Jump to content
Българският форум за музиканти

Що годе хубав дилей педал


Janick_Gers

Recommended Posts

Най-вече за xxxx става дума, но приемам и други предложения. Питам най-вече за цените и впечатления, защото съм решил да си купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, потвътждавам за DD-6 на BOSS, имам го вече от около 2 години и съм съвсем доволен от него. Само че нов е малко над 300 лв, мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ Traktorist & Overdrive

 

Споделете модели, впечатления ?

 

Зарибете малко с информация ;)

 

Аз ползвам ЕchoPark на Line 6, много съм доволен.

 

Първо, има много видове дилей, с фазиран сигнал, със лек слап, така нареченият пинг-понг (така го пише на дилейчето де) който ако си вързан стерео прави по едно повторение от всяка страна, Swell, който увеличава нивото на звука според динамиката на свирене, също така има функция повторенията да са с по - ниско ниво на звука докато свириш и да се увеличават когато не.

 

Има две предимства пред Бос, едното е, че има 3 оцветявания на звука (аналогова симулация, симулация на тейп дилей и дигитален - нормален). Второто е, че можеш да настройваш темпото в движение. Когато натискаш педала по - леко само настройваш темпото, а при силен натиск включваш/изключваш.

 

По - функционален е. Стига до 2500 милисекунди, мисля че Босовете са по - добри в това отношение но не помня. Лошото е цената, която беше написана по - горе. Ако ти харесва ще трябва да търсиш втора ръка.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми глейте сега.... Кубето, което ползвам вече си има ефекти, но НЕ мога да ги разпределя по следния начин:

на ритъм само хоръс и на соло хоръс и дилей. Ами мога да избирам или на ритъм нищо и на соло хоръс и дилей или на ритъм хоръс и на соло пак само хоръс. Това е така, защото всичките ефекти са на една врътка на единия канал, сещате се.

Та предполагам решението ще да е дилей педал и прослушвайки различни семпли по сайтовете, май на BOSS ще бъде. Благодаря все пак за насоките :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, потвътждавам за DD-6 на BOSS, имам го вече от около 2 години и съм съвсем доволен от него. Само че нов е малко над 300 лв, мисля.

 

 

Ммммм дааа...

Така е..., скъпички са Дилеите... гледах онзи ден на DigiTech e на 209 лв. във Фактор София...

Скоро мисля да взема и аз нещо, така че споделете повече плииззззз.... :topicsux:

 

fLiSk, ще можеш ли да кажеш от къде си взе Echo park-a и за колко (сега ако знаеш) и от къде, че се заинтересувах!

Поразгледах в нета, ама то от някви оказиони ми излязоха само и за по 50 $ на старо !

С какви др. камиончета го ползаваш, компресира ли мн. звука..., ей такива работи!

 

Мерси...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко влязохме в офтопика ама...

 

Купувах го от Париж по - миналата година, но сега го има в Динакорд. Цената е пак толкова - 145 евро.

 

Чейна е

 

Фендер Ам. Страт - Файърсаунд на Никифена - SD 9 Ibanez (доста олдскуул дисторшън от 84та) - Бос Хорус СЕ 2 - Електрохармоникс Smallstone Рhaser - дилея за който стана дума и оттам в един Роланд блуз кюб 30 вата транзистор.

 

За моите непрофи уши не оцветява и компресира сигнала повече от другите дилейчета, дори на digital delay mode за моите уши излиза точно това което влиза. Аналоговите симулации и тейп дилей симулациите вече си оцветява звука както споменах и това е удобно за разни заигравки. Вече разните странни дилей модове си компресират сигнала яко, даже на swell delay можеш да накараш китарата да звучи като синтезатор малко...

 

Горе долу това като наблюдения.

 

Ривърс дилея не струва много, но пък още не съм открил стомп бокс с добър такъв...

 

За още мнения можеш да се допиташ до Baby_Thomas

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми моя дилей е берингер дд100. Има врътки за level, freedback, time, както и няколко опции за различен дилей(5 бяха май). Има изходи за стерео звук и нормален вход. Тва е в общи линии. Аз съм мн доволен, но го продавам, щото нема кинти, а ми трябват :). Ако има нкви въпроси питай :).

 

Поздрави :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то моето се покрива на 99% с това на fLiSk.

Еко парка МНОГО повече ме кефи от дилеите на Босс и Диджитек, които пробвах/имах. Цените в США са по-готини, ако ти се занимава. Аз бях си взел два оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.