Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън на Behringer и на Boss


zeratuL_x

Recommended Posts

тея босс едва ли не ги издигате култ и ги имате най-добрите на света - a някой случайно да се е замислял (или заслушвал) че постоянно включеният буфер (липсата на тру байпас) сериозно насира звука? а за качество на новото (тайванско, китайско или квото там е) производство кво да говорим - здрава кутия и евтина електроника вътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе за добър звук сигурно могат да се нагласят , ама съм сигурен, че и двата ефекта имат опция да изкарат достойна пръдня(както обикновено се получава).Все пак е хубаво да ги имаш и двата, ненужния винаги можеш да продадеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те операционните усилватели 4558, 741(както и M5216AL), 358, TL072 са евтини(центове) още от края на 80-те, както и маломощните транзистори. На практика, от гледна точка на електрониката, в повечето дистери няма НИЩО скъпо или специално. Както казах по-горе - това са ШИР-ПОТРЕБА електронни компоненти.

 

А берингер просто са механично ненадеждни(студени спойки, кофти потенциометри) - иначе използват същата електроника.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм известен като фен на процесорите със имулации vs. ефекти + усилвател и си позволявам да се изкажа тук не по-друга причина, а защото ми се струва, че надушвам поредния случай, в който някой се опитва да си реши проблемите с драйва и гейна, като замени една настъпи-кутийка с друга, а въобще не е в това въпросът.

Самостоятелните дисторшъни с малки изключения, както се каза неведнъж, са направени, за да бъдат включвани пред усилватели, а звукът им е конструиран и тестван с много добри усилватели (така са направени и семплите им). Голяма част от тях по замисъл са по-скоро буустъри на драйва на тези усилватели, и не могат да произведът достатъчен гейн сами по себе си.

По тази причина, ако нямаш поне средна категория усилвател (което за България означава скъп усилвател), по-добре си избери сносен процесор - има немалко сполучливи решения, колкото и да ги плюят, че били изкуствени, пластмасови и т.н. могат да изкарат поне 3 бленди в пъти по-добри от посредствени комбинации на дисторшън педали и кубета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А берингер просто са механично ненадеждни(студени спойки, кофти потенциометри) - иначе използват същата електроника.

 

освен всичко това - бехрингер не бяха ли SMD - което значи още по-евтина продукция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък ДС-1 не виждам файда да е СМД - той по две платки в кутия ще се събира ;) Но една е истината - Берингер може всеки да си го позволи . А тея дето искат "хубав" звук и си падат леки бренд слейв да си купуват бос .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе специално UD-100 на Behringer e еквивалент на DS-2, което е малко по-различно от DS-1. Иначе съм виждал следните неща. Китара Фактор имитация на Гибсън СГ в Пиви със 6" говорител, първо със УМ-100 и после със истинска Метълзоне, и не чух някаква разлика. Също така ДС-2 и УД-100, със китара Hondo Les Paul на бая годинки във транзисторен H&K с 12" Селесчън, пак не чух някаква разлика, а не е като да съм чак толкова глух. Предполагам, че схемите са 1:1 еднакви, просто Беринджър използват по-евтини компоненти (което сигурно би проличало при по-скъпа техника), пластмасови кутии и не плащат за Research&Developmentа, а за Steal&Copy.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея босс едва ли не ги издигате култ и ги имате най-добрите на света - a някой случайно да се е замислял (или заслушвал) че постоянно включеният буфер (липсата на тру байпас) сериозно насира звука? а за качество на новото (тайванско, китайско или квото там е) производство кво да говорим - здрава кутия и евтина електроника вътре

 

Не се бях замислял, но сега вече разбрах, че свиря със сериозно осран саунд (от двата Боса които държа в Рига) и даже имам един тайвански ефект. Като си купувам ефекти, никога не мие хрумвало да използвам лайн селектор и да проверя дали даден ефект скапва байпаса и на и на фирмата Бос също

 

По темата

 

