Jump to content
Българският форум за музиканти

На вашето внимание - Valvesterix


Recommended Posts

На третия семпъл бръмчи ужасно, при все че драйФа е съвсем слаб. Нищо лично. Моите почитания Дими за усилията, но това е една от основните причини да не харесвам ламБи.

 

Правихме семплите в "домашни условия" с един кондензаторен AKG C1000s, който в крайна сметка хваща абсолютно всичко (включително и бръмченето, което споменаваш). Само за информация - драйва никак не беше слабичък, даже леко нацепен. Между другото хората, които участваха на демонстрацията пробваха абсолютно същата конфигурация и не видях някой да се възмути от факта:) Все пак наистина лампата леко си подбръмчава, но това е част от усещането спред мен;) Според мен проблема в случая, който описваш е по-скоро в безпричинно нацепените "високи" от моя страна, нещо, което и Дими от своя страна също не хареса;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да кажа едно ЕВАЛА на бате Дими!!! И аз отидох да пробвам джаджата и с ръка на сърцето мога да кажа, че АДСКИ ми хареса!!! Просто за R'N'R и Blues се е утепало дет се вика :) Давай в този дух Дими :) Едно голямо Respect :)

Редактирано от HOSHUNKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата момчета!

 

 

На третия семпъл бръмчи ужасно, при все че драйФа е съвсем слаб.

 

Като цяло семплите са компплексно нещо и бръмченето понякога идва от китара , кабели , самия усилвател , микрофон.

 

В третия семпъл е вкаран драйв от самия амп преди валвстерикса.

 

Самите семпли както каза Борето нямат никакви претенции като цяло - плъгнахме се и ги записахме точно за 15 минути :)

По скоро са за обща престава.

Другото нещо е , че целия му блясък изпъква в изцяло лампова глава - може би ако намеря време и условия ще запишем и такива семпли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата момчета!

 

 

На третия семпъл бръмчи ужасно, при все че драйФа е съвсем слаб.

 

Като цяло семплите са компплексно нещо и бръмченето понякога идва от китара , кабели , самия усилвател , микрофон.

 

В третия семпъл е вкаран драйв от самия амп преди валвстерикса.

 

Самите семпли както каза Борето нямат никакви претенции като цяло - плъгнахме се и ги записахме точно за 15 минути :)

По скоро са за обща престава.

Другото нещо е , че целия му блясък изпъква в изцяло лампова глава - може би ако намеря време и условия ще запишем и такива семпли!

Аз нямам претенции за самия звук, мисля си е съвсем сносен като за това, което си искал да постигнеш, просто брумчето ми направи впечатление. Имам впечатления и от други лампови уреди и затова някакси веднага "бъзнах" и аз хахахах.

@ boreto - Аз съм много разглезен от моя амп, който (в комбинация с ПОДа) е почти безшумен. Не става въпрос на Транзистор против Лампа отново. Имам и друг транзисторен амп, който бръмчи още по-ужасно за моите уши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Бръмченето е много сериозен проблем, както в ламповите, така и в транзисторните апаратури. Освен това проблема е доста комплексен: Адаптери, спойки в китарата, кабели, контакти, и естествено самото устройство. Смятам, че за да се набеди някое устройство, че бръмчи, най-напред трябва да се гарантира, че останалата част от хардуера и захранването нямат проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: В тази връзка да направя едно уточнение, разбрах че ти ще инсталираш електрониката на бъдещата ми поръчкова китара, така че ...с поялника - умнатааа! :D Лятото ще идвам в БГ за Металика и се надявам да се видим да го полеем тоя повод! ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес успях да се нарадвам на тази джаджа , и мога да кажа че е страхотно решение за музиканти, които искат истински лампов преамп събран в камионче. Много мек и динамичен клийн и много динамичен винтидж драйв. Не забелязах да шуми. Този продукт има бъдеще!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да се нарадвам на тази джаджа , и мога да кажа че е страхотно решение за музиканти, които искат истински лампов преамп събран в камионче. Много мек и динамичен клийн и много динамичен винтидж драйв. Не забелязах да шуми. Този продукт има бъдеще!!!

 

Вие чакайте само да видите Deluxe версията, когато стане. Дими ми е обещал да ми направи едната такава:no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продукта премина отдавна тестовия си период така, че колеги очаквам вашите поръчки - моля не се предреждайте - един по един има за всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Поздравления!

Ще си позволя да отбележа, че преди около година писах в този раздел дали някой би бил заинтересован да изработи лампов преамп под формата на стомп бокс, подобен на някои продукти на Electrohamonix, и бях брутално отсвирен, че от такова нещо смисъл нямало и че истината била само в яката лампова глава.

Както и да е, контекстът тогава беше различен, но, така или иначе, радвам се да видя подобно произведение.

Успех с реализацията!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Като отговор искам да отбележа няколко неща.

 

Запитването беше за Electro-harmonix LPB 2 което е Line level preamp.

Освен това е стерео.

 

Не може да има никаква аналогия с Valvsterix защото единствената прилика между двете изделия е , че и двете са с 2 броя лампи и са във формат по голям стомп бокс.

 

Сега да отбележим различията:

LPB 2 линеен - работи в абсолютно линенен режим, стерео е от което следва ,че едната лампа е за единия канал - другата лампа е за другия канал.Външен адаптер.

Както съм споменал в твоя топик тва е изделие е насочно към съвсем друг кръг на приложение.

 

Valvsterix е типично китарен драйв - неговата цел е да изкривява звука характерно за всички преампи на лампови усилватели. Двете лампи се използват една след друга за да достигнем необходимите нива на изкривяване.

Имаме 2 различни канала като чистия не е байпас на ефекта , а минава през ламповата верига.

Ефекта си има вградено захранване от мрежата.

 

Искам да внеса уточнение.

Нямам никаква идея да правя копия на електрохармоникс примерно - защото по добре отидете и си ги купете.

 

Тва което съм направил аз не е копие на нещо , а е авторско изделие - всички прилики или разлики с действителни такива

са или плод на въображение или случайно съвпадение.

 

В заключение мога да кажа , че съм отворен за всякакви А/Б тестове , сравнения проби и така нататък.

 

Така , че бъдете добре дошли да се видим , да обменим инфо , да посвирим и да пием по бира !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва което съм направил аз не е копие на нещо , а е авторско изделие

 

Е това е най-готиното.

 

Като направиш нещо дето го няма още :cheers2:

 

Само така баце !!!

давай напред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни имах възможност отново да изпробвам Велвстерикс и съм много впечатлен. Сега разполагахме с доста повече време, китари, различни усилватели и говорители. Впечатлението ми е повече от добро, просто ефекта е убийствен, звучи супер истински. Вече мисля, че става и за по твърди неща (нямам в предвид траш), а не само за блусария. Препоръчвам го на всички "непроцесорни" :) китаристи. Евала на Дими за идеята и чудесната изработката. :):):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.