Jump to content
Българският форум за музиканти

Effect Pedals


ukeil

Recommended Posts

Тук може доста да се поспори - ако се научи да си настройва процесорам няма да звуки зле.

Ти си малко аналогов екстремист.

 

А и ампа ти е лампов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не искам да споря по въпроса спорили сме в темите отпреди години - давам своето мнение.

С траш съм почнал да свиря - хранов хъмбъкер и милин камък дист - траш свиря и в момента.

Свирил съм на процесори и за 100 лева и за 1500 лева.

Моя съвет е дист!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дист - то поне кой?

Аз не свиря много траш, и не знам кой точно ще подхожда най-добре на този стил.

На мен ми се струва, че трябва да е дист с малко по-орязани среди.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от траш до траш пак има разлика - поне доколкото съм чувал, звука на Металика е с орязани среди и набичени ниски и високи, а на Слейър - с орязани ниски, много средни и високи. Аз нямам опит нито с усилватели, нито с разни камионетки - свиря на кубе КучаМарка®™ и един Зуум 707 и траш звук се докарва по 101 различни начини. Ако СансАмп-а наистина може да криви като другите изброени метал-педали, то май ще е най-добрият вариант, а смотан процесор може да се взема само ако има нужда от разните му реверберации и модулиращи ефекти, но не препоръчвам - зависи прекалено много от човека докато се постигне някакъв сносен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал на човека да си вземе камиончета определено.

Дилей, дистър на босс (ако не бюджетния вариант е Ултра метъл на Берингер, което като го разръцхкаш леко почва да си звучи съвсем като метъл-зоната). Процесор, определено не препоръчвам, макар с него да се докарва близък звук. Просто като чуеш как звучи дело на корпорацията Зуум в централно, ти иде да си хванеш чукалата и да бягаш ли бягаш надалеч.

Просто процесорните изпълнения в България са много зле откъм звук. Евентуално РП250 за твоя бюджет, макар че на твое място бих си взел Сансампа на Никифена.

 

Моите 5 стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дистър на босс (ако не бюджетния вариант е Ултра метъл на Берингер, което като го разръцхкаш леко почва да си звучи съвсем като метъл-зоната)

е метълзон според теб добре ли звучи??? според мен е шит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен не звучи хубаво, но постига трашарски звук без проблеми.

За това което иска пича и за този бюджет, с който разполага според мен му върши работа и тя, макар че както казах по-горе - санс-ампа е по-доброто решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Помислих,че тая тема я забравихте хубаво е че не сте,защото все още не съм си избрал искам да изчакам и да взема нещо от което ще съм доволен.И добре за Сансампа и за метал зоната.А какво мислите за вариятна с педал на Digitech Metal Master ?Или пък Процесора на Digitech RP250?Въпреки,че вижда,че клони решението към педалче :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2 ръце и 3 крака за Metal Master на Digitech...Звучи убийствено дори и на 15 ватово кубе и вади доста разнообразен звук (като се почне от някво по олдскул звучене и се стигне до хардкор/метълкор и тн)...Естествено можеш дза пробваш и разни други дистове, но аз препоръчвам това, което на мен ми е харесало най-много :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже мой!

На 15 вата метъл няма много....Както казваше едно време един много добър приятел (Пламен екс-барабанист от Брейнсторм, Мултипъл Стаб Ундс, Абадон,Кристъл Нахт) "метъл не можеш да слушаш на малко касетофонче...демек на малък говорител..."

Та каквото и да си земеш ша ти хареса от гореспоменатите.Без проба не става....

А за марката зуум......колкото плащаш толкова и получаваш....има зуум и зуум.Аз съм собственик на 3030 и с яка глава(хендмейд) и кабинет 4 по 8 + 1по 10 инча направо късам глави!Става дума за репетиции с лайв барабани и 18 инчов китаец който вика яката, яката, а касата е пак хендмейд 22инча ама дължината на цилиндъра е метър и нещо...и то много вика!Така че моля да не си правите изводи за дадена марка само по евтините им продукти щото и корг имат едни процесорчета....дето преди 6 години си избирах между един такъв корг и зуум и си зех зуум 606....направете си изводите как е звуал корга....

