Jump to content
Българският форум за музиканти

Kirk Hammett и Behringer


ProjectHamsterdam

Recommended Posts

kirksarigclose.jpg

 

Случайно попаднах на тази картинка на един от раковете на Кърк. Забележете мултигейта долу вдясно, точно върху Mesa/Boogie пауър ампа.

(Снимката е взета оттук.)

 

Стори ми се интересно и рекох да споделя. :thumbs_up: Може би е стара новина за някои, за което се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е странно как си съжителстват мирно на един рак с всичко, което изброи. ;)

 

Сигурно Кърк не е чел форума, за да му обяснят тукашните разбирачи как Behringer "не стават". :P

 

Друго нещо, което се сетих в тази връзка ;) :

 

Dark Tranquility

 

Вижте списъка с китари, някои от които са доста скъпи. . . и след това Behringer V-amp. :P Има дори качени пачовете им.

 

Просто споменавам като куриоз. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както има Brand slave - така има и brand hate ;)

 

Всяка марка има неща които вършат работа и такива които не си заслужават.

 

Относно Dark Tranquility забрави да пропуснеш след виампа - Peavy 6505 ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забрави да пропуснеш след виампа - Peavy 6505 ...........

Е, сега, няма да преписвам километрични списъци де. Който се интересува клика и чете.

 

Сещам се и за албумите на Scar Symmetry - солата били записани с V-Amp, а ритъм китарите с Engl Powerball през Marshall и Behringer кабинети. :P

 

Ако се сещате за други "извьестни" изпълнители, които използват евтин "боклучав" гиър. . . поствайте да гледаме. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и друг път е споменавано и не мосля че трябва да води до някакви заключения. Широк свят - хора разни...

Аз съм виждал Кърк Хамет да използва различни ефекти на Line 6, а Джеймс свири на живо с акустичен Variax. Но както казах вече това не означава абсолютно нищо. Не е като да нямат избор хората, позват каквото им върши работа. И аз така се опитвам да правя. Най-важното са постигнатите резултати накрая и удоволетворението от опита. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,цялата работа идва от там,че всички си мислят,че като даденото нещо не струва 4-цифрена сума е лошо.Иначе Behringer не е лоша марка и не виждам нищо странно Кърк да си ползва такава апаратура. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е вярно - просто Б наистина не струват.

Имат малко попадения, повечето от които са произведени преди 8-10 години. И аз имам Денойзер на Б, който не е лош. но не струваше 50 кинта и е рак вариант от преди 1000 години. Б са имали студийни устройства по 3000$ преди да станат копи/пейст маде ин Чайна. Освен това Мултигейта може да го използва Кирчо само, за да реже шумовете като не свири, например - това никой не знае и остава загадка :happy: Аз моя денойзер за това го използвам например.

На Дарк Транкуилити предпоследният им албум има масивно използвани ВАмп-чета в записа - и така си и звучи.

 

В последният не е точно така :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DT са спонсорирани от Behringer така че няма начин да не го споменават и показват. Доколкото мога да вярвам на ушите си, новия албум (fiction) определено звучи по-стегнато. Не мога да знам дали това е заради използването/неизползването на Behringer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз мога да кажа само че според мен опита е от много голямо значение щом известна група използва вамп и и изкарват готин звук значи всеки със нормален гиър би могъл да го направи стига да знае какви настроики да направи :thumbs_up: това е от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не бива да се пренебрегва факта, че когато този Берингер Мултигейт работи - на практика нищо не се чува :)

 

Т.е. - саундЪ му е страхотен :thumbs_up::thumbs_up::blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... още малко и нойз-гейтите на берингер ще кажете че не стават .... тц тц тц . Ама като сте казали , че Берингер съкс , значи берингер наистина съкс ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом джаджата е там занчи заради нещо е!

при положение че могъл да избира измежду амнайситотин други..

Както каза май френд ъф мизъри Мизерника...трябвало Кърк да почете малко тука да се светне и той завалията :punk_guitar:

 

И

все пак е странно малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.