Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Днеска минавам през РФ да видя цените на едни хъмбъкерчета, и така от дума на дума,решавам да си взема едни евтини струни. Продавача ми вика... шефа каза - за тебе 30% по-скъпо - хаха!! Естествено, не купих нищо, и не знам дали повече ще купя нещо от тях, освен ако не ми го предложат с 40% отстъпка.

Като го поразпитах за какво става въпрос - вика - защо ги пишеш тия глупости с шпертплата, че скуаерите били от шпертплат(макар, че ако загледате темата, ще видите, че говоря доста по-общо, за повече марки китари, но както и да е..). От там се почва някакво обяснение как нямало значение китарата, как от китариста зависело и други подобни общи приказки... е да, то и как вози колата зависи много от шофьора, но това не прави москвича и ситроена еднакви.

 

За случката - не ме интересува, РФ са си създали не много добро име из форума сами, и не съм аз този, заради който то е такова.

 

Реших да се бръкна в нета, и да проверя от какви материали пише, че са китарите, и намирам следната информация:

 

www.squierguitars.com:

 

Standart series:

Standard Stratocaster® (Maple) - Body: Agathis

Standard Stratocaster® (Rosewood) - Body: Agathis

 

Affinity Series:

Strat® (Rosewood) - Body: Alder(елша)

Strat® (Maple) - Body: Alder(елша)

Fat Strat® - Body: Alder(елша)

Affinity Strat® Special / Fender Frontman Amp® 15G - Body: Agathis

Stop Dreaming, Start Playing™ Set: Affinity Strat® HSS with Bullet® 150 DSP Amp - Body: Agathis

 

Bullet series:

Bullet® Strat® with Tremolo - Body: Basswood(липа)

 

Deluxe series:

Deluxe Stratocaster® - Body: Basswood(липа).

 

 

 

******************************************************************

 

 

 

www.kellyindustries.com

 

 

Squier Affinity Stratocaster - Solid agathis body.

 

Squier Standard Stratocaster - Solid agathis body.

 

Squier Deluxe Stratocaster - Basswood body.

 

Squier Bullet - Thinner laminated body of alder, agathis and others.

 

 

 

*************************************************************

 

 

www.zzounds.com

 

Squier Affinity Series - Body: Laminated Hardwood.

http://www.zzounds.com/item--SQU0320000

 

Squier Affinity Strat Electric Guitar (Rosewood) - Body: Solid Hardwood...

http://www.zzounds.com/item--SQU310600

 

 

 

*************************************************************

 

Става ясно, че в различните сайтове има различни мнения относно това, коя китара от какво е направена.

Аз лично съм виждал скуаери, които не са от шпертплат, както и такива които са..

Положението е същото и при другите марки китари.

На много места не е опоменато и като е определено дърво китарата - от едно парче ли е, от повече парчета ли е, от слепени плоскости ли е.

Случвало ми се е , например, да отварям и китари като peavey raptor, няколко slammer-a, и други марки, които са от най-долнопробния шпертплат(макар на сайтовете на някои от фирмите да пише mahogany, alder, и т.н.). То ест - това с шпертплата изобщо не си го измислям аз(а и никой не ми плаща да съчинявам митове).

 

Хора от форума също изразиха мнение, че имат шпертлатени китари, между които и скуаери.

Други хора, казаха, че имат дървени китари, между които и скуаери..

 

Също така, ясно се вижда, че едни афинитита на сайта пише, че са от елша, други(в комплектите), например, пише че са от агатис. Дали имат някаква явна визуална разлика, на снимките не мога да предценя.

 

Призовавам тези от вас, които имат скуаер, който е от шпертплат, както, и тези, които имат дървен, такъв, да снимат китарата, да снимат при електрониката или при тремолото(тези, на които не им дреме чак толкова може и да махнат лак от стеничката на дупката при електрониката, така, че да проличи..) - изобщо - да видим за какво точно иде реч, и как стоят статистически нещата при тези китари.

 

Също така - когато купувате китарата - получавате ли документ, който изрично опоменава от какво е китарата, и дали е от същото, от което продавачите ви убеждават че е(наред с омайните приказки относно това, доколко всъщност дървото има значение)?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Specifications, colours and pricing are subject to change without prior notice..

Тва го пише в сайтовете на някои производители,явно и матряла е към "спецификациите" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така съм я отворил отново за модване ето снимка където ляга грифа ЦЪК

- не се вижда много добре на снимката - дървото каквото е там такова е и отгоре и е от 3 парчета китарата (мисля че агатис, но не съм сигурен), забележете и ултра неграмотната дупка за закачане на тялото докато се боядисва и остатъците от полир паста които бяха в ОГРОМНИ количества във всички кухини, както и да е доволен съм много от китарата

 

а действията на хората от РФ ми се струват изключително неадекватни и малоумни - откъде на къде ще следят кой какво казва и какво мисли и защо никой не може да каже лошо за стока продавана от тях, дори и да е супер скапана??? - както се казва за всеки влак си има пътници и някой може да намира примерно китарите Скуаяр за изключително гадни и всеки има право да си каже мнението да е**

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хавата с тях е такава, че явно не обичат да се изказват реалистични мнения. За тяхната стока - само най-доброто, иначе - надценка!!! За РФ или само добро, или нищо.. хаха!

