Jump to content
Българският форум за музиканти

Отделен подфорум за тийнейджъри


Recommended Posts

Абе вие всички хубаво гледате утопично всичко да се съберяло в една тема, ама искам да ви помоля да помислите за точно 3 секунди: като ги гледате побеснелите тийнове - колко от тях ще седнат да четат теми по 17 страници ОТ-ДО, ами няма да видят първите/последните 3-4- поста и да изкажат "компетентно" мнение? :recourse: Просто човек или има мерак да учи и чете повече, отколкото пише, поне в началото, или е тъп пубер (както казах тва не е обвързано с физическото израстване на организма) и пише простотии, колкото да се намира на приказка :recourse: За да не празнословя: вижте теми като --the Ultimate Guide For Beginners--, които не ги прочитат, дето е по-малко от страница, вие ми говорите за всичко в една тема => ~ 10-ина страници... Няма как да стане, душици утопични :recourse:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Това е моята мечта за черни дни на банове :D:o:) , .....

Dies Irae :) Ръката на мрака, хубавите първи години на форума, когато бана не беше толкова трудно достъпен и се предоставяше свободно на тези потребители, още след първото предупреждение и след второто им мнение, с което го "така страстно пожелаваха".

И да цитирам "Ама нали сме демокрация. "

 

А иначе - ясно е че въпросите на начинаещите няма да спрат никога, колкото и справочника да има събрани. Нищо против - проблема е в нежеланието след първото или второто насочване наистина да потърсят информацията във форума, в нет-а, а и съответно "тийнпроблем.нет" тип постингите и изказванията да си ги постват в тийнпроблем.нет, а не в специализиран форум като този.

Мен също много ме дразнят елементарни правописни грешки и 4 и 6 като заместители, но не толкова ме дразни тяхното използване, колкото ораторстването на ползвателите на тема - "абе ние сега за музика ли си пишем или уроци си изнасяме"..... Не си изнасяме уроци - ама айде граматиката, да речем, и на мен ми куца, но куцането на правописа го намирам за покъртително просто от хора, които твърдят, че са минали от 6-ти в 7-ми клас.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в това, че потребителите задават едни и същи въпроси, при положение, че някъде из темите вече има дискусия по тях. Всеки голям форум рано или късно се сблъсква с това.

Тук по-скоро става въпрос за глупостта на самите постове, неясната им цел, неграмотността, странните реакции на някои отговори и всякакви други безобразия, които се наблюдават напоследък. А преди две-три години такива изпълнения бяха рядкост.

Сега са нещо като норма.

Не забелязвате ли, че редовните потребители все по-рядко пишат, а някои от тях изчезнаха за постоянно?

 

По принцип много рядко вземам отношение по делата на форума - не е моя работа, има модератори за това. Но обмислям пускането на въпросното предложение повече от една година - очевидно не става въпрос за спонтанни драсканици или "заяждане" от нямане на какво да се прави.

Проблемът е сериозен и вреди на имиджа на форума.

Не знам дали е добра идея да се открива отделен подфорум или не - това беше просто предположение, нито вярвам, че глупостта може да бъде спряна и преобрзувана в нещо по-красиво от раз, но според мен няма лошо да играе малко по-сериозно сопата.

 

А, и наистина не е лошо във всеки подфорум пиннатата тема за наинаещи да е озаглавена с големи червени букви: "ПРОЧЕТИ ТОВА, АКО СИ НАЧИНАЕЩ!", а не "--the Ultimate Guide For Beginners--", както е в подфорума за китара.

Това просто не грабва вниманието на никого - най-малкото не всеки владее английски.

Един вид, пиннатите теми за начинаещи да станат малко по-видими и набиващи се на очи, а също и пак с червени букви да се сложи по една тема "ЧЗВ" (FAQ).

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е,че не може да стане нито едното,нито другото,а от всички мнения най-реалистично беше това на vlex "Абе вие всички хубаво гледате утопично всичко да се съберяло в една тема, ама искам да ви помоля да помислите за точно 3 секунди: като ги гледате побеснелите тийнове - колко от тях ще седнат да четат теми по 17 страници ОТ-ДО, ами няма да видят първите/последните 3-4- поста и да изкажат "компетентно" мнение? rolleyes.gif Просто човек или има мерак да учи и чете повече, отколкото пише, поне в началото, или е тъп пубер (както казах тва не е обвързано с физическото израстване на организма) и пише простотии, колкото да се намира на приказка icon_shithappens.gif За да не празнословя: вижте теми като --the Ultimate Guide For Beginners--, които не ги прочитат, дето е по-малко от страница, вие ми говорите за всичко в една тема => ~ 10-ина страници... Няма как да стане, душици утопични hysterical.gif "

