Jump to content
Българският форум за музиканти

Новата глава: лайн(0) 6 + богнер !


metalhammer

Recommended Posts

Кръстоска между моделинга и лампите ?

118248_large.jpg

 

Лайн 6 са платили добри парички на Богнер за да сложат логото му на ампа си ........

 

Очаквам вашите коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркетинг, маркетинг....

 

Интересна джаджа, остава да чуем как ще звучи. Доколкото съм чувал по-старите POD-ове, те никак не звучат зле, пък това трябва да е трепачка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна джаджа, остава да чуем как ще звучи....

:punk_guitar: Ръка да пипне, ухо да чуе.

 

Богнер си е Богнер - да живее Екстази (усилвателя де ) :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Това за мен не е ново :virtuoz: Преди време, мисля, че беше някъде януари гледах в сайта на Л6 за този модел ампове. Направи ми впечатление заради дизайнера си и биографията му. Не съм слушал звуци, но на мен за Л6 не ми трябват, просто чета ревюта - всичко е вярно :drummer:

 

 

 

Попздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за да няма заблудени

 

Имаме процесор отпред и класически лампов краен амп (тва е Богнера!)

 

line6bogner.jpg

 

Демек един под отпред и един богнер отзад (как прозвуча само...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По семплите, които слушах ( отпреди) - не е кой знае какво, намесването Богнер, не ме кара да умирам от желание да го притежавам. (мъни мейкс дъ уърлд го раунд) (ако ще си купувам нещо на Богнер - ще е изцяло негово)

Това, че името му стои , дори да е направил крайното стъпало, което може да е добро и съм сигурен че е . Обаче се обзалагам, че ако влезна с един лампов преам (от добрите) директно в крайното стъпало, ще е по добре. Дими - сигурен съм , че и ти, дори да не си го мислиш - го чувстваш, че е така.

Идеята тук е, ако може да се даде някакъв живот на Лайн сикса, което пък за мен е видно ( от слушане на сепмпли), че не е супер успешно (най-много да има хит за сезона и после пак си продължаваме като досега).

Лично предпочитам моделинг амповете на Ямаха - ДГ. Те пак си звучат моделинг.

Не е лошо, че ги има тези моделинг ампове - заради голямата палитра от звуци.

Просто тук цената ще е по голяма, заради лампите и името на Богнер. Но няма да я платя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайн 6екс евала!

офф:

Ох Богнер, Ох Кеф...чакам моя преамп Екстаз от Грег :punk_guitar:

Въртии наборе :virtuoz: И аз чакам да пуснеш дрън джазта празта семпълс ... :drummer: Грег за президент...

 

По темата - съгласен съм с Тони - моделинга си е моделинг - палитра от звуци и е използваем в определени случаи и ситуации. Но не очаквам да ме събори от стола (както се случи с Екстази-то примерно :rocker: )....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро, metalhammer! :surprise:

 

преди месеци пуснах тема в Семпли за едно такаво жИотнУ, само че е 2х12" 75 вата комбо.

Ето линк-че: <Click>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заглавието трепе "лайн(0) 6" :)

а и какво богнерско има в пауърамп - той си е стандартен в 99% от амповете ;) извода - рекламен трик :D

 

чистите семпли звучат прилично, но когато дойде ред на дистерите (особено по-тежките) нещо се отдалечи от ламбите а и като се има в предвид че 5881 (или 6L6) са доста чисти лампи не мога да схвана ролята им в цялата работа освен за да се продава повече

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-удачно според мен би било с гъвкав лампов рпедусивлател и след него процесор с модулационни ефекти.

Така или иначе голяма част от ефектите които се включват в FX loopa са цифрови,а и не целия сигнал ще преминава през АЦП-та и ЦАП-ове,които може би най-много допринасят за лошата репотациа на дигиталните ефекти.

Все пак на семплите звучи добре,а на живо предполагам ще е още по-добре.На мнение съм,че няма да мине много време докато цифровите симулации не достигнат качетсвото на ламповите така,че развитие в тая посока е добре да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро, metalhammer! :thumbs_up:

преди месеци пуснах тема в Семпли за едно такаво жИотнУ,

Явно представянето не е било добро защото съм пропуснал темата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мнение съм,че няма да мине много време докато цифровите симулации не достигнат качетсвото на ламповите

... като почнат да монтират лампи в процесорите сигурно ще ги настигнат :thumbs_up::);)

Иначе и аз съм на мнение че това е бъдещето, но технологията има още много да зреее, но озрее ли Line6 ще са на върха - в това спор няма.

 

Като се има предивд саунда на Rammstein който е транзисторен изстрлян през лампа си мисля, че комбинацията дигитален/лампов също ще намери почитатели и да се надяваме да чуем банди които ще ни радват с нов сауд и стилово разнообразие от подобни машини.

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar Shred/Line 6 Spider Valve 112 Demo

Доста приятно обажда...

Втория клип е със звука от line out-а, тоест все едно с нормален POD процесор.

 

Що се отнася до самия амп - не съм във възторг. Според мен най-големия плюс на под-овете е разнасянето по концерти без хамалогия и без притеснения, че звука ще е трагедия благодарение на 1000-та фактора които оказват влияние при свирене на живо. Също и свиренето със слушалки и/или на път, както и разнообразието от ефекти. За звукозапис - no thanks.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.