Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound Recorder


Recommended Posts

хора кажете някоя проста програмка с която да си записвам това което ми дойде на ум,за да не забравям-този на компютъра не върши работа щото има само 1 мин.!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако нямаш пари за него ето линка за Audacity, той е безплатен софт и е доста готин също :):

http://audacity.sourceforge.net/ :thumbs_up:

 

 

Audacityscreen002.jpg

 

Audacityscreen003.jpg

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хубава тема , тъй като и аз наскоро пусках една за звукозапис от пулт , където стават пресилени записи !!А пък ако нямаш пари за него ето линка за Audacity, той е безплатен софт и е доста готин също :

http://audacity.sourceforge.net/

 

Колега тази програма ми се вижда готина ( аз съм с Sound Forge 7 )и искам да попитам нещо за тази ! Значи горе в ляво виждам два плъзгача ( единия с микрофонче а другото някаква стрелкичка , може би LIne In ) , да не би да служат за регулиране на силата ??? За какво се тези плъзгачи ?? Да не би да са за при запис , ако Клипва да се намалява сигнала или увеличава ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази програма ми се вижда готина ( аз съм с Sound Forge 7 )и искам да попитам нещо за тази ! Значи горе в ляво виждам два плъзгача ( единия с микрофонче а другото някаква стрелкичка , може би LIne In ) , да не би да служат за регулиране на силата ??? За какво се тези плъзгачи ?? Да не би да са за при запис , ако Клипва да се намалява сигнала или увеличава ??

 

Точно така :greenball:!!! За разлика от Sound Forge обаче тази програма има и MacOS съпорт както и мултитрак съпорт (както Cool Edit) така че освен за запис и редакция може да се ползва и за смесване на аудио :greenball:!!! Повече инфо за всички останали неща можете да намерите на страницата :greenball:!!! Програмата определено има функции и опции заради които други подобни програми струват доста пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добра програмка е тази.

Препоръчвам обаче да се ползва стабилната версия.

Неизвестно защо в бета версиите има някаква странна промяна в използването на аудио-драйверите при Уиндоус системите....

При мен това създава сериозен проблем с "прескачане" на известен брой "семпли" при записа...доста неприятно, понякога могат да се загубят звуци при пеене например, както и да се омаже тотално ритмиката при свирене...

Със никой друг софтуер за запис нямам този проблем, както го нямам и със стабилната версия на Audacity - два факта, които ме навеждат на мисълта, че всичко идва от бета-версията.

 

А иначе - аз като ултра-конзолен маняк: ползвам едно малко goody :)

CMD2WAV се казва, хехехе, единствения проблем е, че се задава предварително времетраенето на записа и ако програмата се спре ръчно (преди зададеното време да е изтекло)...записания файл е неизползваем.

Писах на автора...но той като че ли е зарязал разработката...

 

"Cmd2Wav is a simple command-line tool that records a wav file for a given number of seconds. It uses the windows sound system, so you must adjust your mixer inputs to use either your microphone or line in. CMD2WAV lets you specify the sample rate, the bit depth, the number of channels to record, the filename and the number of seconds to record."

 

32КБ, направо мечта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи... къв ми е порблема.

 

Искам програма, която да записва подадени сигнали от входовете на картата, но вътрешно да ги записва като 32-бита и задължително да поддържа редакция на така записания файл и многофайлови записи на отделни писти и

просвирването им. Да има функции като: рязане, отстъп от нулевата линия и подобни благинки за редактирането.

 

Навих се и инсталирах Audacity. Много добра е сигурно, обаче нито намерих настройки за гореспоменатите функции,

нито видях добър за моите представи редактор на файловете. Започнах около половин час бачках и ми се повдигна!

Инсталирах Sound Forge. Дава ми че не чете записани като 32-бита файлове. Последва деинстал!

 

Сега съм с Adobe Audition 3. E, вЕрвайте ми... това търсех! Сонар 7 тепърва го разучавам, но изглежда и

функционира покъртително. Само дето инсталацията му се разпилява из устройството по подразбиране (C:\).

А в моя случай в три устройства. ръчно може да се порменят пътищата на папките, ама не ми се занимава.

И без това ще преинсталирам близките дни целия Windows. Смятам собствено издание да си кача!

С моя си кирилица и благинки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много лоша, като за начинаещи. Звученето и редактирането не ме устройват. Предпочитам си Samplitude 8.01 (познайте, защо точно тази версия :greenangel: ). Е, имам и 9SE версията, но тя не записва СД-та.

Препоръчвам горещо, но не е съсвсем за начинаещи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм работил със Samplitude.

Много хвален DAW също е той. Дочух и на него са му направили "тапа" от версия 9.

 

Мисля веднъж преди време съм инсталирвал Samplitude 7 или 8, не помня.

Не ми вървеше добре. Доста сложна ми се видя тогава. Индикациите за нивата накъсваха някакси.

Между отделните тракове странно защо но по ръбовете ппрозираше десктоп-тапета!?! Супер странно.

 

Може би съм ползвал кофти "билка" (кракче). Не помня, беше преди около година май...

Предполагам presley ползваш 8-цата, щото тя е последната която няма хардуерна защита тип usb-тапа!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора кажете някоя проста програмка с която да си записвам това което ми дойде на ум,за да не забравям-този на компютъра не върши работа щото има само 1 мин.!!! :thumbs_up:

Струва ми се, че малко поизлизате от топика ;)

Човека очевидно търси "notepad", а не "ms office 2012" (ако мога да направя тази аналогия с текстовите програмки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накои може ли да ми каже някоя бзплатна програмка за записване и смесване на входовете от саунд картата и да ре4ем произволно избран трак от компа за да си имровизирам разни простотийки ???? тУК НАИСТИНА ИМА МН СОФТУЕР И ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА ИСПРОБВА ВСИЧКО :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази програма ми се вижда готина ( аз съм с Sound Forge 7 )и искам да попитам нещо за тази ! Значи горе в ляво виждам два плъзгача ( единия с микрофонче а другото някаква стрелкичка , може би LIne In ) , да не би да служат за регулиране на силата ??? За какво се тези плъзгачи ?? Да не би да са за при запис , ако Клипва да се намалява сигнала или увеличава ??

 

Точно така :)!!! За разлика от Sound Forge обаче тази програма има и MacOS съпорт както и мултитрак съпорт (както Cool Edit) така че освен за запис и редакция може да се ползва и за смесване на аудио :)!!! Повече инфо за всички останали неща можете да намерите на страницата :hysterical:!!! Програмата определено има функции и опции заради които други подобни програми струват доста пари!

 

МОЖЕ ЛИ ДА СМЕСВА И ЗАПИСВА ИНСТРУМЕНТИ КОИТО СА ВКЛЮЧЕНИ КЪМ ВХОДОВЕТЕ НА САУНД КАРТАТА И ПРОИЗВОЛНО ИЗБРАН ТРАК ОТ КОМПА С ЦЕЛ ЗАПИС НА ИМПРОВИЗАЦИЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

тука ще ви питам за да отвярам нова подобна тема. Инсталирах си Audacity имам и още една подобна с която запивам audio editor gold и при двете обаче се получава това - пуснам revalvera, но на записа ми излиза само чиста китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.