Мойто мнение по въпроса обаче е,че все пак трябва да се направи една такава тема и всеки следващ въпрос,който се съдържа в темата,или пък просто някой ненужен спам,да се трие на момента,неговият "автор" след като види,че темата му е изчезнала,иска не иска ще си направи труда да прочете не 17,ами и 100 страници ако трябва (освен ако не е толкова нагъл,че пак да си пусне темата де)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо защо защо ... Не разбирам . Аз до месец ще стана на 16 , радвам се , че досега не е трябвало да пиша никъде , защото съм "Тийн" . Каква е логиката ? То тогава викам да напрайм раздел и за дърти разбирачи :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

^ Гледай сега, никой не иска да те засегне лично с това, че си тийн. Това е нормално и всеки е минал през тези години. Тук става дума за друго, човеко! Става дума, че който и да се регне напоследък не иска да чете наготово предоставената му информация, а директно пита. След това се оказва, че през 3 теми надолу има отворени две със сходно съдържание на неговата и вътре са писани романи от съпричастни потребители на форума. Темата му бива затворена, като му се казва, че отговорът му се намира едно око надолу в същия раздел, а той просто отваря същата тема, но в друг раздел с идеята да му се отговаря персонално. Във форума ни има хора с много обширни познания над техника, мастеринг и музика, които са описали каквото знаят и каквото сметнат за добре в повечето по-специализирани теми. Това значи, че за тях този въпрос е изчерпан, а и те не са персонални консултанти на някой, който дори не иска да знае какво е google.com и как да намери нужната му информация.

Другият проблем е, че наистина средната граница на годинките и интелекта на новорегистрирани съфорумци падна много надолу. Не искам да засегна никого персонално, но е факт. Това се усеща в почти всяка по-интересна тема. Те просто искат да пишат, а ние не смогваме да ги "лекуваме" от заболяването на "дар словото".

Напоследък бановете на нови потребители зачести, а и както гледам ще стане ежедневие. Когато това се случи, те не се замислят, а се регистрират наново във форума с друг имейл, от друго IP и си трайкат известно време, докато пак не ги стегне шапката и не започнат да пишат глупости където сварят.

Не знам дали е правилно да говоря всичко това, но то е проблем на целия форум и смятам, че е добре да го знаете, защото явно имате съвест и се интересувате от благото на това общество.

 

Явно контролът няма да се осъществи по лесния начин. Понеже знам, че и онези любопитковци ще прочетат темата декларирам от мое име следното специално за тях:

 

1. Офтопикът не го толерирам и го наказвам при системно проявяване.

2. Теми, които се повтарят ги затварям и ако видя дублирани теми, в един или повече раздели, от един и същ потребител го наказвам за поне 5 дни.

3. Неспазването на правилата под всякаква форма го наказвам с бан от седмица до 14 дни.

4. Предизвикването на неприятно усещане у потребителите на форума с псувни по техен адрес и неприлично поведение го наказвам.

5. Неприличните потребителски имена(има и такива сладури) ги следя персонално и при издънки ги санкционирам до седмица.

6. Отваряне на безмислени теми в Говорилня, които не са музикантски се преглеждат и в зависимост от риска да станат офтопик се обмисля каква да е съдбата им.

Това е от мен по тази тема. Просто след като видях през последните няколко месеца липсата на толеранс и адекватност от страна на много потребители и аз загубих толерантноста си. Всеки репорт, който дойде при мен е риск за този, който е причината да получа този репорт. Ако някой от колегите модератори или Рафо сметнат, че прекалявам да ми го кажат, но засега смятам да процедирам по този начин, защото всичко излиза от контрол, а това е дразнещо за хората, които допринасят за форума и помагат за дейноста му като форум на Сдружение muzikant.org!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да оспамя:

1. Никой, ама НИКОЙ не може да ме накара да се регистрирам като 16-годишен, нито има как да го провери. Тей че ми се вижда силно куха идея това за годините. Освен това не всеки тийн е бастун - аз лично поне двама мога да посоча, които са супер изрядни! ;)

2. Вие хубаво пишете "някой да направи това, някой да направи онова", но както неведнъж е посочвано - админите и модерите НЕ СА цял ден на компа и да се чудят какво да правят и с кеф да ринат помията, за да може на нас да ни е приятно и уютно! ;)

3. Форумът страда и ще страда от характерните за всеки форум негативности. Който не е наблюдавал тези явления в други форуми и не е чел статията по въпроса - да го направи. ;)

4. В момента аз имам достатъчно време да ровичкам, но си признавам, че ако ми беше ограничено щях да поизчезна значително предвид обема глупости. Така както поизчезнаха наши добри познати съфорумци. И както най-вероятно ще продължава да става за съжаление...

 

Наистина би било добре ако може някак да се култивират темите и участващите, но кое е най-удачното и дали изобщо е възможно... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че изтрих трите последни коментара, но те създадоха офтопик в темата. Затварям я, защото няма какво повече да кажем по нея според мен. Както написах не им се готви хубаво на хората, които нарушават правила и не искат да спазват ред. Лично се ангажирам с това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.