Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Аз имам един въпроз за Squier.Значи смятам да си купя Affinity Telecaster след време (когато имам достатъчно пари) ,та въпроса ми е:

Има ли такива от шперплат?

Само за информация питам , щтото искам да си купя такъв , а не искам да се набутам.

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Разбира се, че са от шперплат. Всички, включително и мексиканските стратове и телекастери, които се внасят в България (предполагам, че са специално издание за нашата мила родина), са направени от шперплат... При това не какъв да е, ами липов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Разбира се, че са от шперплат. Всички, включително и мексиканските стратове и телекастери, които се внасят в България (предполагам, че са специално издание за нашата мила родина), са направени от шперплат... При това не какъв да е, ами липов!

 

Така и не можех да разбера какъв проблем имаш с шпертплата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мексиканските стратове и телекастери, които се внасят в България (предполагам, че са специално издание за нашата мила родина), са направени от шперплат...
Глупости..имах мексиканско Теле,май от топола и звучеше чудесно,само адаптерите куцаха.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, човека просто не е съгласен с мненията за шпертплата по някаква причина, и сега се опитва да се гъбарка..

Прегледай темата и виж мненията му..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии тука е някакъв ужас! :surprise: Значи Скуаяр не ЧАК толкова лоши колкото ги оплювате , работата май отива на предубеденост!

По въпроса за шпецплата - ами четете спецификации , то е написано - Composite body - това е шпецплат.

Останалото е от оберфрезата с която китаеца(индинезиеца  - щото индонезийските спорд мен са по-добри ) които е 'запалил'

дървото прилича на шпецплат! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не, объркване не може да стане. От фрезата остават надрасквания, докато шпертплата си е видимо на вафли...

 

Предубеденост или не - много талпи (не само скуаер), и то на цени дори около 500-600 лв са шпертплатени.

Не знам точно кои са, и кои не са, но от 3 евтини(нисък и "среден" клас) китари, които попадат в мен, две са от шпертплат.

 

Иначе съм виждал дори хипер-евтини Keiper-и напрример, в които съм копал, и се е случвало тялото да е от елша, примерно. Като цяло, не може да се разчита на нищо, също така няма механизъм, освен разправянето, който да върне китарата обратно в магазина, ако тя се продава примерно за липова, а се окаже "композитна".

 

Принципно има китари, които са само лакирани -> при тях се вижда по-лесно материала, и тялото често е направено от три залепени дъски. Понякога може да се разпознае и по ръбовете на дупките за адаптерите. ЧЕСТО при шперплатените китари, си личи по лака, че има залепено тънко фурнирче отгоре върху шпертплата, за да са равни повърхностите, и за да стане добре боята по тях.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Разбира се, че са от шперплат. Всички, включително и мексиканските стратове и телекастери, които се внасят в България (предполагам, че са специално издание за нашата мила родина), са направени от шперплат... При това не какъв да е, ами липов!

 

shit... човек по-тъпи мнения от твоите няма в тая тема :)

хора свирещи от 20 години през които са минали голямо число китари и са отваряли половината от тях ти казват нещо и ти пак ги контрираш. Не си ли мислиш че е малко тъпо и се излагаш?? или предполагам си "горд притежател на скуаяр за 200кинта" и не е от шперплат - е това не значи че всички са така затова може да спреш да пишеш глупости :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума пишеше ,че шперплата бил много тежък

 

моят телекастър афинити е най-тежкият скуаяр, който съм хващал, а аз съм пробвал не малко

тежък е колкото другата ми китара дет се води махагон

 

от тези съжденя следва че е шперплатов

дано да съм бил полезен на CursedSoul

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума пишеше ,че шперплата бил много тежък

 

моят телекастър афинити е най-тежкият скуаяр, който съм хващал, а аз съм пробвал не малко

тежък е колкото другата ми китара дет се води махагон

 

от тези съжденя следва че е шперплатов

дано да съм бил полезен на CursedSoul

 

:wub:;):hysterical::hysterical::hysterical:

 

eгаааати логиката :greenball:

Първа точка - шперплата не е "много тежък", каквото и да взимаш като справка за "не-много тежко, тежко, или полутежко"

второ, ако имаш две неща, направени от дърво, с еднаква тежест, ми се струва по-нормално да решиш, че щом имат еднакво тегло и приблизително еднакъв обем, са от близък материал, а от махагона до шперплата..... :hysterical:

Разбира се, пак най-вероятно ще си в грешка, но някак си по-логично ми се струва

 

 

поуката от този пост е: не взимайте всичко от форумите за даденост!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^

 

казвам само това, което съм прочел

беше пост май на някой който разбира затова го казвам

 

иначе на мен не ми е ясно как моята е alder

и е доста по тежка от страт който пак е от алдер като формата и обема не са кой знае колко различни

 

не съм сигурен за нищо само предполагам :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.