Пичове, купувайте си Беринджър.Същите са, ако не и по добри от Бос, просто хората, които робуват на марки и нищо не разбират от саунд се кефят да дават тройно повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе тва пак стана на тема тип "два отговора и останалото мерене на пишки кой колко разбира от камиони, автобуси и трактори". Отговори му се на пича, че с DS1 най-много да докара на твърдост крейзи трейн (че може и да не успее) и тва е. Аз само ще добавя, че ако кубето, с което разполага има малък говорител, пак няаа да изкара кой знае кво. На 6/8 инача говорител и 3 метълзони с две ди ес 1чки нищо не стаа от собствен опит знам (колко рев е било). Някой горе беше написал за процесорите нещо и ако наистина усилвателя не е кой знае кво, 1 процесор наистина ще свърши работа и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата отдавна се изчерпа.

Принципно Behringer са копия на други марки - често електрониката им е същата.

Различават се главно по пластмасовата кутия, и производствения процес(SMD).

 

Често дефектират при удари и смяна на температура - не са здраво направени - някои са с дефекти от самото им купуване.

 

В общи линии, надеждността им е съизмерима с надеждността на най-новите коли. Може да минеш през дупка на улицата, и след това компютърът да откаже да запали колата на следващото тръгване.

 

Иначе цената на боса е по-висока на първо място заради марката, на второ - понеже запояването на нормални компоненти(не SMD) е по-скъпо - има повече операции - извиване на крачетата, промушлване на компонента през платката(платката трябва да е разпробита преди това), запояване, отрязване на стърчащите крачета, докато SMD- тата се запояват направо на повърхността на платката, често с бърза машина(chip shooter), която запоява стотици компоненти за минута. Е, Behringer явно не спазват всички изисквания за процеса, и често им се получават лоши спойки. На трето място - кутийката на боса е по-скъпа-метална.

 

Като цяло това са главните различия. Иначе схемите обикновено са копирани. И при нормално работещ ефект, разлика в звука често няма. Нека не прекаляваме с описанията по този въпрос.

 

За поста отгоре - да, така е, вече му беше споменато, че DS-1 е повече буустер, отколкото силен дисторшън.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата

 

Пичове, купувайте си Беринджър.Същите са, ако не и по добри от Бос, просто хората, които робуват на марки и нищо не разбират от саунд се кефят да дават тройно повече пари.

 

Ъх... Това саркастичен пост ли беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях замислял, но сега вече разбрах, че свиря със сериозно осран саунд (от двата Боса които държа в Рига) и даже имам един тайвански ефект. Като си купувам ефекти, никога не мие хрумвало да използвам лайн селектор и да проверя дали даден ефект скапва байпаса и на и на фирмата Бос също

 

По темата

 

Пичове, купувайте си Беринджър.Същите са, ако не и по добри от Бос, просто хората, които робуват на марки и нищо не разбират от саунд се кефят да дават тройно повече пари.

:thumbs_up:

 

Въпроса ти е излишен. На Беринджър логото е задраскано ухо - сиреч за глухи.

И д'е'а половината свят свири с ДС-1 и никой с беринджър. Чудно каква ли е причината?

Аре чудете се и обяснявайте за цялостния риг за пореден път.

 

:thumbs_up:

 

 

 

 

 

 

Аз не разбирам след като авторът на темата иска да свири метъл защо се е спрял на тези два ефекта. Второ зависи и какъв точно метъл, защото ако става въпрос за алтернатив и по леки неща тогава може да говорим за Бос ДС-1. Ако говорим за хеви метъл по -скоро метъл зоун би трябвало да е ориентацията а не ДС-1. Но има и други не по лоши марки от Босс. Абсолютно подкрепям колегите които се изказаха че Дс-1 трябва да се комбинира с хубав лампов усилвател защото чара му според мен е именно там. Подкрепям също и тия които не препоръчват берингер за дистър - аз не бих го препоръчал също. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е като се препоръчва и не се препоръчва да не се спекулира.

Освен механичната ненадеждност на евтинджосите беринджър, която представлява проблем, аз не виждам причина, която ги прави неподходящи за използване в домашни условия и при периодични клубни излизания(т.е. ако не се разнася много).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.