Jump to content
Българският форум за музиканти

Ernie Ball въпрос


denko

Recommended Posts

Имам китара Squier Bullet Strat и искам да сложа Enrie Ball RPS hybrid сиреч 09-46. От някои теми тук, прочетох, че squier не издървали по-дебели струни и се кривели грифовете. Ще има ли проблем да сложа тези струни на китарата ми.

 

Благодаря Ви предварително!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърни бол хибрид предполагам е серията и надали има много общо с размера ;)

 

.09-.46 инако казано деветки са доста разпространени струни. Не бих казал че ще й стане нещо на китарата ти от деветки. Виж за единайски и дванайски (колко тъпо изглеждат като са написани тия числителни звателно-редни или каквито там се падат) може би има риск за грифа ти, но за деветки - слагай смело и да не ти пука :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Аз лично това за грифа не съм го чувал... Вярно не кръжа да се интересувам само за скуаерите, но все пак някакво интересно изглежда. ПРедполагам обаче, че ако е вярно не е само за конкретния бълет страт, ами за повечето нисък клас китари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за лесно свирене на сола пъвите 3 струни са тънки, а за плътен звук навитите са по-дебели <_< нали нормален комплект 9ки е 9-42 май а той е казал 9-46 тоест 6тата е 10ки :)

нещо не съм фен на такива комплекти защото така различните струни имат съвсем различен опън върху грифа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам китара Squier Bullet Strat и искам да сложа Enrie Ball RPS hybrid сиреч 09-46. От някои теми тук, прочетох, че squier не издървали по-дебели струни и се кривели грифовете. Ще има ли проблем да сложа тези струни на китарата ми.

 

Благодаря Ви предварително!!

 

Без никакви грижи. 09-46 не са никак дебели струни. Според мен за дебели можем да си говорим от .52 нагоре. Грифа е нормално да е леко дъговиден в средата, съвсем леко. Но не и от такъв размер струни да се стигнат до някакви по-сериозни отклонения, освен ако китарата ти има някакъв фабричен дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват им още "Heavy Bottom". 9-42 е нормалния размер, 9-46 е тоя "хеви ботъм". Същото е за 10-52...

И аз смятам, че няма да имаш НИКАКВИ проблеми - боцкай смело! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никакав проблем няма да имаш с тези струни.

 

а м/у другото аз като пълен дилетант ще се намеся в разговора и ще напомня че има едно такова устройство наречено "тръс род", което при слагане на по-дебели струни се затяга точно за да не се огъва грифа. странно ми е че никой не спомена тази джаджа досега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да му се мисли на деветки (тях почти ги нямам за нищо) ., няма и на десетки и на 10-ки с heavy bottom :greenangel:

Нямаш грижа и за обтягането- за него се замисли само като почнат да ти бъздят струните - там нейде след 11-ките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Брех!

Аз като стъпих на 10-ки хеви ботъм си спомням, че натягах тръс-рода на моя Скуайер стандарт, защото още на втория ден се получи леко измятане, което направи китарката фалшива. Най-добре пича да си сложи струнките и да погледне грифа, все едно ще стреля с китарата (егати обяснението) и ако е крив, да си понатегне тръс род-а.

Между другото по тази тема вече има изписани хиляди страници. Даже си спомням, че и аз съм пускал такава, макар и за 12-ки. Отделно колегата Evtim Djerekarov беше направил тема със схеми как се работи с тръс род-а.

:metalist: търсачка, търсачка...къде е че не мога да я намеря... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз последно за моя Squier Fat Stat. HSS си взех Dean Markley десятки и единствено тр. да натегна малко пружините, тъй като опъна е по-голям и тремолото ми се понадигна!

Та нищо си му няма де (нито на грифа нито на интонацията..., нищо)!

За Булетите незнам, но също тр. да няма дерт!!!

За стратовете 10-ки е нормално !!!

 

Слагай 9-ките!!! :drummer:

 

Greets!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.