Jump to content
Българският форум за музиканти

ПРОБЛЕМ! Много често късам струни.


Iv4ata_GuItaR

Recommended Posts

Здравейте, от известно време имам проблем със струните.През две седмици късам струна, най-често 4, 5 и 6 и понякога 1 ва.Използвам 9 ки Дадарио и Стагг и и двата комплекта се късат еднакво бързо.Може би е от пицикатото или тремолото е мнго зле защото се късат винага при долното мостче.

Кажете какво да правя мислех да взимам Еликсир струни и да мина на 10 ки въпреки, че 9 ките са ми по удобни. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимавай как ги слагаш.Специално бас стрните на акустичната преди постоянно ги кусах от невнимание.Като си слагаш внимаваи с намотките шото малко и треа..А и като я настрйваш недей върти бързно а бавно,и недей ги стягай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем преди доста време,само че късах 1-ва и 2-ра.Оказа се,че тремолото огъва струната на поне 90 градуса,не беше настроено както трябва.Все пак кажи къде се късат,ако е при тремолото,това е.Продават графитна смазка в райзинг,чувал съм,че помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Каква е китарата?

2.С тремоло или без?

 

Казваш че се късат при долното мостче-провери дали няма някакви гадни ръбове по мостчето останали при изработката.Ако е така леко с пилата и се оправя,ако не може би има голямо прегъване на струната и ще трябва да мислиш нещо -колегите от форума дето се занимават с изработка на инструменти могат да ти дадат съвет :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа и аз го имах тоя проблем. Просто може би ги пренатоварваш. Кажи ми, когато се късат с тремолото ли ги натоварваш, просто джангъриш здраво по тях или правиш някоя жестока извивка ? Може би просто трябва по-леко да джангъриш по тях :)

 

Бтв пуснал си темата 3 пъти :secret::punk_guitar::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е Стаг S402 с тремоло не е добра.Струните се късат и с тремолото, а и като свиря пицикато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого!!!, но как за бога,..... на мен никога не ми се е случвало това толкова често ?бас струна (6-та) съм късал най много 2-3 пъти за 8 години.Ползвал съм доста китари и доста не са били никак качествени.Китарата е като жената, ако си груб й се къса сърцето(в случая струната).

Искам да се извиня още веднъж ако в случая проблема е чисто хардуерен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, и на мен ми трябваха доста години за да разбера че струната трябва да се удря

с лекота и финес, а не силно и грубо

 

но така е в бг ,трябват ти години за няква дреболийка

докато в цивилизована държава сигурно при третия урок ще ти го обяснят :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери дали няма някакви гадни ръбове по мостчето останали при изработката.Ако е така леко с пилата и се оправя,ако не може би има голямо прегъване на струната и ще трябва да мислиш нещо -колегите от форума дето се занимават с изработка на инструменти могат да ти дадат съвет :-(

именно , най-вероятно да е кофти бридж, комбинирано с груба свирня- принципно 9-ките хич не стават ,а и щом успяваш да видиш сметката и на 4 и 5-а ...

си те съветвам да пробваш директно 10-ки и да провериш дали няма остри ръбове.

хайде сполай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не стават 9-ките бре? Че аз главно с 9-ки свиря, пък, като се замисля, от около 3 години струна не съм късал.

 

За човека -> Провери дали няма остри ръбове, където да се къса струната.

Ако всичко е ОК, значи не знам колко силно дърпаш струните....

 

Може да пратиш и запис как свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със записа е добра идея!

 

Аз за вече 12-13 години не съм късал струна (освен при слагането поради некадърност и то само 2 пъти). Хем съм имал и гадни и хубави китари, също и струни каквито се сетиш. В тоя ред на мисли не смятам, че Еликсира ще се късат по-трудно (макар да издържат 3-5 пъти повече). Не знам как ги късате, да не говорим пък за басовите... :thumbs_up:

 

Също препоръчвам да огледаш ВНИМАТЕЛНО къде и как лягат струните, а ако има и при кой да я занесеш няма да навреди. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че видът и маркатта на струните са важни в случая.

Аз съм с GHS Boomers 9-46 и ми се струват доста здрави, докато при марки други струни съм късал по-често.

Също така зависи и как използваш тремолото, ако много опъваш, вдигаш, то тогава и живота на струните ще е по-къс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ходих за струни и взех фендър, досега не сам пробвал с такива. А иначе в Благоевград не са и чували за графитна смаска, но един приятел каза че имал ама незнам дали ще мога да хода до него . Иначе няма ръбове моста прегледах го гладки са.Може би трябва да свира по-леко, понякога свиря много силно и с пицикато и струната се къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.