Jump to content
Българският форум за музиканти

Effect Pedals


ukeil

Recommended Posts

Здравейте!Искам да ви помоля да си дадете мнението какъв дисторшън да си взема.Свиря траш.Например:Kreator,Sodom,Slayer...има и една нова групичка Evile не са лоши :-(.Та дайте си мнението и все пак ако може да е горе долу съобразено до 150-тина лв.Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами може да намериш я някой Metal Zone на Boss на старо, я някой Metal Master na DigiTech, също на старо, или един чисто нов SansAmp от Nikifena от нашия форум, който по нищо не отстъпва на другите два, даже е доста по-универсален (ако някога решиш да свириш друго, освен метал). Тези съм пробвал - за тези ти казвам че са ОК...само имам известни резерви към Metal Master-а защото съм предубеден към "камиончета" без регулиране на Drive-а (кровоча :cheers: ). Последният е подходящ само в малки транзисторни кубенца, по мое мнение, и става само за домашно свирене :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,да,звучи готино и това едва ли са единствените му вазможности.Ще си помисля и може би ще се свържа с Nikifena. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да вземеш каквото и да било, чуй семплит на всичките ефектчета, и си предцени.

 

Меалзона е готин ефект, но звучи малко среднисто, което не харесва на много хора. Зависи в какво го включваш. Има си еквилайзер с параметрични среди, който дава известни възможности. Аз правех такива преди време, но сега съм се отдал на работа и по-амбициозни джаджи. В общи линии ефекта е добър, но не е твърде универсален.

 

МетълМастер- не съм го слушал достатъчно.

 

Санс Амп - хубава машинка, която има доста възможности. Е, ако тръгнат да ти разправят колко НЕВЕРОЯТЕН звук има,

малко прекаляват. Свирил съм с такава(не копие на Никифена, а копие на behringer). Звука на машинката не е лош, даже е много добър, в сравнение с повечето педалчета. Но не звучи чак като да кажем яка глава. Има си чист канал, по-лек дисторшън, и по-брутален дисторшън. Има и кабинет симулация. Изобщо можеш да изкараш поне няколко различни използваеми и приятни звука от нея.

Оригинала не знам на коя фирма беше.

Ефектчето на Никифена е много добре направено(може би по-добре и от оригинала) - имал съм допир с него, ако го вземеш, няма да съжаляваш.

А и с Никифена отдавна се познаваме... добри джаджи прави.

 

Но с нито един от трите ефекта, не очаквай звук като в записите, които слушаш без допълнителни ефекти(и без необходимото ниво на свирене).

 

На знам в какво ще включваш педалчето.

 

Според мен, може да се замислиш и за малко по-хубав процесор, ако нямаш педалчета за ехо, реверб, и т.н.

От всичко изредено, ми се струва, че процесора ще ти даде най-много възможности.

Е, няма да има точно аналоговия звук на педалчетата, но няма и да е твърде далече от тях(ако е по-нов).

 

Ако си имаш ефекти, обаче, най-вероятно с джаджката на Никифена ще изкараш най-благ звук от трите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,ами аз имам сега ще ви кажа какво точно имам :) от скоро започнах да се занимавам с ел.китара.Взех си ел.китара Jackson JS30DK Dinky: http://www.jacksonguitars.com/products/sea...rtno=2900012585 . И едно кубе Fender Frontman 15g : http://fender.com/products/search.php?partno=0231500000 .Това е и сега искам да си взема някакъв ефект.Както вече казах свиря траш.Ако обичате,колеги,дайте си мнението какво ще е най изгодно да си взема съобразно качество и финанси :) .Дали камионче дали процесор..ма за това кубе не знам.Очаквам вие да ми помогнете в избора ми.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене, на това кубе най му се връзва едно процесорче.

А хубавите ампове са скъпи, а до колкото виждам, на тоя етап не си добре с бюджета.

Гледай обявите в "продавам" и питай. Мисля, че около 200-ина лева може да изпадне нещо прилично.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене, на това кубе най му се връзва едно процесорче.

А хубавите ампове са скъпи, а до колкото виждам, на тоя етап не си добре с бюджета.

Гледай обявите в "продавам" и питай. Мисля, че около 200-ина лева може да изпадне нещо прилично.

аха а аз прегледах форума и видях този процесор Digitech RP250 не останах с лошо впечатление за него мислиш ли ,че е добър варянт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен човека има кубе нека си остане с аналогов чейн - Моя съвет е да си купиш аналогово камионче .

В момента свиря изброените от тебе банди и не ползвам никакви други ефекти освен драйва на ампа ми.

Процесоря не би ти свършил никаква работа в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.