Jump to content
Българският форум за музиканти

Бустер?


kkertev

Recommended Posts

Здравейте,интересуваме следният проблем.

Настапикутийка която да повдига нивото на звукът, но без да го променя.(Бустер)

Тоест когато свириш на гейна на кубето ,

когато дойде време за соло да усили сигала но без да вкарва повече гейн.

Същото важи и с камьонче(Дистер)

Споделете как се справяте с проблема.

Очаквам и предложения на :0888155543

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си EQ педал - например Boss GE7 - оставяш всички пльзгачи на еквилайзера на средата и ползваш само Level.

boss_GE7.jpg

 

Ако искаш да ти усили само нивото на звука (без да променя гейна) - слагаш го в FX Loop (след предусилвателя и преди крайното стъпало).

Ако искаш малко повече гейн (особено с лампови усилватели), но без оцветяването, което имат TS, DS-1 и други драйвове - слагаш го пред предусилвателя.

 

Това е най-евтиното и лесно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързваш се с Никифена, който подготвя точно такъв модел в момента, бууст само с волюм потенциометър, който да се слага в началото на веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E то каквото и да е, ако промениш нивото на входа - ще промениш и гейна. Може би волюм педал в send-return-а!?

 

 

Едит: Дилетанте, бързак си ^_^

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест единствената алтернатива остава май ДС-1,

Но примерно след основният дистер ли триабва да бъде или преди него?

за кубето е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо Балев прави също точно такъв тип бустър който ти компенсира загубите и ти вдига нивото без да изкривява тона. Доста народ го ползва и аз лично съм го пробвал заслужава си. Бос ДС-1 също е вариант като намалиш докрай потенциометъра за драйв и завъртиш на 2 - 3 часа този за нивото. Но от към Екю трябва да провериш дали няма промяна в тона и да въртиш потенциометъра му за тон.

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш чист бууст, без оцветяване на тона и помпане на гейна, то тогава трябва да е след основния дистер.

Не съм сигурен, обаче, дали DS 1 ще е най-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един буустер от марката BEHRINGER,чийто семпли изобщо не звучат зле.

Камиончето е компактно и наистина действа,като освен гейна можеш да пипнеш

басите и високите.

Аз съм със сингъл койл адаптери и много се замислям да подпра работата с едно такова

ефектче вместо да си изкорубвам китарата и да давам тройно повече пари за хъмбъкер.

Влез в сайта на фирмата и го чуй как звучи.Мене ме изкефи.

Ефектът се казва PREAMP BOOSTER PB100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в началото на веригата ще бууства и гейна, а ако е в луупа, т.е. след кривочите, ще вдига само волумето.

 

Това не е изцяло валидно. Стар трик за "вдигане" на дисторшъна на крайните лампи при Маршалите с паралелни FX loops e да свържеш с един кабел изхода и входа на FX loop-a и да набримчиш Mix потенциометъра на макс (и поне при моя действа). Друг вариант е с някакъв чист бустер в сериен лууп да постигнеш същият ефект. Но оцветяване пак има.

А аз не мога да разбера каква е целта на упражнението - ако искаш да увеличаваш силата на звука - ми земи си по-мощен усилвател?

Буустери се използват, за да увеличиш драйва обикновено или да подчертаеш някакви честоти, без да променяш съществено харалтера на звука. В този смисъл гласуващите за NAudio (или Nikifena) се увеличават с още един ;) Firesound-a кърти мифки.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера каква е целта на упражнението - ако искаш да увеличаваш силата на звука - ми земи си по-мощен усилвател?

Целта вероятно е по време на концерт солото да се чува по-силно отколкото ритъм китарата. В този случай - някой от споменатите варианти, включен в fx loop-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има поне 25 варианта, ако това е целта... (ЕДИТ: която е и написана в първия пост още - ама homo идиотус)...

По-скоро бих заложил на варианта с еквилайзера и съответно честотно регулиране на сигнала освен бууст или съоветно намаляване на силата

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.