Аз принципно никъде не съм им оплюл брутално китарите(въпреки, че като им гледам отношението, се замислям), но си казвам мнението за тях. Естествено, тях това не ги кефи, понеже моето мнение не е, че това са най-добрите китари измежду евтинджосите.

 

Винаги, когато стане въпрос за техните китари, се започват разни страшни хвалебствия, и приказки, и когато започне човек да споменава някои недостатъци на китарите, тогава пък всеки недостатък се умаловажава, и се казва, че той, едва ли не, няма значение.... нали всичко зависи от китариста..хахаха!

 

Моите мнения за тези китари из форума винаги са били смесени, като на едни съм ги препоръчвал, на други - не.

За китари, като Vintage, които те продават, пък имам добри мнения.

Също така, в техния магазин, въпреки всичко, съм водил и клиенти, с които сме им купували неща.

Е, явно за тях това не е достатъчно, и човек трябва да се прекланя пред техните "страхотни" китари, за да не му слагат надценка. Да, ама не!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам защо ли си мисля че се е пошегувал , а пък и да не е - трябва да се радваш чи си извиестиен

по принцип имам точно обратните впечатления за Надигащата се сила, когато отида да си купя нещо и съм супер убеден че го искам и че точно това ми трябва да разцепя мрака. те почват да ми разправят ,абре то незнам .... звука много зависи.... много пари са... вземи нещо по евтино... ако не ти хареса по няма да си се преебал. Мне че съм нямал неволи с тях ,то незнам кои е нямал страни проблеми с тях.

 

 

Иначе за Скуаерите, колкото и да си обичам китарата и колкото и кинти да съм дал за нея...все си остава средно лаиняна работа.

Преди няколко деня свирих на един приятел на Джаксъна(стрела каде единия рог е по къс) много удобна китара смърдеше си на метал отвсякаде. Просто за това беше правена. Е верно че с тея адаптери и драива на кубето ми се догади ама все пак това са поправими грешки.

 

п.п. но все пак продължавам да си държа на думата от преди няколко страници и които е мераклия може да пробва

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Абе не съм единствения, на който са обявявали надценки, да ти кажа... та може и да не са се пошегували.

А отностно поведението им към теб - похвално, чак не ми се вярва... :) .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, верно ли бе?

Страшни приключения имаш с тоя магазин май.

:) :) :)

 

Магази-и-н...

музикален магазин

Пролет, лято, есен, зима-а-а...

В магазина параноици има....

Само в този магази-и-ин....

Музикален магази-и-н...

Редактирано от JohnnyGuitar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама донякъде са си прави хората, те продават там и определено не е в техен интерес някой да им плюе по стоката, защото така някой който не е ходил в магазина ше си каже 'тва е някъв гаден магазин с гадни продавачо примерно' , а работата не е баш така- има доста качествена стока- фендъри, винтиджи, висок клас скуайъри, скъпите джаксъни, гречовете и продавачите винаги като ги питаш ти помагат. А квото и да ме убеждавате тва си е най-големия муз.магазин в Софията.Та какво очаквате - правите им баси антирекламата в най-четения( предполагам) музикантски форум и те да ти кажат ' винаги заповядай , тука 70% отстъпка за тебе, 2 зиамш-3тото подарък, сичко за левче и пр. а и да не забравя - отидохме у :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не отидохме off-topic, а? :cheers2: Да върна темата обратно в релсите - снощи и аз разчастих моят Squier Strat Affinity - нещо ми се чини като да е от цяла талпа.

 

EDIT: Моята също е довлачена от xxxx, "реколта" 2001-ва година (поне тогаз я взех, 12-ти ноември 2001, а кой знае колко още преди това е гнила по складовете). А като ги гледам колко евтино са ги издялали ли лакирали отвътре (при електрониката и тремолото гледката е леко плачевна), можем само да се радваме, че шперплатените китари са с ЛЕПЕНИ парчета, а не са замотани едно за друго със свински опашки. Щото братът китаец какво ли не прави, за да смъкне 5 долара надолу.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gibson:

A, пич, не е така, прочети ми 2 мнения нагоре, и ще ти стане ясно за какво иде реч.

Прочети из форума и цяла тема има за фирмата, от преди години, и ще ти стане още по-ясно.

Освен това, не говоря някакви неверни неща за техните китари, да кажеш, примерно да казвам, че са най-големия боклук. Виж дори из нета, в колкото сайтове влезеш, толкова мнения има и относно материалите, от които китарите са правени(говоря за търговски сайтове).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме,не си единствен!!! ;) След като пуснах обявата за(очевидно небезизвестния)Мюзикмен на покъртителната цена от 2300 лева(техния е 4000лв)получих официално съобщение,че не мога да тествам нищо в магазина!Очевидно се решили,че това е в страхотен ущърб за мен,но от години единственото,което си купувам от там са струни.Чудя се обаче ако се хванем не малкото братоци наоколо,които са "получили урока си" :hysterical: и да пишем до Фендер...така или иначе това е дискриминация!Наглостта е неконтролируема в България,жалко e че световно доказани фирми са представени от "шпекът".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен. Да не правим офтопик, обаче...

Нали знаеш - РФ - най-коректните търговци...разбираш ли.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.