Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой ще помогне за тунинг на едно басче


Recommended Posts

Скъпи колеги, изпадна ми един бас произведен в ГДР някъде 80 години. Китарата свири супер здраво, лично според мен поне на нивото на пресижъна на един авер. Грифа е чуден, но боята на тялото се е пообелила, плюс това е много грозен цвят. Идеята ми е някой от вас, който има желание да осъвършенства бояджийските и дизайнерските си способности да се заеме със задачата. Поемам разходите и съм съгласен на символично заплащане. Малко ще трябва да се пипне и по електрониката. Дали някой от младите таланти ще рискува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако никой друг не предяви интерес пиши едно ЛС да видим какво ще измислим ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк със снимки на въпросното басче. Колеги очаквам вашите идеи какво да го правим.

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186547

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ако баса ти харесва, дай го най-добре на някой(като Диката, или друг), който да го боядиса както трябва, с професионално оборудване. Ако басът наистина е хубав, не виждам смисъл, върху него да се правят спрей-експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Евтиме, какво да ти кажа - китарата е седяла от 93 година опряна на една стена някъде из селцата в Украйна (мой приетел ми я даде, защото очевидно не свири вече на нея). Освен боята, китарата не е мръднала - лично за мен доста учудващо. Човекът, който ми я даде каза да я постегна ако пожелая. Аз мисля, че като няма сериозни ремонти освен по боята и смяна на потенциометрите (все си мисля, че не е кой знае каква философия) може да си поиграем с някой като теб или Влекс примерно да я боядисаме. Не тръгвам да го правя сам, защото тогава опасенията ти ще бъдат основателни;)

 

Плюс това по-зле от сега няма накъде. Я дай идея за цвят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото забелязах снимките в "моите китари" - имат много оригинален външен вид ;)

Басчето също изглежда сносно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Влад, принципно супер много ме кефи идеята. Въпроса е какво ще се покаже отдолу, като махнем боята. Ако е някво родопско одеяло от пет различни парчета, едва ли ще бъде красиво. От друга страна, след днешния тест фейс ту фейс с един мега здрав фендер за 1000 долара, почвам да се замислям, колко е качествена китарата. Човека с фендера цяла вечер свири на моята бас китара и не можах да го изгоня - според него звучи просто жестоко. Твърде вероятно е да е направена от квалитетно дърво, но прост не мога да преценя преди да свалим боята.

 

Колеги давайте идеи за развитие на проекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото забелязах снимките в "моите китари" - имат много оригинален външен вид ;)

Басчето също изглежда сносно

 

Благодаря за комплимента - манията ме е обзела напълно и се радвам някой най-накрая да сподели вкуса ми;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...боядисай баса в яркожълто....няма начин да остане незабелязан...а и ще си тича с хромирания хардуер...особенно ако лъснеш последния до блясък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях снимките на баса. Моето предложение е да го боядисате в цветовете и отенъците на пустинята - от нежно бежовото на пясъка до топло оранжевото на залязващато слънце. Да се долавят сенките и контурите на дюните и да се усеща полъха на горещия вятър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето за подобни идеи ще идат доста повече жълтици по аерографи и хора, които пръскат с такива, отколкото за 3-4 флакона боя и лак... За мен лично е малко нерентабилно, но всякакви глюпости могат да се направят и с шаблони, тъй че... :thx:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички идеи до момента си ги бива. Относно хардуера - в чудесно състояние е - лъскав и очевидно качествен за да не мръдне толкова години. Лично на мен ключовете хич не ми харесват, но на тази лопата горе, която служи за глава незнам други дали ще отиват. Лично на мен много ми се иска и лицето на главата да се боядиса в същия цвят като тялото.

 

Обаче ме кефите - давайте още идеи.

 

Благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи го както ти харесва. Просто моя съвет е, да се боядиса с полиуретанов лак, за да стане като истинско.

Спрейовете просто нямат тази здравина, и не се полират твърде задоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи го както ти харесва. Просто моя съвет е, да се боядиса с полиуретанов лак, за да стане като истинско.

Спрейовете просто нямат тази здравина, и не се полират твърде задоволително.

Така е. След като инструментът е оцелял след толкова време и е в добро състояние, наистина си струва да бъде направен както трябва. Идеята да се търси решение от повече хора е отлична. Отново погледнах снимките и пак казвам, че когато нещо си струва трябва да се отнасяме към него с необходимото уважение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.