Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой ще помогне за тунинг на едно басче


Recommended Posts

Между другото забелязвам нещо, което ми направи впечатление докато свирех вчера - горните две струни свирят малко по-тихо от долните две. Каква ли може да е причината? Струните са на еднакво разстояние от адапторите, дали може причината да е в лошите потенциометри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами не, даже напротив. Звучат чудесно, но може би има и момента, че аз съм си китаристче и не съм супер в час как се вади звук от бас. Но мисля, че все пак има някакъв чисто хардуерен проблем. Нищо чудно адапторите да са сдали багажа.

Редактирано от boreto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако наистина са сдали багажа проекта за разхубавяване се превръща в дискусия относно бъдещето на баса като цяло...защото ако наистина вади хубав звук това до голяма степен се дължи на адаптерите...така че ако трябва да обелиш боята...да му свалиш ключовете...и адаптерите...тогава от оригиналния бас остава само гола талпа...което наистина усложнява нещата...така ти предстои да се оръсиш ако искаш накрая да изглежда и звучи качествено....че следва да си зададеш въпроса струва ли си парите...времето...и нервите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако наистина са сдали багажа проекта за разхубавяване се превръща в дискусия относно бъдещето на баса като цяло...защото ако наистина вади хубав звук това до голяма степен се дължи на адаптерите...така че ако трябва да обелиш боята...да му свалиш ключовете...и адаптерите...тогава от оригиналния бас остава само гола талпа...което наистина усложнява нещата...така ти предстои да се оръсиш ако искаш накрая да изглежда и звучи качествено....че следва да си зададеш въпроса струва ли си парите...времето...и нервите...

 

Аз мисля, че щом баса е оцелял толкова дълги години и като се има предвид, че е произведен във отминала епоха и страна, коята я няма повече на картата на Европа - то този бас си е парче история. Мисля, че ще го разхубавя с ваша помощ, а ако трябва и нов адаптори ще купя. Все пак според мен с ново окабеляване и потенциметри ще стане супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе боре, с две думи ще се джобиш дълбоко за качествен резултат. Наскоро гледах как вървят ключовете за бас, понеже имах един проект на акъл, който се обърка и така и не стана реалност и само ключовете са доста соленички. Ако сменяш хардуера, адаптерите, пребоядисваш и сменяш окабеляването - ми аз под 200 кинта не го виждам... :wallbash: Естествено ако тръгнеш да правиш компромиси: пренавиване на адаптери, вместо нови; побългаряване на неща за лютиерски изпълнения и т.н. може и да минещ по-Тънко, инак ще е зор :D

 

Ако все пак имаш мерак, желание, възможност и търпение всичко да стане реалност - знаеш къде можеш да ме намериш, ако не решиш все пак да го дадеш на някой лютиер :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото забелязвам нещо, което ми направи впечатление докато свирех вчера - горните две струни свирят малко по-тихо от долните две. Каква ли може да е причината? Струните са на еднакво разстояние от адапторите, дали може причината да е в лошите потенциометри?

Точно така трябва да бъде - всичко е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bore,приготви си не 200,ами два пьти по двеста,за да се получи сносен резултат.не е необходимо да го даваш на лютиер.то кефа си е сам да си го направиш с хавери!ама сумата ще е горе долу такава-нови адаптери,потс,по праговете нещо ......и се сьбират без да усетиш.всеки минава по тоя пьт.а иначе не мисля ,че трябва 2 от струните да ти звучат по тихо.имал сьм басове(не мое произв.)няколко,свирил сьм на .... абе с 3 цифри,вадил сьм си хляба с бас и според мен трябва да са балансирани.да не би да имаш предвид,че сол и ре са по пробивни и по добре излизат?това е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дика, точно това имам предвид. Точно затова и първото ми предположение беше, че аз не правя тоноизвличането правилно. И съм абсолютно съгласен с теб, че кефа е човек сам до се опита. Само наистина някой ще трябва да помогне с окабеляването, че съм супер зле с тази част. Още днес ще разглобя китарата и започвам със свалянето на боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, действай внимателно, записвай си кое откъде сваляш, направи си схема ако трябва, защото някои неща изглеждат маловажни, но са си точно на мястото. Не мокри много инструмента с разредители и сваляй боята така че да не одраскаш нищо. Брей, чак и аз се притесних. Успех човече, с теб съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, топите ми душата с отзивите и съветите си.

 

Имам нужда от конкретна помощ :

 

1. Ако китарата е подходяща да я оставя натурална и само да я лакирам - какво се ползва като грунд, лак и т.н.

2. Какво да ползвам като материали, ако ще се боядисва с конкретен цвят (при отпадане на вариант 1)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай полека. Първо свали внимателно боята и гледай да не издраскаш нещо. После ще видим какво и как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами зависи какво те кефи - или полиуретанов (след полиране лъска като огледало) или нитроцелулозен лак (пожълтява с времето и изглежда винтидж) ако ще се прави някакъв цвят - може да минеш със шприц кит (има и във вид на спрей), после няколко слоя боя от дадения цвят и пак лакиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи ден на "ПРОЕКТА" :hysterical:

 

С много труд и мъки свалих боята от предната и задната страна на баса. Останаха само страните.

 

Първо с едра шкурка 80 или квото е там на ръка свалих горния слой на лака. След това леко с една машинка малко по малко свалих и основната част от боята и лака - това със шкурка 180 (ако изобщо нацелвам номерата). Най-накрая за фино почистване ползвах още по-ситна шкурка. Операцията за малко да бъде осуетена от дъщеря ми, която усилено спа 2 часа допълнително( чевето е само на три месеца, та ми беше криво да го будя) и не можех да включа машината. След това обаче всико беше по вода. Само на едно място успях с машинката да задълбая, но лекичко го коригирах и май сега никой няма да усети:thumbs_up:

 

Прилагам няколко снимки на първата фаза, а също така и на причината за забавянето:)

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=188321

Редактирано от boreto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, не можах да видя снимките, колкото и да се зверих в снимка.бг. Аз ли нещо не съм у ред, или Интернета, не знам? Но кажи каква е картинката отдолу, какво е дървото, как изглежда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.