Jump to content
Българският форум за музиканти

Кога музикантите и в частност китаристите ще спрат да купуват кутии с марка на тях?


metalhammer

Recommended Posts

Евтиме за наше общо съжаление си много прав,явно там където работя аз си държат на традициите,морала и качеството(при нас не съществува конкретни пазари или второ,трето,пето качество)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак? Китайските заводи не вярвам да живеят само от БГ пазара. Продават абсолютно навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!В тази тема стана мазало...хаха...нека всеки да купува,каквото харесва-не каквото пише на капака.Така човек се учи.Но стоките не се оценяват само количествено.Все едно да кажеш "Защо да плащам за Клептън ,като той свири 5 ноти в цялото парче?!".

Който има уши да купува според тях-няма лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не бъркайте "големи" и "култови" марки и модели. Примерно Fender е голяма, Suhr е култова, BOSS е голяма, Strymon e култова, но пък и цените много различни;)

Във всяко човешко изделие има вложени физически и интелектуален труд. Колкото повече (количествено и качествено с произлизащите от това изменения;) от второто - толкова по-скъпо;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо изровихме тема от 2008.

 

Нека дам пояснение за примера в заглавния пост.

 

Кранк са една компания на която продуктите са  много зле проектирани - но много добре маркетирани.

 

Споменатия:

krank.jpg

 

Има закачен един пасивен тонкоректор тип Фендер или Маршал или както искате го наречето от 60 -години  които сам по себе си изисква активно стъпало след това.

 

Защото изхода му е високоомен и ще има проблеми с дължина на кабели - загуба на честоти , по лошо съотношение сигнал шум.

 

Тук интелектуално налятия труд е като на ученик в 5 клас - взимаме един чип - залепя ме му  един тонстак  от лампов амп - ни в клин ни в ръкав.

 

Една хубава кутиика и хайде на пазара - заделяме солидно количество реклама и еднросмънт.

 

Какво стана с Кранк ?

 

The company finally closed its doors in mid 2013.

 

Този подход само с реклама и минимум усилия явно не издържа проверката на времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, и аз като вас не съм фен на робуването на марките, та тъй като съм малко нов (но горе - доло знам какъв звук искам ) искам да попитам кой е този Ники които споменавате че прави бутикови ефекти ( не знам какъв е точния термин ) има ли сайт къде се подвизава как може  да се свържа с него пък може и нещо да ми допадне. п.с. извинете ако  съм в оффтопик, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.