирано от Йети
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Взимай си Highway One китарката.Все пак е американска!

Разбирам да се колебаеш ако е мексикански от Delux сериите.Но между Standard и HighwayOne - HIGHWAY ONE !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите ти казаха вече,отиваш пробваш,харесваш и тва е.Ти ще свириш на китарата,не аз,Гошко,Иванчо и т.н.Разликата в цената е донякъде основателна,хайуей са без екстри,S-1 ключе,със satin finish,който също е по-евтин,без твърд кейс са,въобще отвори спецификациите на двата инструмента и ще видиш какви са разликите.

п.п През цялото време се говори за стандарт в темата,обаче някои май имат впредвид класик....както и да е,лудницата е пълна

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стандарта са "модернизирани" докато хайуей са с класическо тремоло, електроника и дори са с нитро лак, но е много много тънък и лесно изтриваем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде,да си изАбим пак клавиатурата-имах Америкън стандарт страт 93 и го смених с доплащане за модел 1974 г.,защото ми беше по-удобен като гриф и звучеше по-добре.Ам.Стандарта (ако за него говорим)от 4 внесени китари (Фактор-93г) ми звучеше най -добре,но е с 2 точки на контакт тремоло-тяло (не със 6 винта),от което състейна и въобще звука спада драстично,за сметка на по-мекото тремоло.

От по-новите Фендери,които съм пипал (изключвам Стиви Рей и др. скъпи модели),Хайуей е най-близко като звучене до моЙта дъска от 74г (която според специалистите щом е от CBS периода>значи е кофти),но мен си ме кефи-както ви казвам,избирайте Фендер с уши,защото са мн. различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.