Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какво ще препоръча


the_gorer

Recommended Posts

Не мисля, че можеш да заредиш само каса без останалите части на сета. Съответно ще тежи много. Но дори това да не ти е проблем пак не съм сигурен, че ще има особен ефект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се даде на елемент от сета се освобождава от него в рамта . Затова няма да товари много , особено без 14те леъра на фуса и още толкова за снеъра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, в ДКФХ екстеншъна има много готини неща Наготово! :)

Обаче нящо не ми се зареждат барабаните, които аз искам - примерно искам да си сменя касата и след като избера нещо друго то падащото меню, тя вече не тупка като кликам върху картинката и.

 

Направи ми впечатление също и, че в преходите (Fills) на екстеншъна ДКФХ нямат краш чинели. Съмнява ме, че всъщност МИДИ-тата имат крашове, но нещо не се зареждат семплите през Изи Дръмър-а.

На какво може да се дължи това и как да се проборя с този проблем?

 

Още нещо: кой как процедира при нареждането на барабани от луупове (било то аудио или МИДИ)?

Отново търся някаква утъпкана пътека за работа с тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ aз нали ти казах, сине... :P:)

Сега тъй като предполагам едва ли експресно си си го поръчал от Туунтрак с UPS, не мога да ти кажа точно какъв е проблема. По принцип файлчетата със семплите са в една директория и от там си ги "взима" всеки път като променяш марката на тъпана. А иначе определено преходите са си с краш ! За съжаление самият EZDrummer- доколкото си спомням няма кой знае колко управляеми настройки, но ще погледна за всеки случай, ако успея да намеря нещо ще пиша пак.

 

Аз го използвам като първо си правя някакъв клик трак с основния бийт който ми се струва най-подходящ, което технологично е много лесно - драг & дроп в Самплитюд, създавам си лууп обект и го изтеглям по цялата дължина на парчето. В другите софтуери може да е различно в Сампли отнема 10 секунди общо :)

След това в зависимост от песента пада едно голямо слушане на биитовете, които вече горе долу ги знам как звучат и:

- на куплетите/verses пак тръскам основния бийт - лууп и по дължината на куплета;

- преходите вече си ги слушам един по един и си ги редя

Общо взето за мен специално е супер лесно и супер бързо и го правя за около половин-един час в зависимост от дължината на парчето - което в сравнение с времето, което ми отнемаше преди е направо върховно постижение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се даде на елемент от сета...

Тенкс, явно съм пропуснал тази екстра. То на мен не ми стигат както китпийс-овете, така и самите модели... :)

 

За свирещите на МИДИ кийбордс, особено с използването на AutoQ функциите, написването на дръмс за дадена песен е пийс ъф кейк!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Toва Groove Agent-a на Щайнберг става ли за нещо?

В смисъл, има ли всичко Наготово или е само за редене на ръка?

Аз някога дори съм го ползвал за някакви цели, но да пукна, ако помня какви функции имаше в този софт. Помян само, че не ме изкефи. Явно е нямало неща Наготово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това чудо Groovemonkey - дърпаш от нета , инсталираш в папката на ЕЗ Дръмера и в менюто получаваш още няколко менюто с мидита в различни стилове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва Groove Agent-a на Щайнберг става ли за нещо?

В смисъл, има ли всичко Наготово или е само за редене на ръка?

Аз някога дори съм го ползвал за някакви цели, но да пукна, ако помня какви функции имаше в този софт. Помян само, че не ме изкефи. Явно е нямало неща Наготово.

 

Аз го ползвам. Т'ва си някакъв ритъм бокс и съотвено го плющя вместно метроном. Забавничко е. Има няколко бийта в няколко комбинации и всичко си е ОК.

Първо записвам един трак като сменям формата ръчно. Куплет припев, куплет припев и натискам бутончето за брейк на преходите. На мен ми е ОК. Двойни каси - йог. РНР е положението. Но си е автоматичен тъпанар с прави хавици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз че съм тъп,тъп съм.(и тъп въпрос задавам)>Значи искам да питам-в ездръмъра има готови тактове и брейкове ама мен ме мъчи въпроса-дали може да си построя нещо мое си?И как?(поне бегло обяснено).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, разбира се, но то не се строи в ЕЗ, ами в самия хост (Кюбейс/Сонар/етц.). На МИДИ трак, рисуваш с молива събитие, дабъл клик и в дръм едитора редиш. Айде изгледайте малко туториали най-сетне... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само една религия...

 

... и това е BFD.

 

Скоро ще излезе и 2-ката.

 

DFH също е приятно, ама интерфейса нещо не ме фанА, та ги конвертнах за този на БФД.

 

Ама мноо гигабайти мноо нещо.

 

Събирай за външен хард, ако искаш готски барабани :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми нещо, подходящо за екстремен метъл, дето да вади подходящ за метъл дръм сет и да върви в комплект с много готови МИДИ файлове на бързи ритми с двойни каси и прочее интензивни неща.

Демек - да има вътре готови наредени МИДИ луупове с хуманизации, променливи велоситита и т.н.

 

Кой какво ползва за целта?

EZ Drummer ли е най-доброто в момента?

Гледам,че в него въобще няма вкарани готови пресети и МИДИ луупове за метъл (знам, че може да се вкарат отделно, но не ми се реди МИДИ на ръка - нали за това искам да ползвам Наготово?)

 

EZ Drumer

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.