Jump to content
Българският форум за музиканти

търся микрофони.


Harrry

Recommended Posts

Имам две такива Аудиотехники 3035 - и двете звучат "твърдо", дори с лампов преамп. За глас определено не е микрофона - мечта. Най-вероятно, защото не е "истински" кондензаторен, а електретен. За сваляне на звук от комбо върши работа. Колкото и странно да звучи, Берингер B-2 Pro микрофончето при мен звучи по-прилично, а има и повече патерни.

Мерси много- да не се набутвам , и после да си ги бия в главата. И аз прочетох некои лошавини за тях. Сега съм се юрнал към Rode NT2-A, Audio-Technica AT4040 или MXL 960. Последният е лампов китайски, доста евтин за класа си - (дават го в сайтовете по 200 долара) и с добри качества, ако съдя по отзивите. Ама не знам, може ли въобще да се намери у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mxl 960 в българия не съм виждал , с доставка от америка идва към 500лв някъде. Разгледай тоя сайт там има семпли в Session 6 на първите две парчета вокала е записан с такъв. цък. И аз мислех за него ама се разколебах на доста инрервюта четох че звучи мътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моят rode nt2-a пристигна , пробвах го с акустична китара и звучи супер истинско без да украсява звука, за разлика от акг-персепшън 200 (който имах за малко) и звучи някъкси hi-fi. С вокал още не съм го пробвал. След 7-ми ще напиша по-подробен коментар със семпли защото тогава ми пристига предулилвателчето цък .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи моят rode nt2-a пристигна , пробвах го с акустична китара и звучи супер истинско без да украсява звука, за разлика от акг-персепшън 200 (който имах за малко) и звучи някъкси hi-fi. С вокал още не съм го пробвал. След 7-ми ще напиша по-подробен коментар със семпли защото тогава ми пристига предулилвателчето цък .

Честито, Пацо!

Чакам още отзиви за запис на вокал с фабричния предамп.

Успех с Роуда! На добър път, така да се каже..

Я кажи от кой сайт го купуваш, че и аз оттам да си взема - да е нещо проверено!

Освен това- няма ли доставката да е по-евтина ако го взема от Англия? Там има много изгодни предложения.

Редактирано от Harrry
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами микрофона си го взех от Алмар , цената е 586 лв. Нямаше смисъл да го поръчвам от западен сайт защото като сметнеш доставката цената тук е същата. Микрофончето върви и с еластичен държач - за разлика от някой сайтове. Инъче предусилвателя съм го поръчал от америка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.