Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за жак


Recommended Posts

Проблемът ми е, че от няколко дни безуспешно се опитвам да запоя един жак за слушалки и то защото споиката постояно се отлепя,в смисал че калаят не иска да залепне за жака и спойката не ства,тъкмо я направя и тя се отлепя,може би решението е просто, но не се сещам какво е,защото когато споявам жак към кабел за китара не се отлепя спойката,а този за слушалките просто не иска да се спой :)

Та въпросът ми е може ли някой да ми каже как да го направя, без да се разлепя.

Знам че доста хора от форума разбират от подобни неща затова се надявам някой да помогне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ми е, че от няколко дни безуспешно се опитвам да запоя един жак за слушалки и то защото споиката постояно се отлепя,в смисал че калаят не иска да залепне за жака и спойката не ства,тъкмо я направя и тя се отлепя,може би решението е просто, но не се сещам какво е,защото когато споявам жак към кабел за китара не се отлепя спойката,а този за слушалките просто не иска да се спой :thumbs_up:

Та въпросът ми е може ли някой да ми каже как да го направя, без да се разлепя.

Знам че доста хора от форума разбират от подобни неща затова се надявам някой да помогне .

 

Може да пробваш с ФЛЮС за запояване 2-3лв струва по магазините има няколко вида или ако имаш под ръка преобразовател на ръжда, киселина също ще свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надраскай крачетата на запоявания жак с джобно ножче, шкурка или каквото имаш подръка. Керемида също върши работа. Запоявай с тинол - средно тънък (ок. 0.8). Наслаждавай се на резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествените жакове САМИ си се запояват. Не знам как ги правят точно, ама са вълшебни!

За гадните използвам саморъчно направена киселина. Прави се от нишадър на прах и течен глицерин. Дозировка на вкус... :)

Има ги в аптеките, струват стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите ! Един приятел ми каза за това със нишадъра и стана !

За бъдещи запоявания ще пробвам и ФЛЮС !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нишадъра и аспирина е добре да се ползват само в краен случай, никак не е полезно за здравето. Колофона и той не е сред най-добрите приятели на белите дробове, но е по-малкото зло. Добре е да се запоява в добре вентилирано помощение и да се избягва да се вдишва димът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти с флюс или колофон. При възможност, избягвай аспирина и нишадъра. Когато е добре почистено, калаят си залепва сам на повърхността при калайдисването. Тогава вече е готово за запояване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

избягвай аспирин нишадър и киселини, защото освен че вредят за здравето остават в спойката (колкото и малко да е останало след нагряването) и я разяждат след няколко месеца - виждал съм цели жакове изгнили от ръжда, защото някой ползвал киселина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.