Jump to content
Българският форум за музиканти

дилема


kkertev

Recommended Posts

Здравейте,решил съм да си взимам процесор за живо свирене(имам в предвид по участия).Не на всякъде ми е по-силите да мъкна кубе.Спрял съм се на тези двете марки-boss gt8-pod x3 live

Идеята е да се свири директно в централното.Доста ревюта изчетох и за двете но в крайна сметка не мога да реша.

та за това нека хора който са имали възможност да ползват тези продукти(и ги ползват) да дадат някаква оценка за процесорите.интересува ме за саунда директно в централното.Ако питате за какъв стил става въпрос то е от рок до готик метал!

Благодаря ви предварително.

BOSS_GT-8.jpg-pod-x3-live.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 ръце за Лайн Сикс!

 

Много по-удобен!

 

...и може да си сваляш присети на който искаш музикант, вкючително и да го ъпдейтваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за лайн 6-цата, ама все пак пробвай ги и двата и да видиш кое ще ти допадне повече.Мисля, че това е по-важното от колкото мнението ми :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо точно GT8, а не GT10. Някак си не ми се вижда нормлна равносметката. Х3 има много повече функций от GT8, докато сравнен с GT10 мисля, че малко изостава. Преценката ми е базирана единствено на ревъта и видеота за GT10 & X3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайн 6! :thumbs_up:

 

Не съм чувал конкретния модел, но Live Pod съм чувал на концерт директно в миксера и направо сгази.

Тоя Босс е много крив за настройка. А и доста пластмасов като драйв звучене, според семпли в нета и някои познати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X3 е ъпдейтната и ъпгрейдвана версия на Xt Live. За мен лично най-интересната част е че има 2 независими изхода. Т.е можеш да включваш в него кирата и бас или китара и микрофон независимо един от друг, като в педала са включени доста симулации за бас и микрофон също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Здравейте,решил съм да си взимам процесор за живо свирене(имам в предвид по участия).Не на всякъде ми е по-силите да мъкна кубе.Спрял съм се на тези двете марки-boss gt8-pod x3 live

Идеята е да се свири директно в централното.Доста ревюта изчетох и за двете но в крайна сметка не мога да реша.

та за това нека хора който са имали възможност да ползват тези продукти(и ги ползват) да дадат някаква оценка за процесорите.интересува ме за саунда директно в централното.Ако питате за какъв стил става въпрос то е от рок до готик метал!

Благодаря ви предварително.

BOSS_GT-8.jpg-pod-x3-live.jpg

 

Привет,

Аз съм оня пич, дето купи китарката "Jackson RX10D" от теб. Благодарско... Върши чудна работа... :thumbs_up:

Та с 2 думи, ако желаеш бих могъл да си върна жеста... Купих си BOSS GT-10, така че ако имаш желание, заповядай да го видиш (чуеш).

Драсни 2 реда във форума и ще се разберем за подробностите...

 

Желая ти късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,решил съм да си взимам процесор за живо свирене(имам в предвид по участия).Не на всякъде ми е по-силите да мъкна кубе.Спрял съм се на тези двете марки-boss gt8-pod x3 live

Все повече хора идваме на тоя акъл:thumbs_up:.

И преди съм писал, но мисля, че е уместно да повторя: от около година имам доста положителен опит с GT-8 директно в пулт. По-специално в един единствен добър пулт Yamaha (не съм свирил през друга система от тогава). Не съм от хората, които разбират кой знае колко от настройки и честотни еквилибристики, но на прима виста още след първата репетиция с него имах 2 хай-гейн бленди, които по мое скромно мнения къртят мивки.

През други пултове/PA's, както казах, не съм свирил с него, но знам, че човекът, от когото го купих, свиреше в самодейно обзаведена репетиционна, в която звукът му е бил трагично зле.

В заключение мисля, че Line 6 като цяло е по-съвместим с различни видове системи, но да се твърди, че Boss не става, просто не е вярно и лично мен Boss ме кефи повече като звук и ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм писал, но мисля, че е уместно да повторя: от около година имам доста положителен опит с GT-8 директно в пулт. По-специално в един единствен добър пулт Yamaha (не съм свирил през друга система от тогава). Не съм от хората, които разбират кой знае колко от настройки и честотни еквилибристики, но на прима виста още след първата репетиция с него имах 2 хай-гейн бленди, които по мое скромно мнения къртят мивки.

 

Абе, питам се... Ако почерпя една бира, ще ми дадеш ли твоите custom patch-ове от GT-8-цата?

Искам да тръгна от нещо по-кадърно, защото фабричните пресети на GT-10 меко казано suck...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.