Jump to content
Българският форум за музиканти

търся микрофони.


Harrry

Recommended Posts

Търся следните модели студийни микрофони: Nady TCM 1050 - 2 бр, или Audio-Technica AT 3035 -2 бр. Никъде, обаче не ги намирам, и не знам кой ги внася. Може ли въобще да си ги достави човек, и как?

Другата върможност е да взема на промоция AKG PERCEPTION 200 за 260 лв. или тайванските JTS JS-1E за 170 лв., които били копие на Шур. Но подозирам, че тези последните два по-евтинички варианта са просто компромис. Другият модел на AKG PERCEPTION 400 вече отива на почти двойна цена. Дали си струва? Какво ще кажете? Най-добрият избор според вас??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

персепшън 200 е уникално добър микрофон за парите си , незнам за какви компромиси говориш , но ако си говорим за истински микрофони,от тия дето всеки иска, всичко под 20000$ се явява компромис.

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кондензаторните АКГ са супер яки, дори и по-евтините. Аз имам C1000s на АКГ и го ползвам за кво ли не - оувърхед на барабаните (изключително пригоден за това), озвучавам китарния стак с него (изключителна гъвкавост) и кво ли още не. Пък да не говорим за вокали. В комплекта има спциална приставка, която го прави пригоден за ползване на живо - абе изобщо супер. Само, че цената е към 380 в дайнакорд ако не се лъжа. Мисля, че за първи студиен микрофон е добро решение. Персепшъна е хубав също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чакай сега.. 1000С не ти ли се струва малко с малка диафрагма ? Микрофона е хубав, но човека май тарси универсален, т.е с голяма диафрагма. Персепшън 200 е добро решение според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чакай сега.. 1000С не ти ли се струва малко с малка диафрагма ? ....

Това мисля не е определящо за универсалното приложение на микрофона. Както и по принцип цялата концепция за универсален микрофон е погрешна.

 

"Аудио техника" преди внасяха http://www.audioshark.com/ . Сега не знам честно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чакай сега.. 1000С не ти ли се струва малко с малка диафрагма ? Микрофона е хубав, но човека май тарси универсален, т.е с голяма диафрагма. Персепшън 200 е добро решение според мен.

Благодаря за отговорите! Както правилно сте схванали, нямам практика - досега са ме записвали други,- и затова искам да компенсирам, като събера повечко мнения на хора сведующи и можещи. Наистина ми трябва универсален микрофон. За AKG C1000S в упътването на производителя пише че е за сцена, но също и за студио, както за вокали така и за инструменти, значи общо взето е универсален. Ако AKG C1000S е по-добър от Персепшъна, бих го взел него, макар че го дават за 200 евро, защото тия микрофони не ги зимам за две седмици, нали? Има и вариант Персепшън 400 с две широкодиафрагмени капсули и осем възможности за настройки, който е някъде 460 лв, (?),но нали мерак цена няма (все пак за мен 500 лв. за бройка са горният праг на допустимото). Въпросът е, че не винаги по-скъпото е и кой-знае колко по-добро, а като че ли оснвният критерий са субективните усещания при работа с тоя или оня модел, а такива ми липсват. Така че, пак опирам до хората с практика...

synchu, Аудиошарк са от Бургас, офис в София вече нямат от ноември миналата година, а са доставяли и Аудио-Техника, но някога, сега вече не... Стагнация, с една дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм....ами поне до скоро (няколко месеца) имаше един магазин на Любен Каравелов, в началото (до пресечката с Фритьоф Нансен), където се навъртаха разни АТ-та, но е несигурна работа, за което си прав. Ами ако искаш точно Аудио Техника, остава вноса. Иначе добър микрофон на АКГ е 414 за глас и акустични инструменти например - пак разбира се с уговорката, че "на мен ми харесва" ;)

 

Поддържам личното си мнение, че универсален микрофон няма, а пък се навъртат 5-6-7 парчета наоколо, от всякакви разновидности - динамични, кондензаторни, лентови. Това е страшно малко в сравнение с едно нормално студио, но аз освен китари/бас/рядко глас и перкусии друго не записвам и това, с което разполагам ми върши работа.

А иначе - не че със всеки микрофон не можеш да запишеш всичко, но въпроса е дали ще звучи добре, нъл тъй :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Хм....ами поне до скоро (няколко месеца) имаше един магазин на Любен Каравелов, в началото (до пресечката с Фритьоф Нансен), където се навъртаха разни АТ-та, но е несигурна работа, за което си прав.

synchu,

току-що научих нещо, сега да светна всички, които може би имат интерес към микрофоните на Аудио-Техника.

Първо, тоя магазин, за който говориш, го знам, посетих го, той е на доизживяване, другата седмица затварят. Жалко! Но това е положението.

Второ, Момичето от магазина ме свърза с фирма от Варна, дето току-що са сключили договор за дистрибуция с Аудио-Техника... :thumbs_up: Така се попълва тази пустееща ниша. Тя се нарича Аудиосфера, ето й сайта, там са и контактите:

http://www.audiosfera.bg/index.php?show=pages&id=1

Свързах се по мобилния с една друга много мила девойка,- Божанка Колева,- тя обеща да провери точно за моя модел Audio Technica AT 3035. Няма да им направя сефтето - вече имат 1-2 покупки на микрофони от тая джапан-марка. Който има интерес- да им се обажда! (Божанке, трябва отстъпка да ми направиш за рекламата! :thumbs_up:)

Редактирано от Harrry
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колка пари излиза ат3035 в българия? Аз се колебаех между ат4040 и rode nt2-a. В крайна сметка си поръчах rode nt2-a въпреки че е със над 100 лева по скъп. Като пристигне ще видим как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

syncho - Просто С1000 от АКГ си казват, че не е много подходящ за лийд вокали, пишат, че може да се използва за бек вокали, а основно е предназначен за оверхед и струнни. А до колкото разбрах се търси мик с цел запис на вокали, но и струнни, което може да се направи от персепшъна, както е от Аудиотехниката. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А колка пари излиза ат3035 в българия? Аз се колебаех между ат4040 и rode nt2-a. В крайна сметка си поръчах rode nt2-a въпреки че е със над 100 лева по скъп. Като пристигне ще видим как е.

От Алмар ми го предлагат за 200 евро единия- Аудио-Техника АТ3035

Колкото до Аудиосфера, още не са ме потърсили, та не знам

Редактирано от Harrry
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колка пари излиза ат3035 в българия? Аз се колебаех между ат4040 и rode nt2-a. В крайна сметка си поръчах rode nt2-a въпреки че е със над 100 лева по скъп. Като пристигне ще видим как е.

 

patzo,

като го прослушаш, драсни два реда да кажеш като как е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две такива Аудиотехники 3035 - и двете звучат "твърдо", дори с лампов преамп. За глас определено не е микрофона - мечта. Най-вероятно, защото не е "истински" кондензаторен, а електретен. За сваляне на звук от комбо върши работа. Колкото и странно да звучи, Берингер B-2 Pro микрофончето при мен звучи по-прилично, а има и повече патерни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.