Jump to content
Българският форум за музиканти

Значението на дървото в една електрическа китара...


...denied

Recommended Posts

На мен,поради леко по мекия си тон и малко повечето атака на 1вите струни(не знам дали това си личи достатъчно на записа)по старата ми харесва повече.Но разликите определено са малки,а всичко си въпрос на вкус.Иначе при по новата има малко повече от това,което наричам фендерски дрънкоч(не знам как да го обясня)

 

п.п.Грифът на старата е по удобен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не съм чел теми за адаптери но все пак има 13 г разлика между адаптерите

а съм чувал че магнитите стареят ,и с течение на времето адаптерите губят от характеристиките си

 

а по стария модел ми звучеше сякъш потенциометърът на тона е леко завъртян ,

даже ми се стори че има лек компресор

 

П.П.но аз винаги съм свирил на ефтини боклуци така че не ми обръщайте много внимание на размишленията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Лек офтопик свързан с предния пост! Eто какво мисли за магнитите чичо БИЛ ЛОУРЪНС ....."Once pickups are in a guitar, there is very little to worry about. That your pickups lose some of their magnetism when you lean your guitar against an amp is nothing but a fairy tale. Or, that pickups lose some of their magnetism when you drop them on a concrete floor is just another fairy tale -- alnicos and ferrites will break before they have any measurable losses. Magnets are sensitive to heat, but so is your guitar. However, heat can be a severe problem when an Alnico 5 magnet is exposed to temperatures above 1000 F, approaching its Curie temperature of 1634 F. At these temperatures, Alnico 5 undergoes structural changes and cannot be re-magnetized. Why do I mention this? Because it happens quite often, when someone doesn't like the unbalance in output of a pickup with staggered magnets and goes to a bench grinder or a belt sander to grind a magnet down. You take a chance that a magnet gets too hot and becomes damaged." По темата с дърветата: Според мен разликата идва и от различния материал на фингърборда! Аз харесах повече белия страт. Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чел теми за адаптери но все пак има 13 г разлика между адаптерите

а съм чувал че магнитите стареят ,и с течение на времето адаптерите губят от характеристиките си

Губят трънци,моите като са на 34 год. не забелязвам такова нещо,само бридж адаптера ми е нов (немарков),също алнико и не е по-силен от другите 2.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптерите 100% през различните години са с различен брой навивки, различен проводник или различен тип алнико, най малкото не са с едни и същи кондензатори за ТОНЕ - това всичкото също влияе - имам един адаптер от американ стандарт, началото на 80те, имам също и 2 от 86та, един къстъм шоп винтидж след 2000та и преди имах цял сет от края на 80те - един с друг няма 2 еднакви по звук (а съм ги слагал на една и съща китара)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.