Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal звук с Vintage V100


edgecrusher

Recommended Posts

Ставаше въпрос преди време с други теми дали може да се докара яко метал звук с тази китара, а още по-рано някъде другаде имаше дискусия за Лес Пол тип китарите и ниските настройки. Моя отговор е в този кратък семпъл. Надявам се да е полезно и за други узъри :rocker:

 

Vintage-V100-B-Tuning

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А останалата техника каква е?

Аз съм се наточил на такъв Винтидж,но да видим ще успея ли да си го взема.

Ако имаш някакви други записи с тази китара ще се радвам да ги чуя/по възможност всякакви-резачки,рокаджийски,чисти..../ за да добия представа за звука. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да не ставам банален, не отбелязах че съм записвал през Line 6 Toneport UX2. За сега имам само няколко записани проби с тази китара, но са все с изкривен звук. Ако имам време скоро ще врътна и нещо чисто, защото реално и там не е никак зле!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я взимах моята убавица, в Райзинг ме включиха през някакъв мноо тежък ефект, за дет ли, за грайнд ли.

Ами тая китара изпочупи всичко.

 

Това определено е универсална Рок китара.

 

+ мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои неща след нея? Нещо не ти се разбира...

Става за резачка, това питаше момчето, да не цитираме плеядата обрасли стъргачи на дет и грайнд, дето ползват такъв тип китари, даже единият беше баш с V100.

 

А за вкуса е ясно, това не подлежи на коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ефект и амп има предвид.През ламБа със санс-амп китарата става за убийствена тресня-силен аутпут,дълъг и плътен тон,който идва от самата конструкция и махагона.На чисто,или със слаб драйв е чудесна за блус,джаз и рок.Единствено не ме кефи чистия тон за ритъм китара(разбирай дрънкане) и това в сравнение със Стратокастер.Колкото повече свиря повече ме кефи,все пак е коренно различна от страт,много "пробивен"звук. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви знам настройките дето ги правите , ама това е с прекалено изгъзени честоти (ниски и високи среди) . Затова си е чиста мизерия . Смени леко настройките и дай пак !

 

ЛИЧНО МНЕНИЕ (точка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви знам настройките дето ги правите , ама това е с прекалено изгъзени честоти (ниски и високи среди) . Затова си е чиста мизерия . Смени леко настройките и дай пак !

 

ЛИЧНО МНЕНИЕ (точка)

Записал съм със звук, който на мен ми харесва и с който обиковено записвам. Като не ти харесва, здраве да е! Поръчки не изпълнявам или не по този начин. Ще ми е интересно да чуя твоя звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Скоро и моя звук ...

Не е поръчка . Просто забелязвам сред приятели , че звука наистина не е добре направен . Ако искаш да демонстрираш китарата , трябва някакси другото да е на 0 така да се каже . Всичко в средата и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Скоро и моя звук ...

Не е поръчка . Просто забелязвам сред приятели , че звука наистина не е добре направен . Ако искаш да демонстрираш китарата , трябва някакси другото да е на 0 така да се каже . Всичко в средата и така ...

Добре,ама аз не демонстрирам общи положения. В темата е казано по-точно: Метъл звук с ...Ако това не е твоето разбиране за метъл звук, направи го по твоя начин го пусни тук хората да чуят. Аз не претендирам да има идеалния звук, претендирам да имам собствено разбиране за звук и желанието да го споделям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , добре . Явно не съм разбрал смисъла на темата . Според мен беше семпъл на китара , не на това как звучи метъла според теб . Както и да е , не мога да си върна думите назад и да се отърва от този странен разговор . Прави както искаш . Даже е началото си написах , че е лично мнение . Да не се окаже , че нещо пак съм засегнал някого , заради различната си гледна точка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.