Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Привет!

 

Гледам тука се говори за Squier китарите... Та като собственик на един такъв да споделя и аз кво мисля/знам по въпроса.

Ето го и моя Squier:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/396/98875_435.JPG

 

Около ~3 годишен, купен от Разград за 265 лв.

 

Не мисля да изпадам в разни луди коментари колко е добър, какъв звънлив тон вади и тн. Ще гледам да коментирам по-обективно.

 

Това, което най-много ме дразни в китарта ми е, че бързо се разстройва. Правиш насторйка, след което два по-зверски бенда и струната вече ти бяга надоло... При тремолото е същото. Принципно, когато си купувах китарата, не разбирах. Не знаех какво е Флойд Роуз, нито пък Синхронизирано двустранно тремоло и пр. Squier-а ми беше по джоба, та такова и взех.

В процеса на свирене и разучаване, обаче използването на тремолото стана все по интензивно. В началото не правех се усещах кога е разстроена китарата и кога не. (тука имам предвид, когато ти бяга със съвсем малко, а не да ти е слязла цяла нота нагоре или надоло). И ето сега, вече близо година, не ползвам тремолото. Ръката/ръчкате седи извадена и захвърлена. Отделно, че леглото на самия бридж вече се разби и ръката хлопа вътре. То навиваш тефлонови ленти, ама все тая...

Много хора ми казваха да гледам за грифа на китарата, когато си вземам нова. (тука имам предвид както втора ръка, така и от магазин). Тва и направих. Не забелязах дефекти, нито пък да е крив... И до ден днешен си е безупречен. Тва е едно от малкото неща, които мога да похваля в китарата си. Не се е измятал. Единствено, като минус, ако дори е така, можем да кажем, че има някакво минимално участие в разстройването на китарата.

Не съм забелязал китарата да се разстройва, когато я оставям за седмица-десет дена.

Друг проблем са ключовете. Два от шест изпускат при по интензивно и агресивно свирене.

 

Та.. Малко се отплестнах... Тва са в общи линии наблюденията ми над китарата ми. Не искам да говоря колко ме кефи тона, че е убиец и пр. Мисля, че е доста относилтено да кажеш дали тона на китарата ти е добър, както за Squier, така и за други марки, но тъй като тук става дума именно за тези китари, моля собствениците на такива да коментират по-обективно, а не да казват, че техния Squier издухва два пъти по-скъпи китари. :hysterical:

 

И само едно последно нещо да кажа по темата за шперплата и китарите.

След видяното тука, реших да проверя и моята китара. Пулих се отзаде, но не видях нищо, махнах капапа на жака и там не видях нищо... Така накрая смъкнах пикгарда.

Никъде не видях вафлички, както каза Евтим. Само няколко по-груби надирания от фрезата и едно отчупено от ръба на джоба на Neck Pickup-а. Та там се вижда дърво. Не пресовани парчетии с вафловидна структура/решетка. Или Аз греша, което не е изключено, или просто съм случил на дърво, а не шперплат, което не значи, че имам Фендър....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моя Шоумастер също е купуван от тоя магазин и не е от шперплат - разчовърках дървото при електрониката за да разбера -но същото е много меко - почти на чам прилича и самата китара е с по малко резонанс примерно от стария ми Пълдин -соло дето тялото му се напуква от времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй го тука един М-80 Special.Остъргах малко от лака до отвора за жака - вижда се че е дърво 100% basswod.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скъпите ги знаем - никой не се съмнява че са от шперплат

интересно е няколко човека с Bullet да видят примерно - през годините съм чувал че са правени както от шперплат, така и от каквото дърво има в момента, разни изрезки и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slide, проблемите ти, до голяма степен идват от това, че не настройваш китарата както трябва. Нямам предвид, че не настройваш струните на точните тонове, ами движението на ключовете и самото поставяне на струните.

 

Лесно е помни, а и се прави - като настройваш китарата гледай последното движение на ключа, когато настройваш някоя струна, да е в посока повишаване на тона. А когато някоя струна е малко (държа да наблегна на думата малко) по-висока от колкото трябва да е - просто я хвани с ръката и я дръпни нагоре - в 90% от случаите пада. Вече ако е паднала под желания тон - внимателно я вдигаш пак с ключа. Но никакво отхлабване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скъпите ги знаем - никой не се съмнява че са от шперплат

интересно е няколко човека с Bullet да видят примерно - през годините съм чувал че са правени както от шперплат, така и от каквото дърво има в момента, разни изрезки и тн

дам... това ще е интересно да се разбере дали е истна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, щом и на някои търговски сайтове го признават, значи очевидно има истина в това. Въпроса е каква е честотата на подобни случаи.

 

Снимки ще има още съвсем скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slide, проблемите ти, до голяма степен идват от това, че не настройваш китарата както трябва. Нямам предвид, че не настройваш струните на точните тонове, ами движението на ключовете и самото поставяне на струните.

 

Лесно е помни, а и се прави - като настройваш китарата гледай последното движение на ключа, когато настройваш някоя струна, да е в посока повишаване на тона. А когато някоя струна е малко (държа да наблегна на думата малко) по-висока от колкото трябва да е - просто я хвани с ръката и я дръпни нагоре - в 90% от случаите пада. Вече ако е паднала под желания тон - внимателно я вдигаш пак с ключа. Но никакво отхлабване ;)

 

SomeoneElse мерси много за информацията много ми помагаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е наистина някои булети да са от шпер. но повечето са си там от каквото дърво ги правят , за по скъпите суаиер не се и съмнявам - от дърво са си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...те почват да ми разправят ,абре то незнам .... звука много зависи.... много пари са... вземи нещо по евтино... ако не ти хареса по няма да си се преебал....

Нямам никакво лично отношение към РФ и темата по-принцип, но само ще отбележа една всеобщо известна истина, повечето от търговците печелят именно от евтината стока, на която могат да сложат по-голяма надценка. На една китара, която струва 1000 евро от дистрибутура не можеш да надуеш същатаат надценка, защото никога няма да се продаде. Разб'иш: :thumbs_up: Така че сам се сещай на къде бият с подбни подмятания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ключовете биват

Не е вярно. Главите на ключовете са пластмасови. Не го знаех докато не ми се счупи единия ключ преди много важно участие. ;) Веднага след това си взех маслени и забравил за проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.