Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какво ще препоръча


the_gorer

Recommended Posts

Трябва ми нещо, подходящо за екстремен метъл, дето да вади подходящ за метъл дръм сет и да върви в комплект с много готови МИДИ файлове на бързи ритми с двойни каси и прочее интензивни неща.

Демек - да има вътре готови наредени МИДИ луупове с хуманизации, променливи велоситита и т.н.

 

Кой какво ползва за целта?

EZ Drummer ли е най-доброто в момента?

Гледам,че в него въобще няма вкарани готови пресети и МИДИ луупове за метъл (знам, че може да се вкарат отделно, но не ми се реди МИДИ на ръка - нали за това искам да ползвам Наготово?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сега ще пробвам reson 4 и resson drum kits.

 

като стане некво нещо ще пиша. от коментарите останах с впечатление че е лешперо устоичива и с приличен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах някакво видео в Ютюб - някакъв беше направил доста добри метъл барабани, използвайки Изи Дръмър (EZ Drummer).

Семплите звучаха сравнително добре и бяха достатъчно метълски, но сигурно е редил МИДИ-тата на ръка, защото в промоционалните видеота на Изи Дръмър не видях да върви с готови метъл МИДИ-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръмс форм хелл 2

 

Все пак барабаниста на Мешуга е участвал в записа им. А те не са никак лекички.

И все пак не знам за готови мидита. Трябва да се реди, но ти казвам... не е шега работа

На мен поне ми отнема часове!

 

Рийзън 4 е шит! 3-ката беше по-добре, но зле от към новости в музиката и автоматизации на темпото и метрума!

РДК, рийзън друм кит е слаба ракия. Просто за разцъкване става. Или за отделни семпли.

 

Ез Друмера и ДФХ2... те са готови, иначе БФД ФХ спанжън иска много обработка и квазарен компютър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имам повечето от тези софтуери.

Но търся не семплер, а по-скоро комбинация от семплер, едитор и лууп плейър, за да мога да ползвам Наготово неща, които други хора са записвали и редактирали.

 

Иначе ми е ясно, че реденето на барабани в МИДИ е пълен ад. Точно затова търся нещо, което върви с готови МИДИ луупове за метъл.

 

Пуснах темата понеже от доста време ползвам аудио луупове на Бета Мънки (които взеха да ме дразнят по адски много причини) и не бях следил какво става в света на МИДИ семплерите.

Надявах се да е излязло нещо ново, по-хайлашко, ам аизглежда не е.

 

Ще пробвам Изи Дръмъра - от ревютата ми звучи супер необещаващо, но ръка да види, око да пипне. :thumbs_up:

Може пък да му намерим някакво приложенийце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се интересувам от такова чудо :)

изтеглих Drum from Hell 2, ама нищо не можах да схвана

зарежда някакви неща и по едно време ми дава че паметта ми била малко (с 1 гигабайт рам съм)

и нещо бързо я оставих настрана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия Дръмкит фром хел, БФД, Бетъри и другите са много готини, ама да им разбираш, за да докараш готин звук. ;)

Пък дори и да им разбираш, пак трябва да си редиш сам барабаните в МИДИ, а това е меко казано... кошмарно! :) :) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви проблеми с EZDrummer-a към него идват има няма 8000 МИДИ файлчета, а към DFH extension-a още 1000-2000 не си спомням точно колко, в които има и бая двойни каци, изтропани от:

Tomas Haake of Meshuggah, Owe Lingvall of Nocturnal Rites, Mattias Grahn of Naglfar and Efraim Juntunen of Persuader & т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Супер! :)

А как се редят тези МИДИ-та? В смисъл, възможно ли е да се ползва Изи Дръмър-а като средство за нареждането им в цяла песен или трябва си ги редиш отделно на ръчица в сикуенсъра и после само ги обличаш през EZD?

 

Междудругото, в моя ДКФХ нямаше толкова МИДИ-та, но той е орязана верси, вероятно затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега инсталирах Изи Дръмър-а и вградените му МИДИ луупове са некъф ужас. Няма нито един лууп с двойна каса.

Бийтовете са като от годините когато Гошо Минчев беше млад - демек, някъде дваесетте-триесетте на миналия век.

 

Но сега смъквам DKFH разширението за Изи Дръмър и дано там да има включени благини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, двойните каци са в DFH. А биитовете към оригинала са си доста добри, само че не за грайнд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли такъв вариант за двойна каса - да се сложи като второ VST още един (примерно) адиктив дръмс , със заредени само семплите на касата . В първия едната част от касата , във втория адиктив втората . Ще стане ли по-добре , или пак ще си личи пренасищането ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.