Земи сансампа и това е моето мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Зуум съм говорил за дадения ценови клас. Евтините процесорчета не стават, макар с малко повече вътрене и сукане да стане за домашно свирене. Един от основните им проблеми е че не можеш да си играеш директно с екю-то, а имаш вече готови настройки, което доста пречи за докарването на сносен звук. Друг пробелм е, че дистъра им е много в стил нинтендо.

Стават може би само модулациите им. Това е моето мнение, базирано на моя опит. Винаги съм готов да се съглася с човек, който има повече опит в дадена сфера, така че мнението ми не е абсолютната истина. То е моята истина за момента, която подлежи на промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За екю-то си напълно прав.Това им пречи.Инче си имат и сносни драйвове.А вече по-скъпите....примерно 3030 има един екю преди драйва и един след драйва, като втория е с контроли за високи, среди, бас, презънс.а бе...всичко зависи от цената.Но недейте подценява и ампа, защото хубавия процесор на малко ампче няма да изкара як плътен звук за метъл.Същото важи и за хубавите камиончета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с EQ-то е сложен.

Ако се замислите поне малко, ще видите, че обикновено на камиончетата имате ниски и високи(най-много и среди), тон, или подобни корекции. На ампа също.

По-качествените процесори често имат доста подробни еквилайзери, така, че за сравнение не може да се говори.

Лесно е да говорим за евтините процесори, но това не е никак смислено, понеже и с евтини педалчета, и евтини усилватели, пак сме с евтин звук.

На мен лично ми е писнало да слушам как разни китаристи със "аналогова", и скъпа техника вдигат точно толкова шум, колкото и хората със евтина и цифрова техника. Е да, има малка разлика в "гласа" на усилвателя, но в крайна сметка звуковата картина пак е пълна какафония от отразяващи се в стените режещи високочестотни съставки, и нито слушателите чуват какво свирите, нито вие. Дето се вика:

 

"Баси якия звук, направо кърти мивки и лепи плочки"..

 

Или с други думи:

 

"Абсолютен ташак, негоден за слушане".

 

Поради тая причина, ако човек използва камиончета, не е хич зле да се сдобие поне с някакъв графичен еквилайзер.

Това, дето го слушате по албумите и по яките лайв записи е минало през доста обработка с еквилайзари, компресори, пост-ефекти, и има малко общо с това, което обикновено чувате в затворено помещение, когато усилите усилвателя пред вас.

Особено когато се свири силно, и с много дисторшън....

 

Ако не яврвате - когато чувате шумотевица, запушете си леко ушите с пръсти, така че да оберете малко високите честоти, които достигат до ушите ви - звуковата картина става много по-ясна, и вече можете да чуете какви свири китарата.

 

Друг проблем е, че колкото и еквилайзери да имате, когато усилвателя е пред вас, самия говорител си генерира дразнещи ухото нехармонични високочестотни съставки, в резултат на изкривяванията, които самия той поражда, без значение колко сте намалили високите честоти от педалчетата/процесора.

Трудно е да се справите с тях, освен ако усилвателя не е в друго помещение, и не е озвучен през микрофон и еквилайзери в централното. Начинът, по който аз често се справям с проблема, когато не искам да ми се надува главата е много смешен, но ефективен за домашни подрънквания, или непретенциозни свирения - мятам един чаршаф върху усилвателя да позаглуши най-високочестотните съставки :rolleyes:.

 

Това са моите две думи за еквилайзерите..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,аз искам да си взема нещо което ще ми върши определена работа и за в бъдещо свирене в група.Знам че на мойто сегашно кубе няма да излезе този звук който искам,но аз това кубе го използвам за тренировки у дома.По-натам възнамерявам да се сдобия с по сериозна озвучителна система.И един въпрос към Evtim Djerekarov "Поради тая причина, ако човек използва камиончета, не е хич зле да се сдобие поне с някакъв графичен еквилайзер" може ли да дадеш примери за такива еквалайзери,за да имам малка представа :punk_guitar: все пак още съм доста нов с апаратурата и не разбирам много :thumbs_up:. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.