Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Знам че доста време проекта беше в застой, но наскоро намерих дърво за фингър борда и реших най-накрая да слойа и последното пърче от пъзела. Та така благодарение на едно трионче тип пасвател нещата започнаха да вървят полека. Направих на векторна порграма разположението на прагчетата и в работата ги изрязах на плотер та да не се мъча да меря до 0,01 мм ами направо да залепя разкроеното фолио отгоре и да се почва. И така това е за днес. dsc00073hj6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе що ми се струва, че каналите са ти прекалено широки?

Колко ти е широко острието?

Да ве знам, изглежда така от скапания телефон с който снимах. Иначе триончето е 0,6 мм, или по-точно среза който прави е толкова. Това е според дебелината на праговеете които взех, реших че 0,5 е по кофти решение. Иначе сега съм го сложил да се лепи за грифа и утре, др ден ще имам тежката задача за радиуса на ф борда. Сега като се замисля ти ми обясняваше за него за пръв път :) . И такам направил съм едно радиус блокче и сега се надявам да стане добре.

ПП: Fender str мерси за предложението ще го пробвам :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си измерил праговете и то не с шублер а с микромер щото 0,6мм е бая щирок за стандартните прагчета дето ги има по магазините.

Както Евтим каза в мойта тема трябва сряза да не е повече от 0,5-0,55мм , но след измерване се оказа че прагчетата са с дебелина 0,55-0,58мм в тази си част която не е оребрена(най-тънката) а, ако дебелината на прагчето ти е 0,55мм то прореза в дървото трябва да е 0,4-0,45мм за да може да се набие стегнато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си измерил праговете и то не с шублер а с микромер щото 0,6мм е бая щирок за стандартните прагчета дето ги има по магазините.

Както Евтим каза в мойта тема трябва сряза да не е повече от 0,5-0,55мм , но след измерване се оказа че прагчетата са с дебелина 0,55-0,58мм в тази си част която не е оребрена(най-тънката) а, ако дебелината на прагчето ти е 0,55мм то прореза в дървото трябва да е 0,4-0,45мм за да може да се набие стегнато

Дам логиката е неоспорима... значии... засега само леко съм ги тръкнал ако го оставя така, и после мина с макетно ножче за по дълбоко, и гледам да ги набия в порцепа от ножчето може и да стане. Е да има риск от спукване на дървото или изкривяване на прагчето но не е казано че ще стане с първата китара. Важното е да се пробва! Давайте съвети ако някой има преживявания с прагчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето най-накрая си направих и радиуса на грифа и сложих прагчетата. Станаха доста стегнато което може само да ме радва. И за мое учудване даже са на абсолютно едно ниво няма никакъв фрет бъз. dsc00074km1.jpg Ето на тази снимка се вижда и радиуса dsc00075ja5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Само три от шесте свирят? Или си сложил само три струни за проба? А и какво разбираш под "свирят"? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.