Jump to content
Българският форум за музиканти

Новия Джибсон


KeRRANGKid

Recommended Posts

http://www.gibson.com/robotguitar/index.html

 

Леле, како. Дося имахме саморазстройваща се китара. Ся измислиха и самонастройваща се.

Ама скептицизма встрани, бая пипната изглежда. Ако я пуснат и в сънбърст финиш, халал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много луда китара!Ма аз лично не виждам смисъл,готино е някакво ама това за самонастройването...абе губи се кефа :greenball: друго си е да си я настрои сам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати животното :О. Такова в БГ няма да им в близокото десетилетие предполагам..
Я па ти..Слави шоу сигурно са закупили една бройка вече.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко и ще измислят такава, която свири сама :greenball:

Иначе идеята е добра, но някакси е прав колегата, че се губи удоволствието.

 

Я па ти..Слави шоу сигурно са закупили една бройка вече.

 

Нали, само дето остават 24 дена преди да я пуснат на пазара ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нищо не остава то :greenball: Този продукт за самонстройката не е на Гибсън, а на една немска фирма.

 

Хората отдавна си предлагат тези ключове и може да се монтират на собствената ти китара. Аз даже се бях навил да дам 800-900 долара, ама накрая като ми обявиха цена 900 евро и се отказах. Не си струва просто - прекалено скъпо е баси ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да - дори а завъртиш умишлено ключа пак се оправя

това не е нищо ново - знам го от много време и ми се струва поредната глупост - някакси не виждам смисъла - баси утрешните китаристи няма да знаят как да си настройват китарите ;)

и не се казва Джипсон (както пише на акустичните Орфей копие на gibson) ами Гибсън ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко изгъзица е целата работа.

Но нека си прават хората щом им се занимава. ;)

 

Overdrive спокойно.. утрешните китаристи няма да заделят по толкова

пари за първа китара ;) по не в близко време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах видеото в сайта който сте дали... не вярвам да си взема такава китара .. тая е убиец!Освен че убива старите китара бие и хора,изкарва им ъкъла! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още кога бях пуснал линк за това откритие

то мина година!

 

KeRRANGKid - ок пуснал си тема след дъж качулка дето се казва..

АМА КАК НЕ ТЕ БЕ СРАМ ДА НАПИШЕШ Джибсон ;)

ей това не знам

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=30207

 

темата се казва -

Имената на апаратурите и инструментите., Нека да знае всеки как се изговарят на български!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подобна китара свири Джими Пейдж в София,. ,и аз се чудех за какво са му тия копчета на китара..

Смисъл има и то сериозен,не толкова че не можеш да настроиш китара, а в различните настройки които туй чудо прави веднагически...ако ипотетично имах такава китара голямо връткане би паднало...единствено съм леко скептичен на 1000дното настройване дали тия роботунери ще се държат както в началото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На концерта на Пейдж & Плант преди 10 години ли е свирил с такава китара Джими? Не сьм сигурен, неговата просто беше лилав финиш стандартен Лес Пол. Предвид колко често Джими свири с ненастроена китара се съмнявам, че му пука особено за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още кога бях пуснал линк за това откритие

то мина година!

 

KeRRANGKid - ок пуснал си тема след дъж качулка дето се казва..

АМА КАК НЕ ТЕ БЕ СРАМ ДА НАПИШЕШ Джибсон :)

ей това не знам

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=30207

 

темата се казва -

Имената на апаратурите и инструментите., Нека да знае всеки как се изговарят на български!!!

 

Колега,

ирония, колега :]

Самоцелна, но съвсем добронамерена. Нали, като много ти харесва нещо ама не можеш да го имаш, почваш да му казваш ей-така, че да не ти е толкоз мъчно. Е - Мария става Мима, Десито - Деса, Цветелина - Цеца/Цура/ и тъй по трасето.

Недей взима нещата толкоз насериозно. Не всичко е туй дето изглежда :]

Дай да пийнем ся по едно за дядо Лес Пол и всичкото му наследство.

 

ontopic: Мен ме заинтригува доста повече това, което твърдят, че са направили с дървото - микропори, чеймбъри, ала бала. Няма начин да не се отразява на звука. Ако са успели да създадат китара, която дава състейна на класически Лес Пол а тежи наполовина толкова, това е за адмирации.

Иначе тук не става дума само за лесна смяна на строя по всяко време. Това нещо автоматически донастройва и интонира по зададен стандарт. Навярно спестява много грижи. В крайна сметка от музиканта трябва да се иска само да свири, не да врътка врътки и кълца струни с клещи.

All you have to do is play - перфектно.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме заинтригува доста повече това, което твърдят, че са направили с дървото - микропори, чеймбъри, ала бала.

................................................................................

...........................................

Това нещо автоматически донастройва и интонира по зададен стандарт. Навярно спестява много грижи.

 

Чеймбърд Лес Пол-ки се правят от доста време и това не е нищо ново и революционно в китаростроенето, в случая основата на тялото която в повечето случаи е махагон е издълбана на места и отгоре има залепен топ (предимно от клен).

................................................................................

............................................

Това нещо само донастройва автоматически, интонирането става ръчно, като тая джаджа само ти подсказва накъде да връткаш и по колко.

Редактирано от chlen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.