Jump to content
Българският форум за музиканти

Поздрав за тези които не/обичат Software-ните ампове


sw1tched

Recommended Posts

Първият семпъл е дълъг нежен и епичен :greenangel:

семпъл 1

 

Втория е колкото да има нещо, от което се чува звука, все пак.

семпъл 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убаво... в микс е доста трудно да откриеш разлика с истински амп.

При това подобен запис със софт става с няколко цъквания, а за да запишеш подобен звук от истински амп трябва сериозно да си съдереш гъза :hysterical:

 

Да не забравяме обаче кое е оригинала и кое копието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли има хора които мислят че светът не е тръгнал към софтуерните ампове :surprise: И за мен това е бъдещето,

Китарата за този си стил звучи много добре браво на sw1tched :)

+ още един глас в полза на Софт симулациите за запис :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано с истинския ми амп определено по ме кефи звука, но мисля, че и със софтуеър постигнах напълно задоволителни резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, това ми звучи по-добре от всичко, което съм успявал да запиша с микрофони, ампове, процесори и какви ли не глупости.

Направо на студиен про запис мяса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги трил...има някакъв проблем с ftp-то явно. Ето ги на друго място :hysterical:

1

2

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли има хора които мислят че светът не е тръгнал към софтуерните ампове :) И за мен това е бъдещето,

Китарата за този си стил звучи много добре браво на sw1tched :hysterical:

+ още един глас в полза на Софт симулациите за запис :hysterical:

 

 

Да още има такива хора и аз съм един от тях.Нито един софтуер не може да се мери наживо със добър амп.Ще трябва още доста годинки да поработят програмистите.Иначе за вкъщи на тихо VSTтата са перфектни :bravo: .

 

 

 

п.п.Саунда е много гот като за софт :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са семпълчетата.Обаче!!! Мисля че колкото повече търсиме перфектния звук,толкова по-малко композираме.Поне при мене е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с перфектния звук и композирането важи докато го намериш . Тогава почваш да композираш до безкрай :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са семпълчетата.Обаче!!! Мисля че колкото повече търсиме перфектния звук,толкова по-малко композираме.Поне при мене е така.

Има такава тенденция по принцип, но при мен добрия звук силно ме стимулира да свиря с кеф. Донякъде това се дължи на нещо като професионално изкривяване. От известно време насам записите са ми по-голям приоритет от свиренето и не мисля, че това е нещо лошо. Все пак, според мен, всеки трябва да се раздава в тази област, в която го бива най-много. Което, в никакъв случай не значи, че се отказвам от свиренето. ПРосто трябва да има и хора, които да гарантират добрия звук на тези, които нямат време да го търсят, защото са заети да свирят :hysterical:

 

Взех да вървя доста към офтопик, май, затова спирам :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да още има такива хора и аз съм един от тях.Нито един софтуер не може да се мери наживо със добър амп.Ще трябва още доста годинки да поработят програмистите.Иначе за вкъщи на тихо VSTтата са перфектни :lol: .

 

Съгражданино, за на живо може да си прав /макар, че на живо съм присъствал на една френска банда клубна по време на един мой престой във Франция, бандата забиваше със лайн6 някой от POD версиите дерактно в пулта и звучеше смазващо добре повярвай ми, забиваха някви трашарски хави/

Та мисълта ми беше, че аз гловно ползвам софта в студиото си и да ти кажа колко проблеми и главоболия си спестявам от записването на живи ампове,

а и нещата както е показал нагледно sw1tched си стават в доста задоволително, но явно всичко е въпрос на вкус и стилова насоченост :)

Поздрави Майна :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти друже.Да, и според мен си е въпрос на вкус и стилова насоченост.За нещата които свиря,никога не съм чувал софтуер(или процесор) който да го докарва близо до това,което добрия стар тюб амп ми дава.Но аз свиря по често с чисти(без драйвове) саундове или с много лек крънч и там разлика между аналогов и цифров звук е голяма.Предполагам че за хай геин положения,VSTтата и тн. са си добри.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.